تاحالا واسه شما پیش آمده که بخواین استخاره بگیرین اما وسیله و امکانش رو نداشته باشین و دچار مشکل شید ؟! استخاره از راه اینترنت و نرم افزارهای کامپیوتری مدتیه که میان مردم رواج پیدا کرده و خیلی راحت هم در دسترس هستن…

اگه به فارسی در سایت google “استخاره اینترنتی” رو جست و جو کنیم، ۱۸۵۰۰۰ صفحه در این مورد پیدا می شه. خیلی از ادما از این نرم افزارا و سایتا واسه نتیجه کار و امر مهمی که تو ذهن دارن استخاره می گیرن. واسه بعضی این سوال پیش میاد که شرایط استخاره در این موارد محقق می شه و به یافته های این استخارها میشه استناد کرد. خبرنگار خبرگزاری برنا حکم فقهی این موضوع رو از مراجع عظام تقلید سوال کرد که می تونین جواب اون رو ببینین.

استخاره اینترنتی ، استخاره با کامپیوتر و نرم افزارها درسته؟ میشه به اونا توجه کرد؟

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی): موارد مختلفه. اگه طبق روشای معمولیه مانعی نداره.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هروقت طوری تنظیم شده باشه که آیات شروع یکی از صفحات قرآن رو بدون اطلاع قبلی مشخص کنه مانعی نداره.

حضرت آیت الله سیستانی: روش استخاره گرفتن در مفاتیح الجنان هست مراجعه شه.

حضرت آیت الله نوری همدانی: اگه استخاره کننده وارد در اون رشته باشه و بتونه از قرآن مجید برداشت مناسب و نزدیک به واقع داشته باشه اشکال نداره.

هم اینکه یه تن از مجتهدین و مدرسین بخش علمیه این جور جواب دادن:

آیت الله علوی گرگانی: اگه بگونه درست انجام شه مانعی نداره هرچند توجه کردن به این جوری استخارها از نظر ما محل تردیده.

استخاره واسه ازدواج جایزه؟

آداب استخاره با قرآن

استخاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *