نگاه رسانه ها به محل شکنجه آیفون ۶ به دعوت اپل

چند بلوک اون طرف تر از مقر اصلی و شلوغ اپل در کوپرتینو، ساختمانی معمولیه که همه آیفونا از اون بدشون میاد! اینجا، اپل آخرین اجناس خود رو با اتفاقات ممکن در دنیای واقعی آزمایش می کنه، مانند افتادن، فشار، چرخیدن و ضربه خوردن.

فیل شیلر، معاون بازاریابی جهانی اپل، در مصاحبه ای با سایت ورج گفت: این محصول به شکلی طراحی شده که هیچ مشکلی در کاربرده های واقعی روزانه نداشته باشه. در روند طراحی، باید می دونستیم که این محصول در استفاده واقعی چیجوری عمل می کنه، نیرو و فشار روی اون در چقدر ایه و مردم مشکلات رو چیجوری آزمایش می کنن.

همونطور که شاید تا حالا حدس زده این، این یکی از اماکن پنهونی اپله. تنها دلیل وجود اینجور گزارشی، اینه که آخرین آیفون اپل، خم می شه. اما سوال اصلی اینه که این مشکل واسه چند نفر اتفاق افتاده، و اینکه امکان اتفاق افتادن اون با استفاده معمولی و گذاشتن آیفون در جیب هست یا خیر.

در ادامه با ما باشین تا ببینیم اپل به خاطر اثبات کیفیت محصولاتش قبل از عرضه اونا رو چیجوری آزمایش می کنه.

اپل حدود ۳۰۰۰۰ آیفون ۶ رو آزمایش کرده

جواب اپل، اینه که آیفون ۶ از مقاومت کافی برخورداره. این دستگاه از استیل و تیتانیوم طوری که قدرت مقاومت نقاط ضعیف رو زیاد می کنه، آلیاژی خاص از آلومنیوم که به وسیله اپل ساخته شده و شیشه تقویت شده یونی ساخته شده. اما از همه مهم تر، به گفته این شرکت، دستگاه نامبرده به روشای متفاوتی و در جیب تعداد خیلی از کارکنان این شرکت قبل از منتشر کردن آزمایش شده.

حدود ۱۵۰۰۰ آیفون ۶ و ۶ پلاس واسه انجام آزمایشای جور واجور انتخاب شده بودن. دن ریکو، معاون بخشی مهندسی سخت افزار اپل به ورج گفت: آزمایشای لازم روی آیفون ۶ و ۶ پلاس انجام شده. وقتی بر قابلیتای دستگاه ها اضافه می کنیم، باید راه آسیب رسوندن به اونا رو قبل از مشتریان پیدا کنیم.

بعضی از این آزمایشا – که کمی از شکنجه ندارن – عبارتند از ایجاد فشار به وجود اومده به وسیله نشستن در جیبا و خم شدن. هدف این موارد، انجام آزمایشای کافی واسه استفاده دراز مدت تو یه زمونه، اما بدون صرف وقتی طولانی واسه انجام اون. ماشینای مربوط به این کار، با تنظیم صفحات جور واجور، فشارایی با شدتای متفاوت بر دستگاه وارد میارن.

این شرکت، وزن وارد شده بر آیفون واسه آزمایش صفحه نمایش اونو ۲۵ کیلوگرم اعلام کرده. به گفته آقای ریکو، این مقدار، وزن واقعی قابل تحمل آیفون نیس، بلکه مقداریه که بعد از وارد شدن، دستگاه می تونه به حالت اولیه برگرده.

خلاصه مطلب اینه که اگه نیروی کافی واسه خم کردن آیفون، یا هر تلفن هوشمند دیگری، رو به کار بگیرین، تغییر شکل میده.

به جز تستایی که در بالا اشاره کردیم، آزمایش دیگری به نام ‘تست نشستن’ هست که فشاری که بر آیفون وقتی که در جیبه وارد میاد رو مثل سازی می کنه. واسه وقتی مثل وقتی که فرد روی سطحی نرم می شینه و وقتی که کسی روی آیفون می شینه هم هست. در کنار همه این آزمایشا، تست دیگری هم هست که به گفته اپل ‘بدترین سناریو’ اسمشه؛ یعنی وقتی که دستگاه نامبرده در جیب عقب شلوار جینی تنگ قرار داره و فرد روی سطح سختی می شینه.

یکی از دیگر آزمایشایی که در این مقر سری اپل انجام میشه، تست چرخیدن اسمشه. در این آزمایش، دستگاه ها بارها و در جهات جور واجور چرخونده می شن.

به گفته ریکو، تنها بعضی آزمایشا در این محل و بیشتر اونا در چین و قبل از تولید انبوه انجام می شن.

سال ۲۰۱۰، هنگام عرضه آیفون ۴، آخرین باری بود که رسانه ها تونستن تا این حد جلو رفتن کنن. پس از گذشت مدت کمی از عرضه دستگاه نامبرده، کاربران به این نتیجه رسیدن که محکم گرفتن اون باعث کاهش آنتن دهی می شه. پس از برگزاری یه کنفرانس خبری، اپل گروهی از اصحاب رسانه رو به بازدید از مقر تست آنتن دهی دستگاه ها در دالانای بدون درخشش خود دعوت کرد.

اما این بار، خبری از هیچ گونه کنفرانس خبری نیس. این شرکت تنها اعلام کرده که آدمایی که با مشکل خم شدن آیفونا مواجه ان، می تونن به یکی از فروشگاه های معتبر مراجعه کنن.

فیل شیلر به ورج گفت: همونطور که توقع داشتیم، این مورد بسیار نادره. در این مورد هم به مشتریان پیشنهاد می کنیم، اگه فکر می کنین اتفاقی واسه دستگاهتان افتاده، به Apple Care یا Genius Bar مراجعه کنین. و اگه اتفاقی نباید واسه محصول شما افتاده، شامل خدمات پس از فروش می شه.

در ادامه می تونین تصاویر بیشتری این مقر سری رو ببینین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *