نشونه های چند ساعت قبل از زایمون

بعد از اینکه علائم چند روز قبل از زایمون رو فهمیدین وقت اون رسیده که علائم فوری زایمون رو هم مورد بررسی قرار بدین نشونه هایی که نشون می ده که کودک شما هر لحظه ممکنه به دنیا بیاد.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی بان؛ بعضی علائم زایمون مختص ساعتهاییه که نزدیک به تولد نوزاده، اگه تا حالا با هر علامتی پیش دکتر میرفتید و فکر میکردین که در حال زایمون هستین و دکتر شما رو مطمئن میکرد که هنوز زمان قطعی فرا نرسیده، حالا باید به این علائم توجه خاصی داشته باشین چون وجود هر کدوم از این نشونه ها باید مورد توجه قرار بگیره و عمل لازم در مورد اون انجام شه.

تغییر رنگ ترشحات واژن

در آخرین روزای بارداری و قبل از زایمون ترشحات واژن افزایش پیدا میکنه و غلیظ تر میشه. هم اینکه ممکنه شلی موکوس از بین بره و به بیرون ترشح نشه اما این احتمال هست که تو یه قطعه بزرگ یا مقداری زیادی تیکه های کوچیک خارج شه. این ترشح مانند مخاط بینیه اما رگهای کم نوری از خون هم داره. هرچند اگه ترشحات زیاد باشه شما اصلا متوجه شکل اون نمی شید اما کلا ترشح غلیظ و مایل به صورتی که نشونه دهنده خونه، علامت نزدیک الوقوع بودن زایمونه. هرچند که انقباضی در کار نباشه یا اتساع ۳ تا ۴ سانتی متر باشه.

انقباضات تکراری میشه

انقباضها از جمله نشونه های اولیه زایمون فعال سات به جز وقتی که واقعا انقباض نباشن! ممکنه انقباضات برکستون هیکس رو از چند هفته یا حتی چند ماه قبل از زایمون احساس کنین. شما احساس میکنین که عضلات رحم رو نیشگون می گیرن و آماده می شن واسه لحظه بزرگ و مهم که همون فشار واسه تولد نوزاده. چیجوری می تونین فرق بین انقباضات واقعی و کاذب رو بفهمین؟ چند علامت مهم میتونه به شما کمک کنه از جمله اینکه انقباضها به جای کمتر شدن، قوی تر می شن یا اگه موقعیتتان رو تغییر بدید انقباضها بهتر نمیشه، درد کمر و پایین شکم شروع میشه و شاید به پاها هم کشیده میشه و در آخر اینکه انقباضها الگوی منظم پیدا میکنن.

کیسه آب میترکد

یکی از آخرین نشونه های نزدیک بودن زایمون به خصوص در ساعته های آخر پاره شدن کیسه آبه. این اتفاق رو اصلا نباید به تاخیر بندازید. اما به این نکته حواستون باشه که این اتفاق فقط در کمتر از ۱۵ درصد از زایمانها اتفاق میفته پس اون رو تنها نشونه زایمون ندونین چون ممکنه واسه شما اتفاق نیفتد.

هنوزم مطمئن نیستین که زمان زایمون شده؟ شک نکنین، حالا وقتشه، خودتون رو واسه تولد بچتون آماده کنین. تلاش کنین استرس نداشته باشین چون شما در هفته های پایانی دسترسی کامل به پزشکتون دارید و اون در مورد علائم مهم و حیاتی شک نداشته باشین به شما کمک می کنه.

باید با دکتر تماس بگیرین؟

اگه با در نظر گرفتن علائم گفته شده فکر میکنین به زمان زایمون نزدیک شدین دکتر شاید در مورد زمان و نظم انقباضها پیشنهاد هایی به شما می کنه. دکتر به شما میگه اگه انقباضها ۵ بار در ساعت شد، تماس بگیرین. انقباضها زمان دقیق و فاصله وقتی مشخصی در اول نخواد داشت و کم کم منظم می شه. اگه فکر میکنین به زمان زایمون نزدیک شدین اما مطمئن نیستین حتما با پزشکتون تماس بگیرین، اون مطمئنا بهتر شما رو راهنمایی می کنه. اما اگر دچار خونریزی یا ترشح قرمز روشن شدید، کیسه آبتون ترکید و مایع قهوه ای یا سبز بود، سردرد، تورم شدید و یهویی شدید حتما باید هرچه سریعتر به دکتر مراجعه کنین چون ندیده گرفتن هرکدوم از این علائم میتونه شدیدا خطرناک باشه.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

نی نی بان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *