هر چند که از دید افراد معمولی جامعه، کلاه گیس واسه مردان شایسته نبوده و بیشتر این افراد مورد تمسخر بقیه قرار می گیرن و همین مطلب موجب ایجاد یه ترس و اضطراب دائمی و سرافکندگی فرد می شه.

در مقابل خانوما بسیار راحت تر از کلاه گیس استفاده کرده و فرهنگ جامعه هم کلاه گیس رو واسه خانوما پسند می کرد و عیبی واسه اون نمی بینه.

کلاه گیس ممکنه به صورت کامل بوده و روی سر قرار گیرد و یا اینکه تارهای مو به شکل تک به تک و یا دسته ای به راه های جورواجور مانند چسب، کلیپس، مواد اتصال دهنده، بافتن و چیزای دیگه ای به جز اینا به موهای قبلی فرد و یا پوست سر وصل گردند. موهای مورد استفاده در کلاه گیس می تونن مصنوعی و یا طبیعی باشن. مسلمه که موهای طبیعی بسیار بهتر و البته گران تر هستن.

عیب کلاه گیس کامل اینه که هر لحظه امکان افتادن اون رفته و بنابر این فرد از ترس این مسئله و مسخره شدن بوسیله بقیه همیشه مضطرب و نگرانه. نمایش فیلمای کمدی با همین مضمون بر این مطلب دامن می زنه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین فرد دارای این مدل کلاه گیس نمی تونه در مکانایی مثل استخر، مناطق بادخیز و چیزای دیگه ای به جز اینا حضور داشته باشن.

در وقتی که موهای کلاه گیس بوسیله کلیپس به موهای قبلی فرد وصل شدن، کشش همیشگی وارده به موهای موجود شخص باعث می شه که در درازمدت منطقه فوق دچار طاسی شه. به کار گیری چسب هم مقداری کثیف کاری داشته و از طرف دیگه باعث خراب شدن زودتر از موعد متعارف کلاه گیس می شه.

در روش دیگه تار مو به قسمت انتهایی موی موجود فرد گره زده شده و اینطوری تعداد موهای موجود در روی سر ۳ – ۲ برابر می شه. مسلمه که با رشد موی فرد، گره فوق هم به سمت بالا حرکت می کنه و بنابر این باید دوبارهً این گره به سمت پایین کشانیده شه و این کار رو باید هر چند هفته یه بار تکرار کرد. گره زدنا و پایین کشیدنای مرتب، در دراز مدت موجب سست شدن موهای موجود فرد شده و به کم پشتی موها دامن می زنه.

به نظر کارشناسان به کار گیری کلاه گیس فقط در مواردی جایزه که طاسی فرد بسیار شدید و وسیع و بانک موهای پشت سر ایشون هم ضعیف و کم باشه، یعنی امکان انجام کاشت موی طبیعی وجود نداشته باشه. در این موارد اگه شخص با طاسی سرش به هردلیل مشکل داشته و تمایل به مودارشدن داشته باشه کلاه گیس انتخاب خوبی بوده و به کار گیری اون پیشنهاد می شه.

رابطه کلاه گیس با کاشت موی طبیعی

بعضی وقتا فرد واسه پوشانیدن ظاهری یه طاسی نه خیلی شدید و وسیع در سرش متوسل به کلاه گیس شده و یه مدت ازش استفاده می کنه یعنی شخص با کلاه گیس خود رو به جامعه معرفی کرده و اینجوری در انظار ظاهر می شه. پس از یه مدت ایشون از کلاه گیس و مشکلات اون خسته شده و تصمیم به انجام کاشت مو میگیره. این فرد با کسی که از کلاه گیس استفاده نکرده و با طاسی سرش در انظار ظاهر شده، تفاوتای بسیاری داشته و یه سری مشکلات بر سر راه کاشت موی ایشون هست.

بیشتر این مشکلات به جنبه های روانشناسی و احساسی فرد برمیگرده.  با در نظر گرفتن اینکه واسه انجام کاشت مو اکثراً لازمه که موها تراشیده شن و از طرفی معمولاً کلاه گیس به موهای قبلی فرد وصل شده، بنابر این مشخصه که پس از کاشت مو دیگه نمیشه از کلاه گیس استفاده کرد و این مطلب موجب بروز مشکلاتی واسه فرد از نظر برخورد اجتماعی ایشون می شه.

از طرف دیگه تراکم موهای کلاه گیس بسیار بیشتر از تراکمیه که با یه یا دو جلسه کاشت موی طبیعی ایجاد شده هر چند که تراکم بالای کلاه گیس  به قیمت ظاهر غیرعادی و مصنوعی اون بدست میاد. تراکم کمتر کاشت مو بعضی وقتا موجب پشیمونی فرد از انجام کاشت مو شده و سخنان نیش دار دور و بری ها هم به اون دامن می زنه.

به نظر کارشناسان در موارد فوق بهتره فرد موهاش رو به طور کاملً کوتاه کرده و کلاه گیس رو کنار بزاره و چند ماه با این وضعیت در اجتماع ظاهر شه تا هم از نظر احساس شخصی و هم از دید برخورد اجتماعی آمادگی پذیرش یافته های کاشت مو رو داشته باشه و اینجوری از مشاهده موهای طبیعی کاشته شده با تراکم متوسط روی سرش بسیار راضی شده و مشکلی پیش نمیاد.

بازنشر سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *