می 14, 2021

نشانه های یک رابطه ناسالم

Things You Should Never Tolerate In A Relationship

بودن تو یه رابطه باید واسه دو طرف خوب باشه و اگه این جوری نبود پس ممکنه در رابطه ای اشتباه باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ رابطه شما، چه یه رابطه جدی عاشقانه باشه چه نباشه، باعث می شه احساس هیجان و خوشبختی در زندگی کنین. ولی بسیاری افراد فقط بخاطر ترس از تنهایی در روابط ناراحت کننده می مانند، حتی اگه اون رابطه قادر به برطرف کردن نیازهاشون نباشه.

هرکی نیاز به احترام، محبت و عشق در رابطه داره ولی اگه طرفتون قادر به تامین اینا واسه شما نباشه، شاید بهتر باشه به ادامه این رابطه بیشتر فکر کنین.

اگه این ۱۰ مشکل رو در رابطه تون دارین، محبور نیستین اون رابطه رو تحمل کنین.

  1. بی احترامی کلامی

یه رابطه سالم قبل از هر چیز با احترام دوطرفه شروع می شه. نباید هیچوقت کسی که بددهنی می کنه، تحقیرتان می کنه یا باعث می شه به هر ترتیبی احساس ناراحتی کنین رو تحمل کنین. حتی اگه با هم وارد بحث و جنگ می شید، این حق رو به هیچکدام از شما نمی دهد که با بی احترامی با هم رفتار کنین.

  1. کنترل گرایی

اگه طرفتون نمی تونه تحمل کنه که بدون اینکه به شما تهمت بزنه از جلو چشمانش دور باشین، اصلا مجبور به ادامه رابطه با اون نیستین. هیچوقت نباید کسی رو که فکر می کنه باید شما رو در هر نقطه از زندگی تون کنترل کنه تحمل کنین.

  1. بی اعتمادی

اعتماد دوطرفه واسه باقی موندن هر رابطه ای لازمه. اگه نمی تونید به طرفتون اعتماد کنین. یا باید درمورد این موضوع با اون حرف بزنین یا قبل اینکه این بی اعتمادی عمیق تر شه، از اون رابطه بیرون بیایید. تو یه رابطه هر دو طرف باید با هم احساس راحتی و آزادی کنن و از دست دادن اعتماد دوطرفه موجب نابودی یه رابطه می شه.

  1. آویزون بودن

البته احساس خواسته شدن تو یه رابطه به طور کاملً طبیعیه ولی اگه مراقب نباشین ممکنه بیشتر از اندازه شه. بیشتر ادما از بودن با کسی که در بعضی کاراش درخواست کمک می کنه یا هر چند وقت یه بار نیاز به در آغوش گرفتن یا دردودل کردن داره، لذت می برند.

اینا در رابطه به طور کاملً طبیعیه، ولی چیزی که طبیعی نیس فرد آویزانیه که به نظر می رسد بدون شما قادر به انجام هیچ کاری در زندگی اش نیس. کسی که هیچ استقلال شخصیتی در کنار شما از خود نشون نمی دهد، یه علامت هشداره.

  1. اولویت ندادن به شما

بااینکه زندگی به جز رابطه قسمت های مهم دیگری هم داره، ولی طر ف مقابلتون باید به شما نسبت به مسائل دیگه زندگی اش اولویت دهد. مثلاً اگه اون بیشتر از اینکه با شما وقت بگذراند با دوستان خودشه، یعنی رابطه اش با شما رو خیلی جدی نمی گیرد.

هیچوقت لازم نیس کسی که به شما احساس خاص بودن نمی دهد رو تحمل کنین. شما شایسته کسی هستین که با شما مثل یه پادشاه یا ملکه رفتار کنه.

  1. منفی گرایی

البته منفی گرایی بخشی از هر رابطه در زندگیه ولی نباید به اون درمقابل مثبت گرایی اولویت داد. داشتن نگاه منفی در زندگی منتهی به داشتن افکار منفی و در آخر ذهنی منفی می شه.

کسائی که روی نقاط منفی مسائل تمرکز می کنن معمولاً انرژی کمتری دارن، بقیه رو بخاطر مشکلاتشون مقصر می دانند و کلا، افراد جالبی واسه مراوده نیستن. هیچوقت با کسی که تا این اندازه منفی های زندگی رو می بیند نمونید چون شما رو هم به راه خود میکشونه.

  1. نبود دسترسی احساسی

طرف مقابل شما باید همیشه از نظر احساسی در دسترس شما باشه، درغیراینصورت نمی تونید یه رابطه موفق با اون داشته باشین. اگه احساس ناامنی کنه یا واسه بیان احساساتش خجالت بکشه، یعنی مشکلات عمیقی داره که قبل از وارد شدن به یه رابطه باید به اونا رسیدگی کنه.

  1. کسی که به حرف هاتون گوش نمی دهد

هر دو شما باید واسه حرف زدن رو راست و آزادانه با هم احساس راحتی کنین. اگه طرفتون از اون دسته افراده که فقط خودش حرف می زند طوریکه شما احساس می کنین عقاید و افکار شما هیچ اهمیتی نداره، یعنی واسه شما به عنوان یه آدم ارزشی قائل نیس.

  1. کسی که از رویاها و اهدافتون پشتیبانی نمی کنه

وقتی نوبت به آرزوها و اهدافتون می رسد، طرفتون باید بخواد ۱۵۰٪ از شما پشتیبانی کنه. هیچوقت نباید کسی رو که به جای تشویق شما در راه رسیدن به اهدافتون ، به شما حسادت می کنه که تلاش می کنه موفقیت های شما رو دست کم بگیره تحمل کنین.

  1. بی مسئولیتی

و آخر اینکه نباید هیچوقت کسی که تمایلی به زیر بار مسئولیت رفتن نداره رو تحمل کنین. مسئولیت های افراد بزرگسال اصلا شوخی نیس و هرکی باید بتونه میزانی از مسئولیت ها و وظایف زندگی رو رو دوش بگیره و واسه همه چیز به شما تکیه نکنه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *