نشانه های پیری زودرس پوست

خطهای کنار چشم، چین و چروک و لکه های قهوه ای روی پوست از نشونه های پیریست. علاوه بر این علائم که روی سطح پوست نمایان می شن، پیری مخصوصا پیری زودرس نشونه های دیگری هم داره که واسه حفظ سلامت باید اونا رو شناخت و درمان کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از روزنامه خراسان در این مطلب به نقل از «Readers Digest» به هفت علامت که نشون دهنده پیری زودرس بدن است، اشاره شده:

علائم خطر: خشکی دهن

خشکی دهن در اوایل صبح به دلیل بازماندن دهن ممکنه علامت آپنه خواب باشه؛ آپنه اختلالی جدیست و طی اون فرد به طور تکراری دچار قطع نفس می شه. واسه تشخیص این که به این مشکل گرفتار هستین یا نه به سوال های زیر جواب بدید:

خروپف می کنین؟

هنگام بیدار شدن از خواب بی حال هستین یا سردرد دارین؟

در طول روز احساس خستگی بیش از اندازه می کنین؟

هنگام کتاب خوندن، تماشای تلویزیون یا رانندگی به خواب می روید؟

حافظه تون ضعیف شده و در تمرکز کردن مشکل دارین؟

اگه به دو یا بیشتر از دو سوال،جواب مثبت داده اید در خطر مشکل آپنه قرار دارین و باید به دکتر مراجعه کنین.

یادتون باشه که باید به پهلو بخوابین. خوابیدن به پشت باعث می شه زبون و کام شما در پشت گلو قرار گیرد و مجرای هوا بسته شه؛ اما گذاشتن بالش بین پاها، باعث می شه تموم شب به پهلو بخوابین و خواب خوبی داشته باشین.

علائم خطر: قرمزی چشم

التهاب چشم ممکنه علامت آرتروز (یه جور التهاب دردناک و سفت شدن مفاصل) باشه. این روند در چشم ها هم التهاب ایجاد می کنه و در نتیجه باعث قرمز شدن اونا می شه. یافته های بررسی ها نشون می دهد، هر چی آرتروز زودتر درمان شه، نتیجه بهتری به دست میاد؛ پس با ظاهر شدن اولین علامت به دکتر مراجعه کنین. واسه آرامش درد آرتروز از بابونه گاوی که خاصیت ضدالتهابی داره، استفاده کنین.

علائم خطر: خاکستری شدن رنگ پوست

اگه پوست شما مثل گذشته سرحال و شفاف نیس، ممکنه نشونه ناراحتی کلیوی باشه. کلیه ضایعات و مایعات اضافه موجود در خون رو تصفیه می کنه که از راه ادرار دفع می شن. ناراحتی کلیوی باعث کم خونی می شه و این باعث خاکستری شدن پوست می شه؛ پس اگه پوست شما نسبت به گذشته کدر شده، به دکتر مراجعه کنین.

این مطلب را هم بخوانید :  نشانه های کمبود ویتامین در صورت

علائم خطر: از دست دادن حس بویایی

این علامت در بعضی موارد نشونه مریضی پارکینسونه و معمولاً به آرومی شروع و کم کم بدتر می شه. پارکینسون باعث لرزیدن عضله، کندشدن حرکت های ارادی، سفت شدن عضله و از دست دادن تعادل می شه. واسه تشخیص به موقع این مریضی حس بویایی خود رو آزمایش کنین. گوش پاک کن آغشته به الکل طبی رو کنار ناف خود نگه دارین و به آهستگی به طرف بینی ببرین.

اگه در فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر از بینی قادر به تشخیص بو شده اید، یعنی که حس بویایی شما طبیعیه. اما اگه فقط از فاصله ۱۰ سانتی متری این بو رو حس کنین، این نشونه از دست دادن حس بویاییه؛ البته باید دونست ضعیف شدن حس بویایی دلایل دیگری هم داره.

علائم خطر: مو نداشتن پا و انگشتان

این موضوع در بعضی موارد نشونه مریضی عروقیه که به سکته و حمله قلبی منجر می شه. پا معمولا مو داره. با بالا رفتن وزن کم کم، اندازه کلسترول افزایش پیدا می کنه و باعث انسداد رگها می شه و در آخر جریان خون رو قطع می کنه. در نتیجه همه رگهای ریز زیر پوست می میرد و فولیکول های مو هم از بین می رود. اگه متوجه پوست براق و بدون مو در پای خود شدید، نسبت به مشکلات عروقی حساس شید. حالا خوبیش اینه می توان تراکم رسوب در رگها رو متوقف کرد.

علائم خطر: برآمدگی انگشتان پا

برآمدگی نوک انگشتان پا در بعضی موارد نشون دهنده سرطان سینه س. هم اینکه این برآمدگی نشون می دهد که اکسیژن به طور کامل در تموم بدن پخش نمی شه که گاه نشونه مریضی ریوی یا قلبیه.

علائم خطر: از دست دادن شنوایی

بیشتر ما تصور می کنیم از دست دادن یا کم شدن شنوایی به وجود اومده بوسیله مشکلات گوشه اما این اولین علامتیه که نشون می دهد در حال پیرشدن هستیم.

یکی از مشخصات فراموشی بسته شدن راه مغز و سلول های عصبی اندام هاست. این رسوب باعث می شه نورونا در مغز به درستی عمل نکنن . به دنبال این اتفاق، مراکز زیاد مغزی کم کم از کار می افتند؛ پس در بعضی موارد متوقف شدن کارکرد مرکز شنوایی مستقیما با فراموشی ربط داره.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر روزنامه خراسان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *