نظر مراجع درباره استخاره‌های اینترنتی ؟!

تاحالا واسه شما پیش آمده که بخواین استخاره بگیرین اما وسیله و امکانش رو نداشته باشین و دچار مشکل شید ؟! استخاره از راه اینترنت و نرم افزارهای کامپیوتری مدتیه که میان مردم رواج پیدا کرده و خیلی راحت هم در دسترس هستن…

اگه به فارسی در سایت google “استخاره اینترنتی” رو جست و جو کنیم، ۱۸۵۰۰۰ صفحه در این مورد پیدا می شه. خیلی از ادما از این نرم افزارا و سایتا واسه نتیجه کار و امر مهمی که تو ذهن دارن استخاره می گیرن. واسه بعضی این سوال پیش میاد که شرایط استخاره در این موارد محقق می شه و به یافته های این استخارها میشه استناد کرد. خبرنگار خبرگزاری برنا حکم فقهی این موضوع رو از مراجع عظام تقلید سوال کرد که می تونین جواب اون رو ببینین.

استخاره اینترنتی ، استخاره با کامپیوتر و نرم افزارها درسته؟ میشه به اونا توجه کرد؟

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی): موارد مختلفه. اگه طبق روشای معمولیه مانعی نداره.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هروقت طوری تنظیم شده باشه که آیات شروع یکی از صفحات قرآن رو بدون اطلاع قبلی مشخص کنه مانعی نداره.

حضرت آیت الله سیستانی: روش استخاره گرفتن در مفاتیح الجنان هست مراجعه شه.

حضرت آیت الله نوری همدانی: اگه استخاره کننده وارد در اون رشته باشه و بتونه از قرآن مجید برداشت مناسب و نزدیک به واقع داشته باشه اشکال نداره.

هم اینکه یه تن از مجتهدین و مدرسین بخش علمیه این جور جواب دادن:

آیت الله علوی گرگانی: اگه بگونه درست انجام شه مانعی نداره هرچند توجه کردن به این جوری استخارها از نظر ما محل تردیده.

استخاره واسه ازدواج جایزه؟

آداب استخاره با قرآن

استخاره