Pregnant woman

باخبر شدن از نشونه های نزدیک شدن زایمون واسه هر زن بارداری لازمه پس اگه باردارین بهتره این مقاله رو با دقت بخونین.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی بان؛ اتفاقی که منتظرش بودین، در حال وقوعه؛ تولد بچتون! خیلی از مادران درباره علائم زایمون نگران هستن. این که چه وقتی درد مزبور، درد زایمونه؟ چقدر زمان میبره؟ و البته سوال عادی اینکه چیجوری این درد رو بشناسم؟ جواب به این سوال کمی سخت به نظر می رسه چون هر تولدی فرق داره. اما علائم زایمون کمی روشن و عمومی به نظر می رسه و میشه درباره اون توضیح داد.

جنین پایین میاد

چند هفته قبل از زایمون علائم زایمون خود رو نشون میدن، از جمله این که جنین داخل لگن می شه. این واسه مادرانیه که اولین فرزندشون رو باردارند در بارداریای بعدی تا وقتی که واقعا زمان زایمون نرسیده باشه، این اتفاق نمی افته. جنین حالا خود رو در موقعیتی قرار میده که بتونه خارج شه؛ سر در قسمت پایین قرار میگیره. شما ممکنه احساس کنین اردکی راه رفتن تون بیشتر از گذشته. ضمن اینکه ممکنه احساس نیاز به دستشویی مانند سه ماهه اول بارداری زیاد شه چون سر جنین پایینه و می تونه مثانه شما رو فشار دهد. اما خبر خوب اینکه شما فضای بیشتری واسه نفس کشیدن دارین چون سر جنین از ریهاتون ورداشته شده.

دهانه رحم گشاد می شه

دهانه رحم شمام واسه زایمون آماده می شه. دهانه رحم کم کم شروع به باز شدن در هفته ها و روزای قبل از زایمون می کنه. در چکاپهای هفتگی که انجام میدین دکتر ممکنه با معاینه داخلی اندازه اتساع و اندازه امحا رو اندازه گیری میکنه. اما به این نکته حواستون باشه که پیشرفت هر فرد فرق داره. پس اگه دهانه رحم به آرومی در حال گشاد شدنه اصلا دلسرد نشید.

گرفتگی بیشتر و کمردرد بیشتر

اگه اولین بارداریتانه ممکنه هرچه به زمان زایمون نزدیکتر میشین انقباضها و دردهایی در کشاله ران و ناحیه پایین کمر احساس کنین. عضلات و مفاصل شما در حال کشش و تغییر واسه آماده سازی به خاطر تولد نوزاده پس این اندازه تغییرات به طور کامل طبیعیه و نباید خودتون رو نگران کنین.

احساس شلی در مفاصل

در طول دوران بارداری هورمون رلاکسین تموم لیگمانهای شما رو نرم و شل میکنه. قبل اینکه واسه زایمون برید ممکنه فهمیده باشین که مفاصل کل بدنتون کمی شلتر از قبلی شده. آروم باشین، اتفاق وحشتناکی نیفتاده. این روش طبیعی واسه باز کردن لگن شما واسه خروج مسافر کوچولویتانه اینطوری زایمون هم دردناک نیس.

اسهال در هفته های آخر

همونطور که عضلات شما در حال استراحت واسه آمادگی تولد فرزندتانه دیگه عضلات بدن از جمله عضلات روده هم در همین وضعیت به سر میبرن. به خاطر همین ساده ممکنه شما دچار اسهال شید. هرچند ممکنه این موضوع آزاردهنده باشه اما طبیعیه. فقط یادتون باشه که بدنتون رو هیدراته نگهدارین تا دچار کم آبی نشه.

اضافه وزن اتفاق نمی افته

زیاد شدن وزن در هفته های پایانی بارداری تقریبا دیگه اتفاق نمی افته. بعضی مادران حتی ممکنه چند کیلو کاهش وزن داشته باشن. این طبیعیه و اصلا تولد کودک شما رو تحت تاثیر قرار نمی ده. اون بازم وزن اضافه می کنه و این ربطی هم اینکه وزن شما نداره اما شما سطح پایینی از مایع آمنیوتیک و فعالیت بیشتری رو تماشاگر هستین.

خستگی زیادتر از اندازه

ممکنه با خودتون بگید این حالت رو که سه ماهه اول داشتم و حالا در سه ماهه پایانی دوباره احساس خستگی میکنم! بین فعالیت مثانه و احساس خستگی بعضی وقتا فکر میکنین که زمان به عقب برگشته س. شکم فوق العاده بزرگ و مثانه ای که تحت فشاره ممکنه شرایط رو سخت کنه طوری که حتی نتونین شبه ها و روزا راحت بخوابین. البته ممکنه احساس به طور کامل متفاوتی داشته باشین. بعضی مادران در روزای نزدیک به زایمون انرژی فوق العاده زیادی کسب میکنن و نمی تونن از تمیز کردن و ساماندهی خونه دست بردارن. تا وقتی که احساس ناراحتی نکنین، این فعالیتها ایرادی نداره.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری نی نی بان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *