نشانه های عاشق شدن چیست؟

عشق masters-of-love

عشق واقعی نشونه هایی داره که خیلی راحت قابل تشخیصه و نمیشه اونو خیلی راحت مخفی کرد!

نمی تونید اون دختر یا پسر رو از ذهن تون بیرون کنین؟ وقتی باید کار کنین همیشه حواستون پیش اونه؟ آینده ی تون رو با هم تصور می کنین؟ این افکار پریشون ممکنه از علائم عشق باشن. در واقع محققان مشخص کرده ان که عاشق شدن یعنی چه.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت دیجی رو؛ تحقیقات فهمیده ان که مغز کسی که عاشق شده از کسی در رابطه ای سطحیه یا تو یه رابطه ی دراز مدت همراه با تعهده فرق داره. هم اینکه نشونه هایی مشخص شده که نشون می دهد فرد در صورت داشتن اونا عاشق شده. در ادامه با بررسی اونا با دیجی رو همراه باشین.

  1. فکر می کنین شخص مورد نظر خاصه

وقتی عاشق هستین فکر می کنین که طرف مقابلتون منحصر بفرده. همینطور فکر می کنین که هیچکی بهتر از اون نیس و این باور باعث می شه که نتونین به بقیه احساسات عاشقونه داشته باشین. دلیل علمی این افزایش سطوح دوپامین در مغز تونه.

  1. بر چیز های مثبت تمرکز می کنین

آدمایی که واقعا عاشق شده ان روی ویژگی های مثبت عشق شون تمرکز کرده و خصوصیات بد رو ندیده می گیرند. اون هم اینکه بر اشیا و یا چیز هایی که اون رو به یاد عشقش می اندازد تمرکز کرده و همیشه به خاطراتی که با هم داشته ان فکر می کنه. دلیل اونم افزایش سطح دوپامین و نوراپی نفرین می باشه.

  1. بی ثباتی عاطفی

همونطور که می دونین عاشق شدن با بی ثباتی عاطفی و فیزیکی همراه س. شما همیشه بین خوشی، افزایش انرژی، بی خوابی، از دست دادن اشتها، لرزش، افزایش ضربان قلب، تنفس سریع تر و همینطور اضطراب، ترس و نا امیدی در حال جابجایی هستین. این تغییر خلق و خو مشابه معتادینه. طبق تحقیقات، عاشق شدن هم یه جور اعتیاده.

  1. برنامه ریزی واسه آینده

افراد دل باخته به دنبال داشتن رابطه ای نزدیک تر با طرف مقابل بوده و همیشه در مورد آینده فکر و خیال می کنن. به گفته ی محققین در اون لحظه این تمایل به مانند نیاز ما به آب و چیز های دیگه ایه که واسه زنده موندن احتیاج داریم.

  1. هماهنگ کردن چیزهای مورد علاقه

عاشق شدن همراه با تمایل به تنظیم دوباره اولویت های روزانه یا تغییر در پوشش، رفتار، عادات یا ارزش هاست تا اینکه بیشتر مثل کسی که دوست دارین شید.

  1. میل به ایجاد پیوند عاطفی

با اینکه ایجاد پیوند فیزیکی واسه افراد عاشق مهمه، اما مهم تر از اون ایجاد پیوند عاطفیه. یه مطالعه دریافت که ۶۴ درصد از آدمایی که عاشق بودن، مخالف این قضیه بودن که مهم ترین قسمت رابطه شون داشتن رابطه ی فیزیکی با شریک زندگی شونه.

  1. از دست دادن ذوق

بدیش اینه عاشق بودن واسه همیشه به طول نمی انجامد. بلکه یه حالت غیر دائمیه که یا به رابطه ی دراز مدت ختم شده و یا طبق شرایط از بین می رود. مثلا اگه رابطه از راه دور باشه، فاز عاشقی کلا بیشتر از اون چیزی که معموله طول می کشد.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

دیجی رو عشق چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *