خیلی از دوستان و عزیزانی که علاقمند به یاد گرفتن صحبت انگلیسی هستن و آگهیهای متنوعی رو در مورد آموزشگاهها و هم اینکه دوره های مقدماتی تا پیشرفته تدریس خصوصی زبون انگلیسی مشاهده میکنن همیشه این سوال در ذهنشون هست که نقاط قوت کلاسه های یک تا چند نفره نسبت به دوره ایی که با شرکت تعداد زیادتری از داوطلبین برگزار میشن چیه و به چه دلیل اندازه موفقیت هم در این دوره ها بیشتره. صرفنظر از موضوع شهریه و مقایسه بین کلاسه های گروهی و یه یا دو نفری اینجا لازم می دونیم تا به نکاتی در این باره اشاره کنیم:

در کلاسه های کوچکتر که تعداد دانشجویان و زبون آموزان هم کمتره, خواهندگان بهتر با دبیران و معلمان رابطه علمی برقرار کرده و راحت تر به پرسیدن سوالات در مورد گرامر و تقویت صحبت و دیگر موارد میپرازن و کمتر دچار اضطراب و خجالت کشیدن در مقابل دیگه زبون آموزان می شن. هم اینکه دبیران در کلاسه های آموزشی که با شرکت یه یا بیشترین حد چند زبون آموز برگزار میشه وقت بیشتری دارن تا با دانشجویان به تمرین و آموزش نکات مندرج در دوره ها بپردازند. دقیقا واسه همینه که معلمان در کلاسهائی که با شرکت یه یا دو نفر از دانشجویان برگزار میشن عموما میتونن تا با سرعت و یافته های بهتری به آموزش مطالب همت گمارند.

این درحالیه که در آموزشگاههائی که با شرکت ده ها نفر از خواهندگان برگزار میشه معلمان کمتر وقت دارن تا به آموزش نکات و مفاهیم پیشرفته آزمونهای آیلتس و تافل پرداخته و از دانش آموزان رفع اشکال کنن. نکته دیگه اینه که مدرسین خصوصی چون کلاسه ها رو در منازل دانشجویان و هم اینکه دفاتر شرکتها و ادارات برگزار میکنن, از نظر وقت و مکان هم این موقعیت رو دارن تا بیشتر نسبت به برنامه های کاری زبون آموزان منعطف بوده و برخلاف آموزشگاهها که دارای ساعات شروع و پایان مشخصی واسه کلاسه ها هستن, با شرکت در کلاسه های یک یا چند نفره میشه از ساعات متنوعی واسه بهبود مهارتهای تقویت صحبت زبون انگلیسی بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *