Marriage Crisis,بحران در زندگی زناشویی

دعواهایی که بین زن و شوهر پیش میاد ممکنه از کنترل خارج شه و دیگه از شکل نمک زندگی بودن خارج شه اما چیجوری باید این موضوع رو فهمید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ چه وقتی به خودتون می گویید، رابطه من و همسرم دچار مشکل شده و نیاز به کمک دارم؟ می دونین چیجوری می تونید از زمان اون خبردار شین؟ بعضی افراد ممکنه وقتی خبردار شن که رابطه شون با همسرشون جوری مشکل داره که دیگه اصلاح رابطه غیرممکن باشه. اگه همسران در زمان مناسب به دنبال کمک واسه اصلاح رابطه شون برن، بخت بیشتری واسه بهبود، حفظ و در واقع، تقویت رابطه شون دارن.

اگه مدت طولانی صبر کنیم و به دنبال کمک نباشیم، احتمالش بیشتره که در پرتگاهٔ الگوهای داغون کننده و نفرت و آزردگی بیفتیم و همهٔ امیدها رو واسه تغییر از دست بدیم. به هر ترتیب، بعضی از روان شناسا با مطالعهٔ زندگی زوج هایی که رابطه شون متشنجه، به هفت علامت هشداردهنده که نشون دهندهٔ وجود مشکل در رابطهٔ بین اون هاست اشاره کرده ان.

هفت علامت هشداردهنده در رابطه زناشویی

 1. رقابت با همسرتون بیشتر از اینکه در زندگی تون استثنا باشه به قانون و اصل تبدیل شده.
 2. درک همدلانه، آسایش و راحتی با احتمال خیلی کم در زندگی تون یافت می شه.
 3. به یاد نمی بیارید که چی در همسرتون وجود داشت که در مرحلهٔ اول واسه شما جذابیت داشت.
 4. در رابطهٔ شما با همسرتون صمیمیت کمه یا هیچ گونه صمیمیتی دیده نمی شه: اتاق های خود رو جدا می کنین، علاقهٔ کمی به همدیگه دارین و دشمنی بین شما و همسرتون اونقدر تسلط داره که صمیمیت رو در زندگی شما غیرممکن می سازه.
 5. زمان بسیار کمی با همدیگه هستین و به نظر می رسد که دوستان شما براتون مهم تر از همسرتون هستن.
 6. عکس العمل به موقعیت ها، ارتباطی با مخالفت های شما با همسرتون نداره؛ مثلا، احساس می کنین همسرتون شما رو دوست نداره، چون غذایی که شما پخته اید دوست نداره.
 7. واسه تغییر هر چیزی در زندگی خود، احساس درموندگی و ناامیدی می کنین. احساس خشم، نفرت، ناراحتی و استیصال احساسات غالب در شما هستش.

اگه هر کدوم از این احساسات یا همهٔ این ها رو در زندگی خود دیدید، بدونین که:

 • رابطهٔ شما با همسرتون دچار مشکله و طولی نخواد کشید که مشکلات خیلی بد تری مثل خیانت رو تماشاگر هستین؛
 • حسادت ها افزایش پیدا می کنه؛
 • سکوت بین شما و همسرتون طولانی تر می شه؛
 • بعضی وقتا حتی آزارها و سوءاستفاده های کلامی و جسمی بینتون اتفاق می افته.

پیشگیری از رسیدن به نقطه بحران

قبل از اینکه رابطه تون به نقطه بحرانی برسه، به این هفت علامت هشداردهنده توجه کنین و قبل اینکه خیلی دیر شه کارای زیر رو انجام بدین:

 1. پیش روان شناس یا مشاور برید.
 2. کتاب های کاربردی و معتبر رو در مورد ارتباطات مناسب و مثبت بخونین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بدون کمک، رابطهٔ شما با همسرتون هیچوقت با گذشت زمان بهبود نخواد یافت. همین که اندازه خاصی از احساسات نفرت و آزردگی، خشم و دشمنی بر زندگی شما غالب شه، روابطتون رو با همسرتون بدتر می کنه؛ پس با باخبر شدن از اینکه روابط شما مشکل داره و انجام دادن عملی مناسب و فوری، لازمه از رسیدن به نقطهٔ بحرانی در رابطه دوری کنین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی سپیده دانایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *