می 17, 2021

نشانه های نزدیک شدن زمان زایمان

واسه هر زن بارداری لازمه که زمان و شنانهای زایمون رو بدونه  و واسه اون آماده باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی بان؛ همونطور که به زمان زایمون نزدیک میشین ممکنه نسبت به انقباضای برکستون هیکس که در طول دوران بارداری هر چند وقت یه بار سراغ تون می اومد، حساس شید و هر کدوم از اونا رو علامتی واسه رسیدن موعد زایمون تعبیر کنین. اما این وسط دردهای کاذبی هست که می تونه گمراهتان کنه. خبر خوب اینکه انقباضای برکستون هیکس می تونن کمک کنن تا شما واسه زایمون آماده شید. این کار به آهستگی و کم کم انجام می شه تا شما در زمان واقعی زایمون راحت تر بتونین درد و انقباضا رو مدیریت کنین. واقعا روزا و هفته های قبل از زایمون این دردها قراره باشه و این خیلی سخت سات که بتونین بین انقباضای قبل از زایمون و انقباضای زایمون تشخیص درست رو بدین.

دردها واقعیه؟

این نشونه ها می تونه به شما سرنخایی بده که بتونین به این تشخیص برسین که انقباضاتون واقعیه یا کاذب.

هیچ نشونه ای از خونریزی ندارین: یا هیچ ترشح واژینالی ندارین اما به جای رنگ قرمز یا صورتی، قهوه ایه. رابطه جنسی و معاینه داخلی می تونه باعث بروز ترشح قهوه ای رنگ شه که ممکنه این طور به نظر برسه که ترشح خارج شده که شاید اینطور نیس.

در استخری از مایع بیدار میشین که بوی آمونیاک میده و جریان متوقف شده: این شاید ادراره نه مایع آمنیوتیک چون مایع آمنیوتیک یا همون کیسه آب بدون بوست. اگه کیسه آب پاره شه، مایع بازم بیرون می ریزید و نمی تونین اونو متوقف کنین در حالی که در ادرار این اتفاق نمی افته.

انقباضات بی نظم دارین: انقباضای برکستون هیکس خیلی راحت میتونن باعث شن شما تصور کنین که زمان زایمونه اما حتی اگه شما در هفته پایانی باشین می تونین انقباضای کاذب داشته باشین که معمولا به صورت زیره:

• نامنظمه (در فواصل منظم اتفاق نمی افته)

• شدید شدن شونده نیس (در طول زمان شدید شدن یا تکرار نمیشه)

• بیشتر در قسمت تحتانی شکم احساس می شه تا کمر

• با تغییر موقعیت یا فعالیت تغییر می کنن (اگه تغییر وضعیت بدین و مثلا دراز بکشین ممکنه انقباضات متوقف شه.ب پس بهتره به پهلو دراز بکشین تا ببینین دردها متوقف میشه یا خیر)

• همراه با حرکات کودکه

شک دارین؟ چک کنین

اگه احساس ناراحتی می کنین و درباره علائم زایمون نگرانین بهترین کار اینه که با دکتر در این باره مشورت کنین. شاید لازم باشه به بیمارستان یا مطب دکتر برید تا مطمئن شید این دردها کاذبه. پس اصلا نگران نباشین که مراجعه به بیمارستان یا مطب بی فایده باشه. بزرگترین فایده اون رفع نگرانی شماس.

اگه انقباض داشتین…

اگه هنوز هفته ۳۷ رو نگذرانده اید حتما با پزشکتون تماس بگیرین تا مطمئن شید زایمون زودرس در کار نیس. بعد از هفته ۳۷ می تونین در خونه بمونین و انقباضا رو بررسی کنین تا فهمیده باشین روندشون به چه صورته و بیشتر می شه یا نه.

انقباضات کاذب می تونه باعث مشکل خواب و خستگی و بدخلقی شه. نوشیدن مایعات زیاد می تونه بعضی وقتا در این مورد کمک کننده باشه. هم اینکه باید در کنار اون استراحت کنین و در شرایط بدون استرسی قرار بگیرین.

اگه بارداری دومتانه باید بدونین زمان دقیق زایمون کیه تا بتونین بچه بزرگتر تون رو به اعضای دیگه خونواده یا پرستار کودک بسپارین. اگه شک دارین حتما با فردی تماس بگیرین تا کودک رو به اون بسپارین ولو اینکه این دردها کاذب باشه. در این صورت شاید شما می تونین استراحت بیشتری کنین و دردها کمتر شه. زمان انقباضا رو ثبت کنین تا بدونین در ادامه چه اتفاقی میفته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *