می 12, 2021

نظر سحر قریشی در مورد جراحی زیبایی ؟!

سحر قریشیمجله سیب سبز : نمی دونم به چه دلیل خودمم فکر می کردم که سحر قریشی، همون یلدای معروف دلنوازان بینی و گونه اش رو عمل زیبایی کرده و با اینکه چند ساله اونو از نزدیک می شناسم، حتی در گفت و گوهای قبلی که با اون داشتم از یاد برده بودم سؤال کنم «سحر! تو بینی ات رو عمل کردی؟» ولی این بار پرسیدم و همین نقطه شروع مصاحبه ای بود که موضوعش رواج «جراحی زیبایی» مخصوصا در میان چهره های سینما و تلویزیونه. سحر در جواب من گفت: «من بینی ام رو که عمل نکردم، گونه هم تزریق نکردم، اما راستش رو بگم سال گذشته به لب ام ژل تزریق کردم و اونقدر حالم بد شد که ۱۰ روز بعد اونو تخلیه کردم.» سحر عقیده داره که فرد درجهت رفع نقصا اگه جراحی زیبایی بکنه، خوبه اما نه درجهت تغییر شکل و قیافه. اون راست میگه: این روزا همه یه شکل و قیافه شدن و این اصلا زیبایی نداره. سحر از مشکلاتی که بعد از تزریق ژل لب براش به وجود اومد گفت و کلی حرفای باحال و شنیدنی در این مورد داشت که خوندن اون واسه شمام خالی از لطف نیس.

تنیس واسه تفریح بازی می کنم ولی مثل اون روزا دیگه بدنسازی حرفه ای کار نمی کنم؛ روزی ۶ ساعت باشگاه می رفتم ولی مشغله کاری دیگه این اجازه رو به من نمی ده. این روزا آماده باش هستم واسه کار آقای سماواتی و کمتر وقت دارم که باشگاه بروم

● خدا زیباست و زیباییا رو دوست داره

واسه بازیگری که با تغییرات چهره وارد کار و تصویر شه شاید جراحی زیبایی مشکل نداشته باشه، یعنی اگه من اول ژل تزریق می کردم و بعد واسه نقشی انتخاب می شدم ایراد نداشت. در مصاحبه ازم پرسیدن، معروفیت بهتره یا محبوبیت؟ و من گفتم محبوبیت، معروفیت می آورد و مهم تره. من بازم می گم من اگه بازیگر شدم حق ندارم دیگه اونقدر به سر و صورتم دست بزنم که تصور مردم رو به هم بریزم؛ اونا منو با شکلی قبول کردن که وارد این محیط شدم. هنوز سن من کمه و افتادگی پلک، چروک صورت و… ندارم. پس نباید دیگه این اشتباه رو انجام دهم. من تو یه مدت انگار مریض شده بودم و در اون روزا اعتمادبه نفس نداشتم و باید حال بدم رو با سفر و استراحت خوب می کردم نه با دستکاری صورتم. بدون بی حسی ژل زدم و کلی درد کشیدم و دوباره بدون بی حسی اونو تخلیه کردم. چون داروهای بی حسی روی صورتم اثر نداشت. اگه کسی نیاز به جراحی داشته و پول هم داشته باشه و این کار رو انجام نده واقعا آدم نادانیه. می گن خدا زیباست و زیباییا رو دوست داره؛ پس باید هرکسی به قشنگ تر شدن فکر کنه.

این روزا جوونا همیشه دلشون می خواد تغییر کنن. به ۲ دلیل؛ خود کم بینی و نداشتن اعتمادبه نفس.

اگرهر فردی حس کنه که خودشو دوست داره حتی اگه نقصی داره، این کافیه ولی اگه نقصی هست که اعتمادبه نفس رو کم می کنه باید اونو رفع کرد

● خودمو همین جوری که هستم دوست دارم

اگرهر فردی حس کنه که خودشو دوست داره حتی اگه نقصی داره، این کافیه ولی اگه نقصی هست که اعتمادبه نفس رو کم می کنه باید اونو رفع کرد. مادرهایی که این مصاحبه رو می خونن این نکته رو بدونن که باید از کودکی به دختر و پسرتون اعتمادبه نفس بدین و اونا رو تایید کنین. مادر و مادربزرگم همیشه می گفتن «قربون دختر خوشگلم برم…!» و این ملکه ذهن من شد که صورت زیبایی دارم… و اونقدر این جمله رو شنیدم که دیگه باور کردم قشنگتر هستم و بیشتر باید به درون و سیرت قشنگتر فکر کنم. وقتی سیرت قشنگتر باشه اون مهربانی و صداقت و پاکی در چشما تبلور پیدا می کنه و مشخص می شه. بعضیا زیبایی ظاهری ندارن اما ۲ جلسه که با اونا برخورد می کنیم، می بینیم چقدر این آدم قشنگ تر از قبل دیده می شه. پس داشتن زیبایی ظاهر، هیچ نیس…

بعضیا هم قشنگتر بوده اما در اصطلاح مردم عادی، نچسب هستن. اونا آدمایی هستن که درونشون قشنگتر نیس و موج منفی دارن.

 

● هیچ لذتی بالاتر از غذا خوردن نیس!

اهل رژیم غذایی هستم و از طرف پدر و مادر، ژن چاقی دارم. قدم ۱۷۰ سانتی متر و وزنم ۵۸ کیلوگرمه اما شدیدا مراقب وزنم هستم. یه دوره بود که خیلی ورزش می کردم اما الان وقت نمی کنم و فقط رژیم می گیرم و گریه می کنم. بعد از اینکه یه عالمه غذا می خورم کلی گریه می کنم… انگار در دنیا هیچ لذتی بالاتر از غذا خوردن نیس. شدیدا غذا دوست دارم؛ به طور کامل سیر که شدم دپرس میشم و گریه می کنم؛ طوری که مجبور شدم مشاوره بگیرم. به دکتر گفتم نمی تونم جلوی اشتهایم رو بگیرم… سر فیلمبرداری که هستیم اصلا غذا نمی خورم. دوره ای بود که تا غذا می دیدم، گریه می کردم که به چه دلیل این غذا رو جلوی من گذاشتین؟ مرغ پخته رو می دیدم می گفتم طفلکی رو به چه دلیل پختید…؟ دکتر اونقدر با من حرف زد و روشی استفاده کرد که بهتر شدم. رژیم سخت گرفتم و مشاوره هایی که رفتم باعث شد این حالت کمتر شه. واسه درمان این حالتا ظرف غذا رو بزرگ تر کردم و مقدار غذا رو کمتر و این رو قبول کردم که من اشرف مخلوقات هستم؛ باید همه چیز بخورم و دلم واسه مرغ و گوسفند نسوزد.

● من هیچ وقت صورتم رو جراحی نخوام کرد

دوستم بینی اش رو ۳بار انجام داد و در آخر هم درست نشد. پره بینی دوستم ایراد داشت، سه بار انجام داد و تنها نقصی که دکتر نتونست رفع کنه، همون پره بینی بود. این قشنگ تر شدن نیس. حتی یکی از دوستانم ژل تزریق کرد و بدنش حساسیت شدیدی به این تزریق نشون داد و لبش کج شد و دکتر گفت دیگه نمی تونم درستش کنم. حتی بعد از تخلیه لبش مثل قبل نشد. با در نظر گرفتن این اتفاقا آدم کمی ترسو می شه، البته من خطر پذیر هستم اما روی صورتم دیگه کاری انجام نمی دم.

● ورود به سینماآسانه اما…

اولین بار من واسه بازی در فیلم سینمایی «لج و لجبازی» تست دادم و حدودا ۶ نفر در انتخاب پایانی بودیم و درآخر کسی رو خواستن که مثل سارا خوئینیا یا امیر جعفری باشه که قرار بود نقش پدر و مادر منو داشته باشن. نظر پایانی رو گریمور و کارگردان با هم می دادن. گریمور گفت گونه هاش مثل ساراست و با گریم می تونه مثل تر هم بشه و اینطوری، من انتخاب شدم. خانوم مهدیه اعرابی، گریمور کسی بود که باعث انتخاب من شد.

البته زیبایی صورت هم شرطه و بازیگر باید توانایی دیده شدن رو داشته باشه اما بازی من باعث شد که بمونم و دوباره انتخاب شوم. من بازیگر بیلبورد نیستم اما مطمئنا زیبایی صورت و بازی، هر دو واسه موندن مهمه. ورود به سینما آسونه و موندن در اون سخت. جفت و جور کننده و کارگردان با پول می تونن خیلیا رو وارد کنن ولی اون فرد واسه دفعه دوم و سوم هم انتخاب می شه؟ من در مورد خودم می گم که صورتم بکر و دست نخورده بود با اون مدل ابروهای یلدا، اون نقش کلی روی ابروی بازیگرها در کارای بعدی تاثیر گذاشت. یادش بخیر؛ سال ۸۸ من ۲۱ساله بودم که اون نقش رو بازی کردم.

● زیبایی مصنوعی ارزش نداره

من به گونه ام ژل تزریق نکرده ام. دروغ گفتن توهین به شعور مخاطبه و عکس بچگی ام رو به شما نشون میدم تا ثابت کنم عمل نکرده ام. به نظر من در دوره ما صورتا همه یه شکل شده و این اصلا خوب نیس لبا، بینیا و ابروها همه یه شکله.

خدا آدما رو متفاوت آفریده و این زیباست؛ نه اینکه تو یه مهمانی لباسا که براساس مد همه یه شکله، بینیا همه کوچیک و سربالا، لبا هم که همه ژل زده، ابروها هم تتو شده و… این زیبایی مصنوعی ارزش داره؟ دختری که در ۲۰سالگی این کارا رو انجام میده دیگه لطافتی نداره و وقتی ۴۰ساله شد دیگه می خواد چه بکنه؟ از لطافت جوونی باید لذت ببریم و این جراحیا رو بذاریم واسه وقتی که زیبایی ما کم می شه و شاید اعتماد به نفس ما رو تحت شعاع بذاره.

من بازیگر بیلبورد نیستم اما مطمئنا زیبایی صورت و بازی، هر دو واسه موندن مهمه. ورود به سینما آسونه و موندن در اون سخت.

 

● سحر دختری لوس و اطواریه؟

وقتی که فیلم سینمایی «دردسر بزرگ» رو بازی کردم، خودمم در خیابون حس کردم که همه نسبت به من این برداشت رو دارن که فردی لوس و نازپرورده هستم. در اون فیلم نقش همسر حامد کمیلی رو داشتم. پریسا دختر پولدار و لوسی بود که خیلی ادا داشت و با انگشت اشاره با همه سلام و خداحافظی می کرد. همه در خیابون با من با همون حرکت سلام می کردن و در حالی که هرگونه نقش بازی می کنم اما هنوزم تو ذهن مخاطب همون یلدا باقی مونده ام. من خیلی هم شیطون و پرسروصدا هستم. شدیدا مسئولیت پذیرم. با اینکه تک بچه هستم اما اهل قهر نیستم. باید اعتراف کنم که نق نقو و خواب آلود هستم. از سر و صدا فراری ام و در خونه وقتی تنها باشم، هیچ صدایی شنیده نمی شه؛ نه تلویزیون و نه موزیک. در کل آدم شلوغی هستم اما در تنهایی از سر و صدا و شلوغی فاصله می گیرم.

● پیشنهاد آخر من به خانوما

یه زن کامل، زنیه که سالم باشه، به غذا خوردنش، به پوست و مو و لباس پوشیدن و… اهمیت بده. پیشنهاد ام اینه که تا ازدواج می کنین زیبایی خود رو کنار نذارین و حس کنین به هدفی که می خواستین رسیدید. من بازیگر هستم و بیشتر به این نکات اهمیت میدم و حس می کنم من هستم و یه قاب صورت. باید قشنگتر و سالم باشم تا حسم رو به مخاطب برسانم اما همه خانوما باید به این نکات اهمیت بدن و این اول احترام به خودمونه و درآخر احترام به بیننده و کسائی که در کنار ما زندگی می کنن آدمی که سلامت روح داشته باشه می تونه به همه کمک کنه.

یه زن ایده آل باید به ظاهرش توجه کنه. بیشتر زنا می گن من دیگه مادر شدم و ازم گذشته. اگه این زن به خود و سلامت روحش اهمیت نده چیجوری می خواد آرامش و سلامت رو به خونواده و فرزندش منتقل کنه؟ پس در هر کاراکتری که هستیم (مادر، همسر، دختر و…) به زیبایی و سلامت روح و جسم باید اهمیت بدیم و مشکل هامون رو رفع کنیم.

سحر قریشی مجله سیب سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *