می 12, 2021

نشست زمین در خیابان ولی عصر / عکس

امروز حدود ساعت ۱۲ ظهر در راه جنوب به شمال خیابون ولیعصر(عج) بالاتر از پل امیربهادر، در بخش راه اتوبوس های تندرو این خیابون، زمین نشست کرد و به دنبال این نشست، چاله ای به عمق یه متر و شعاع ۱۰ متر ایجاد شد.

 

سرهنگ جمال بذرافشون، جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره این حادثه اعلام کرد: برابر اعلام مسوولان شهرداری تهران، قرار شد به زودی با تزریق بتن به منطقه ریزش کرده، راه خیابون ولیعصر(عج)، دوباره واسه تردد اتوبوس های تندرو بازگشایی شه.

 علی محمد شاه حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ هم در این مورد گفت: افت ریزدانه، وجود قنوات قدیمی و متروکه، کانال های آب و فاضلاب نیمه کاره و خاک سست و ناجور از جمله عواملیه که جنوب منطقه ۱۱ تهران رو که از مناطق قدیمی شهره دچار آسیب پذیری کرده.

 

ایشون اضافه کرد: در منطقه ۱۱ تهران به خصوص درنواحی ۲ و ۴ لایه بندی خاک بسیار سست وکم دوامه که همین امر موجب وقوع حوادثی مثل این می شه.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ با اشاره به ساخته شدن خط ۳ مترو که تا راه آهن ادامه داره، اضافه کرد: خاک سست و کانال های نیمه کاره فاضلاب موجب شده که زمین در این محدوده ناجور بوده و هر چند وقت یه بار به دلیل حفاری دستگاه های حفاری مترو زمین نشست کنه.

شاه حسینی با بیان اینکه حادثه امروز تلفات جانی نداشته و با اشاره به اینکه ۳۰ تا ۴۰ درصد از بافت منطقه ۱۱ تهران دارای بافت ریزدانه هستن، گفت: اندازه آسیب پذیری این مشکل با مواجه شدن با لوله های آب که نشتی هم دارن شدت پیدا میکنه.

در همین حال علل روابط عمومی متروی تهران در این باره اعلام کرد: دلیل نشست، فرسودگی خاک و لوله های فرسوده س و هیچ ارتباطی با مترو نداره.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که تونل مترو در عمق بیشتری از زمین انجام شده و از محل حادثه هم فاصله داره، گفت: چاله کوچیکی ایجاد شده که در پر کردن اون مترو هم کمک می کنه.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *