نظر آیت‌الله‌ مکارم‌ درباره‌ حاشیه ‌تشییع ‌چاوز

colored waves, scientific and technological design element

makaremآیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد بزرگ قم برگزار شد در سخنانی اعلام کرد: این روزا مسائل دردناکی واقع می شه که آدم نمی دونه در برابر اون چه باید بکنه، اگه سکوت کنه غلطه و اگه حرف بزنه مشخص نیس که چیجوری تفسیر می شه.

: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمودن که وقتی بر امت من می رسد که امر به معروف و نهی از منکر ترک می شه، اصحاب تعجب کردن و ایشون فرمودن از این بدتر اینه که به منکر امر کرده و از معروف نهی می شه و بازم اصحاب تعجب می کنن و ایشون فرمودن وقتی می رسد که معروف منکر شده و منکر معروف می شه.

استاد بخش علمیه قم با اشاره به اینکه نباید بذاریم حجاب منکر و بی حجابی معروف شه گفت: اگه بخوایم به اونجا نرسیم باید علما، فضلا، دردمندان و شخصیت ها وقتی که منکر رو ببینن اون رو بگن و تذکر بدن.

ایشون گفت: حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رئیس جمهور ونزوئلا واقع شد در کل شرم آور بود؛ اگه سخن نگیم کم کم منکر معروف شده و این مسئله تبدیل به سنت می شه.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه جناب آقای یزدی رئیس جامعه مدرسین در این مسئله شجاعانه وارد شد و صحبت کرد تا منکر معروف نشه، ادامه داد: ۱۷ نفر از مجلسیان و یه سری های دیگه موضع گرفتن ولی خیلی ها سکوت کردن.

این مطلب را هم بخوانید :
نشانه های تمرین بیش از حد در بدنسازی

ایشون در ضمن گفت: تازگیا جشنی تو تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده ان و این جشن ساعت ها زمان برد و از تموم اقوام اومدن و بساط موسیقی های جور واجور محلی و غیرمحلی رو به ره انداختن و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران رو مجبور به رقص کردن، اگه در برابر اینا چیزی نگیم منکر معروف می شه.

این منبع تقلید با بیان اینکه با این بساط به استقبال نوروز می روند؟ گفت: اگه درباره این مسائل سخن نگیم در پیشگاه خدا مسئول هستیم، از آقایون دیگه خواهش می کنم در برابر منکرات سکوت نکنن، علمای قم، تهران و شهرهای دیگه نگذارند منکر معروف و عادی نشه.

ایشون اضافه کرد: امیدوارم که خدا به ما توفیق دهد که در شرایط جور واجور بدون توجه جهات وظیفه شرعی خود رو ان شاءالله انجام بدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *