تفاهم confident-couple

یکی از چیزایی که ممکنه ازدواج رو واسه شما ترسناک کنه نداشتن تفاهم با همسرتون است؛ هیچ دو نفری نیستن که پیوندی ایدآل واسه هم باشن. به طور کاملً طبیعیه که بعضی وقتا احساس کنین شرایط سخت شده، مخصوصاً وقتی فرقای زیادی بین خودتون و همسرتون پیدا می کنین. اما این به اون معنا نیس که نمی تونین با هم سازگاری و تفاهم داشته باشین.

به نقل از سایت مردمون, عوامل مهم زیادی هستن که تعیین می کنن رابطه شما چه مدت دووم پیدا میکنه. در زیر به ۱۵ نشونه ای می پردازیم که کمکتون می کنه بفهمین با همسرتون تفاهم دارین یا خیر.

نشونه های تفاهم

 1. درمورد عشق از هم سوال نمی کنین.

می دونین که طرفتون رو دوست دارین و اونم دوستتون داره و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینا در ذهنتون نیس. به طور کاملً احساس امنیت می کنین و از رابطه تون خوشحالید. و حتی اگه ذاتاً آدم نگرانی باشین، هیچوقت عشق اون به خودتون رو زیر سوال نمی برین.

 1. چیزایی درمورد همدیگه می دونین که بقیه نمی دونن.

از تجربیاتی که باعث خجالتتان شده تا جزییات ریز زندگی تون، درمیون گذاشتن رازهاتون با اون نشون میده که با هم تفاهم دارین. صداقت تو یه رابطه اهمیت زیادی داره اما اینکه بخواین رازهاتون رو با اون در میان بذارین نشون میده که واقعاً در اون رابطه سرمایه گذاری کردین.

 1. نمی خواین اونو تغییر بدین.

شما به طرفتون به عنوان یه آدم احترام می ذارین و تلاش نمی کنین اونو تغییر بدین. البته ممکنه که طرفتون در خواب راه بره یا طوری که شما دوست دارین لباس نپوشد اما شما عاشق اون هستین و می تونین با اون کنار بیایید. اگه بخواین شخصیت یا ظاهر طرفتون رو تغییر بدین، ممکنه به این معنا باشه که با هم تفاهم ندارین.

 1. از لحظاتی که دور از هم دارین هم حال می کنین.

وقتی یه رابطه فوق العاده رو شروع می کنین، شاید سخت باشه که وقتایی رو به تنهایی بگذرونین. اما اگه شما و طرفتون بخواین رابطه ای بادوام با همدیگه داشته باشین، خیلی مهمه که از زمانایی که پیش هم نیستین هم لذت ببرین. در اینجور زمانایی می تونین به دیدار دوستان یا خونواده تون برید یا چیزای مورد علاقه خودتون رو دنبال کنین.

 1. چیزای مورد علاقه مشترک دارین.

بااینکه خیلی مهمه که هرکدوم از شما سرگرمیا و چیزای مورد علاقه مخصوص به خودتون رو داشته باشین، اما زوجایی که با هم تفاهم دارن تلاش می کنن اوقاتی رو کنار هم بگذرونن و کارایی رو بکنن که هر دو از اون حال می کنن. داشتن زمینه و چیزای مورد علاقه مشترک با همدیگه به داشتن یه رابطه بادوام کمک می کنه – از طرفدار یه تیم مشترک بودن تا با هم آشپزی کردن و دوست داشتن یه برنامه تلویزیونی.

 1. با هم دعوا می کنین.

از دعوا کردن هول و هراسی ندارن! اگه به طرفتون می گین که با اونم عقیده نیستین، باید به شما گوش کنه وشما رو جدی بگیره. اگه بازم با شمام عقیده نبود، بازم هیچ اشکالی نداره. این فقط یه مخالفته و تاثیری روی احساستون نسبت به همدیگه نداره.

 1. دوست دارین مشکلات جدی که بینتون هست رو حل کنین.

خیلی وقتا در رابطه های جدی و طولانی مشکلاتی بزرگ پیش میاد، مشکلاتی مثل پول، مذهب یا محل زندگی. اگه با هم تفاهم داشته باشین و بخواین کنار بیایید، بیشتر مشکلاتی مثل این قابل حل هستن. خیلی مهمه که با هم همفکری کنین تا به نتیجه و راه حلی برسین که واسه هر دو شما قابل قبول باشه.

 1. همسرتون می خواد آدم بهتری باشین.

شاید تکراری به نظرتون برسه اما زوجایی که با هم تفاهم دارن همیشه همدیگه رو به جلو هل میدن. چه واسه یاد گرفتن یه غذای جدید باشه یا ترفیع در محل کار، باید همیشه کنار همدیگه باشه.

 1. می تونین آینده رو کنار هم تجسم کنین.

خیلی مهمه که نگاهتون به آینده رابطه یکی باشه. اینکه چیزای مورد علاقه متفاوت داشته باشین اشکالی نداره. ممکنه طرفتون عاشق مسافرت باشه و شما بخواین ازدواج کنین و بچه دار شید. می تونین هر دو اینا رو انجام بدین. اما اگه طرفتون نخواد درمورد آینده حرفی بزنین، شاید بهتر باشه شما انتظاراتتان از اون رابطه رو تغییر بدین.

 1. پیش اون می تونین خودتون باشین.

اگه شما و همسرتون با هم تفاهم داشته باشین، باید بتونین وقتی کنار اون هستین، خود واقعی تون باشین. چه شادید، چه پرانرژی یا عصبانی یا ناراحت، باید بتونین خیلی راحت احساساتتون رو با اون درمیون بذارین، بدون اینکه نگران عواقبش باشین.

 1. به هم وابسته هستین.

بااینکه رابطه جنسی همه چیز یه رابطه نیس اما خیلی مهمه که صمیمیت فیزیکی با همسرتون داشته باشین.از گرفتن دستای همدیگه تا بوسیدن هم، به هر ترتیبی شده باید علاقه و محبتتون رو به هم نشون بدین.

 1. با خونواده های همدیگه کنار میاید.

اگه واقعاً و از صمیم دل خونواده همسرتون رو دوست داشته باشین، نشونه بسیار خوبیه. اما عاشق کسی بودن همیشه معنیش این نیس که عاشق خونواده اش هم باشین. و اگه اینجور حسی نداشته باشین هیچ اشکالی نداره اما اگه حتی تلاش هم نکنین خیلی بده. اگه قراره اون واسه یه مدت طولانی در زندگی شما بمونه، خونواده اش هم با اون هستن و به خاطر همین باید بتونین با اونا کنار بیایید.

 1. رابطه تون رو تازه نگه می دارین.

همه آدمها سنشون بالا میره اما این به اون معنا نیس که رابطه شون هم باید پیر شه. خیلی وقتا کار، بچه ها و مسئولیتای دیگه بر رابطه شما تاثیر می ذارن. این مسئولیتا مهم هستن و نباید ندیده گرفته شن اما حتماً باید واسه بودن با همسرتون هم وقت بذارین. رابطه تون باید همیشه براتون مهم باشه.

 1. واسه رابطه تون تلاش می کنین.

چه نه ماهه که همدیگه رو می شناسین و چه نه سال، خیلی مهمه که همیشه واسه رابطه تون تلاش کنین، از رفتن به کلاس آشپزی گرفته تا بوسیدن همدیگه قبل از خواب. وقتی مدت زیادی باشه که با هم هستین، ممکنه به نظرتون برسه که این کارا دیگه ضرورتی نداره اما این می تونه باعث ناراحتی طرفتون شه.

زوجایی که با هم تفاهم دارن معمولاً واسه اینکه به طرفشون نشون بدن که براشون مهم ان تلاش می کنن.

 1. دوستان و خونواده تون اونو خوب می شناسن.

اگه در رابطه ای فوق العاده هستین، واسه اینکه طرفتون رو به دوستان و خونواده تون نشون بدین هیجان زیادی دارین. این نشون میده که اون فرد در زندگی شما درگیر شده که نشونه خیلی خوبی واسه یه رابطه شاده. اگه نزدیکانتون اون فرد رو ندیده باشن، باید از خودتون سوال کنین که تقصیر کیست: طرفتون، شما یا نزدیکانتون؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *