می 15, 2021

نقش برندینگ در موفقیت استراتژی بازاریابی

Importance of Brandingاهمیت برندسازی در موفقیت بازاریابی

در صورت اجرایی شدن واسه یه برند شناخته شده و معتبر خیلی راحت عمل کرده و میتونه به نتیجه ترسیم شده برسه پس تلاش کنین در خلق برند خود بیشتر به جزئیات توجه کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ اهمیت برندینگ و تعریف اون در طول زمان دچار تغییراتی شده. در دهه گذشته معنی برند یا برندینگ نام، شعار، نشونه، نماد، طراحی و یا ترکیبی از تموم این عناصر که به شناسایی اجناس و خدمات یه شرکت منجر می شه بود. اما امروزه برندینگ در کنار تعاریف گذشته معنی پیچیده تری به خود گرفته و اهمیت اون در بازاریابی بیشتر از قبل احساس می شه. در جهان امروز برندینگ درک و تصویر ذهنی مصرف کننده از اجناس و خدمات یه شرکت به محض روبرو شدن با نام اون هستش. این موضوع اهمیت برندینگ و خلاقیت شرکتا رو نشون میده.

یه برند واسه موفقیت چه اصولی رو باید رعایت کنه؟

برندینگ فقط به معنی در دست گرفتن بازار هدف و یا پذیرش اون از راه مشتری در بین رقبا نیس. بلکه ارائه دهنده چشم انداز و راه حلی واسه حل مشکلات یا جواب به نیازای مردمه. واقعا میشه گفت اهمیت برندینگ در ارزشی که واسه مشتری ایجاد می کنده. اهدافی که یه برند خوب حتما اونا رو مورد نظر قرار میده و به اون توجه می کنه عبارتند از:

 • ارائه پیامای روشن.
 • تایید اعتبار و ارزش آفرینی واسه مشتریان.
 • ارائه چشم انداز روشنی از اهداف شرکت و ایجاد رابطه عاطفی با مشتری به کمک اجناس و خدمات.
 • ایجاد انگیزه خرید در مشتری.
 • جذب مشتری وفادار.
 • توجه به اهمیت برندینگ و درک مشتری.

واسه موفقیت و شناخته شدن برند لازمه که شرکت با توجه و درک نیازای مشتریان و جواب به انتظارات اونا جایگاه خود رو در بین رقبای خود اثبات کنه. کامل سازی روش هدف دار برندینگ با روش هدف دار سازمان و ارزش قائل بودن به تماس عمومی با مشتریان هم یکی دیگه از راه های رشد برنده.

کلا میشه گفت که برندینگ واسه یه شرکت یا سازمان واقعا عبارتی توصیفی از اون چیزی که از راه اون شرکت ارائه می شوده. به بیان دیگه برند یه شرکت باید بتونه تموم ویژگیای اونو به شکل ملموسی واسه مشتری نشون بده و اونو راضی به خرید بکنه. این تعاریف اهمیت برندینگ در بازاریابی رو بیان می کنه. در نگاه اول ممکنه این کار سخت و یا نشدنی به نظر برسه اما با یه مهندسی برعکس خیلی راحت قابل رسیدن هستش. واسه موفقیت در برندینگ در اول لازمه که یه شرکت خود رو مانند مصرف کنندگانی در نظر بگیره که از راه اراده کردن احساسی مبادرت به خرید اجناس و یا به کار گیری خدمات اون می کنن. پس میشه گفت که یه شرکت در مرحله اول برندینگ خود باید ذهن و قلب مشتری رو به تصرف خود درآورد. چون در آخر این یه سری از درک و تجارب مشتریه که اونو واسه انتخاب یه برند تحت تاثیر قرار میده.

اهمیت برندینگ واسه موفقیت کسب و کارا

داشتن یه برند قوی در تجارت و کار و کاسبی بسیار ارزشمنده از این رو جنگ واسه به دست آوردن مشتریان وفادار روز به روز شدیدتر می شه. پس سرمایه گذاری و صرف وقت واسه تحقیق، تعریف و ایجاد یه برند قوی خیلی با اهمیته. اگه همه این مراحل به درستی طی شن در آخر برند شما به عنوان منبعی در بین مصرف کنندگان شناخته می شه. میشه گفت که برندینگ اهمیت زیادی در ارتباطات و بازاریابی داره. در واقع برند یه روش هدف دار و بازاریابی تکنیکیه که از اون واسه معرفی برند به مصرف کنندگان استفاده می شه. همین امر اهمیت برندینگ واسه شرکتا و سازمانا رو نشون میده.

واقعا میشه گفت برند یه شرکت مثل راهنمایی واسه درک اهداف کسب و کاره و طرحی رو واسه بازاریابی اجناس و تحقق روش هدف دار کامل شرکت در اختیار مدیران قرار میده. تاثیر و اهمیت برندینگ تنها قبل از خرید اتفاق نمی افته بلکه چرخه زندگی برند و تجربه مشتری رو تحت تاثیر قرار میده. جواب به سوالات زیر می تونه معیاری واسه امتحان اندازه موفقیت روش هدف دار برندینگ یه شرکت باشه.

 • محصول یا سرویسای داده شده از راه شرکت تا چه حد به اندازه انتظار مشتریان نزدیک بوده؟
 • کیفیت اجناس برابر با اظهارات تبلیغات برندینگه یا بهتر از اون هستش؟
 • تجربه مشتریان هنگام به کار گیری خدمات شرکت شما خوب بوده؟

نکته زیادی که در مورد اهمیت برندینگ هست اینه که یه برند معتبر و قوی علاوه بر جذب مشتریان وفادار کارکنان وفاداری رو هم واسه سازمان بوجود میاره. چون برندینگ قوی باوری به کارکنان میده تا از اون پشتیبانی کنن و تموم توان خود رو واسه تحقق اهداف کار و کاسبی مورد استفاده قرار بدن.

فهرستی واسه آزمایش برند و برندینگ شرکت

برندینگ کاری گیج کننده و زمانبره. پس واسه شناختن یه برند قوی و ارزشای داخلی و خارجی اون در مورد بازاریابی لازمه به نکات زیر توجه شه:

 • برندینگ شما مخاطبان هدف رو تحت تاثیر قرار داده و میتونه مشتریان رو خیلی سریع راضی به خرید کنه؟
 • برند شما استثنایی و خاص هستش و اهمیت انتخاب اون واسه مخاطبان به طور کامل روشن شده؟
 • برند شما نشون دهنده تموم ارزش هاییه که قصد ارائه اون به مشتریان خود رو داشتین؟

بررسی مو به مو تموم فعالیتا و جواب به این سوالات می تونه اندازه موفقیت عملیات برندینگ یه شرکت رو نشون بده. چون امروزه با پیدایش روشای مدرن بازاریابی و فروش اهمیت برندینگ واسه شرکتا بیشتر از قبل احساس می شه.

برنده های موفق در بخش مد و پوشاک

روشای جذب مشتریان ثابت و شدیدا وفادار

آی بازاریابی بازاریابی برندسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *