علائم سرطان کبد رو بشناسین چون کبد یکی از مهمترین بخشای بدنه و هرگونه مشکلی در کبد میتونه سلامتی شما رو به صورت جدید تحت تاثیر بذاره.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ بهترین کار در مورد سرطان کبد اینست که هرچه سریعتر درمان شه. اما این نوع سرطان یه مریضی خاموشه و بیشتر تا زمانیکه به مرحله پیشرفته و صعب العلاج نرسیده باشه، شناسایی نمی شه. با توجه دقیق به بدن خود ممکنه متوجه نشونه هایی شید که شما رو از وجود یه مشکل در کبد خبر دار می کنه. دونستن این علائم و فاکتورهایی که با سرطان کبد در رابطه هستن، ممکنه به شما کمک کنه تا از خود در مقابل دچار شدن به سرطان پیشرفته کبد مواظبت کنین.

  1. اشتها کم میشه

بیماران گرفتار به سرطان کبد معمولاً زود احساس سیری می کنن و قادر نیستن به اندازه قبل غذا بخورند و علاقه چندانی به غذا ندارن.

  1. ناراحتی در معده

سرطان کبد می تونه باعث ایجاد درد در ناحیه شکم شه که ممکنه این درد در قسمت بالا و راست، جایی که که معده در اون قرار داره احساس شه. سرطان کبد میتونه معده رو با ناراحتی مواجه کنه و حالت تهوع و استفراغ در شما بسازه. یا باعث باد کردن معده شما شه.

liver cancer symptoms

نشونه های سرطان کبد

  1. کاهش وزن

کم کردن وزن بیشتر چیز خوبیست. اما وقتی بدون تلاش چندین کیلو وزن خود از کفتون میره، می تونه تبدیل به یه نگرانی شه. اگه بدون ایجاد تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی، وزن شما به اندازه قابل توجه ای کم شد، می تونه یکی از مشکلات جانبی سرطان کبد باشه.

  1. زردی پوست و چشم

کبد سلولای خونی قدیمی و قرمز رو شکست می خوره. اما وقتی با مشکل مواجه می شه نمی تونه این وظیفه خود رو خوب انجام بده. بدن شروع به تولید مواد شیمیایی می کنه و باعث ایجاد زردی در ظاهر می شه. این حالت رو یرقان می گن. پوست و سفیدی چشمون شما به زردی می گراید.

  1. مدفوع تغییر رنگ میده

مدفوع سفید و گچی نشون از مشکل در صفرا داره. صفرا ( زردآب ) ماده ایست که کبد تولید می کنه و به مدفوع رنگ طبیعی خود رو میده. مدفوع بدون رنگ نشونه اینست که کبد صفرا تولید نمی کنه و یا اینکه صفرا قادر به ترک کبد نیس.

واسه درمان کبد چرب چه بخوریم؟

مریضی کبد چرب چیه؟

بانوی شهر سرطان سلامت کبد علائم مریضی چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *