ایا تا حالا به هوش و ذکاوت بچه خود فکر کردین؟ براتون پیش اومده که بخواین هوش بچه خود رو سبک سنگین کنین و ببینین بچتون در اینده چه موفقیتایی داره؟در این مقاله مواردی رو میگیم که به شما نشون میده کودکتون بعد از بزرگ شدن چقدر باهوش هستش. پس همراه ما باشین.

بعضی از کودکان از همون روزای ابتدایی زندگی خود کارای غیر عادی انجام میدن. ما به طور منظم از والدین می شنویم که می گن کودک من نسبت به سنش بیشتر می فهمه. اما اگه واقعا می خواین هوش و ذکاوت بچه خود رو سبک سنگین کنین باید مواردی رو تو ذهن داشته باشین. مثلا ممکنه یه تیکه میوه خشک شده رو زیر یه فنجون قایم کنین و عکس العمل اونو سبک سنگین کنین و ببینین چقدر در برابر اون مقاومت می کنه.مطمئنا بیشتر کودکان در این مورد شک نمی کنن اما اونایی که می تونن به مدت یه دقیقه یا بیشتر در برابر این موارد مقاومت کنن نمره میانگین ۱۹ رو در تستا به دشت می کنن. در ادامه نشونه هایی رو معرفی می کنیم که می تونه نشون دهنده هوش و ذکاوت بچه کوچیک شما باشه:

نوزاد تازه متولد شده:

معمولا حمل نوزدانی که وزن بیشتری به هنگام تولد دارن کمی سخته. نگهداری از این نوزادان هم می تونه دردسر ساز باشه. اما مطالعه انجام شده روی بیشتر از ۳۰۰۰ کودک تازه متولد شده نشون میده آنایی که به هنگام تولد وزن بیشتری دارن IQ بالاتری دارن. این موضوع بدین خاطره که کودکان سنگین تر و بزرگ تر تغذیه خوبی داشتن و مواد مغذی کافی گرفتن.

کودک یه الی دو ساله:

اگه به اندازه کافی خوش شانس بوده باشین و در کشور دو زبانه زندگی کنین؛ می تونین انتظار کودک باهوشی رو داشته باشین. کودکان نوپای یه الی دو ساله که بیشتر از یه زبون رو در طول زندگی خود یاد می گیرن می تونن مغز بهتر و پیشرفته تری داشته باشن.

کودک سه ساله:

اگه کودک شما ژن بلندی قد رو داشته باشه فقط در ورزش کردن موفق نیس بلکه می تونه هوش بیشتری در بقیه فعالیتا از خود نشون بده. این جور افراد می تونن در تستای شناختی نمره بالاتری نسبت به بقیه به دست بیارن.

کودک چهار ساله:

اگه کودک شما به طور طبیعی استعدادی در این سن از خود نشون بده به احتمال زیاد در نوجوونی فرد باهوشی هستش. محققان دانشگاه کینگِ لندن بیشتر از ۱۵۰۰۰ نقاشی ترسیم شده از راه کودکان ۴ سال رو مورد بررسی قرار دادن و به این نتیجه رسیدن آنایی که تصاویر واقعی از آدما رو کشیده ان بیشتر از بقیه افراد باهوش هستن.

کودک پنج ساله:

اگه شمام جزو آدمایی هستین که به کودک خود در مورد دروغ گفتن اخطار میدن و می گن اگه دروغ بگی دماغت مثل پینوکیو دراز می شه به این موضوع توجه کنین: تحقیقات انجام شده نشون میده که کمی درغگو بودن چیز زیاد بدی هم نیس. موسسه ای در دانشگاه تورنتو ۱۲۰۰ کودک بین ۲ و ۱۷ سال رو بررسی کرد. این مطالعه نشون داد که توانایی بیان نکردن حقیقت و تغییر اون در سنین پایین تر می تونه به معنی هوش زیاد فرد باشه.

کودک شش ساله:

کودکانی که می تونن با وسایل موسیقی کار کنن از دید احساسی و عاطفی قوی تر هستن. اسکن مغزی بیشتر از ۲۳۲ کودک سالم شش الی ۱۸ سال نشون میده آدمایی که به وسایل موسیقی تسلط دارن می تونن احساسات خود رو بهتر از بقیه کنترل و مدیریت کنن.

کودک هفت ساله:

اگه کودک شما به کتاب خوندن علاقه داره و می تونه رمانا رو با سرعت خوبی بخونه به احتمال زیاد فرد باهوشیه. کودکانی که در این سن بهتر از بقیه کتاب می خونن در نوجوونی هم دانش آموزان خوبی هستن.

کودک هشت ساله:

دوست دارین کودک شما تو یه زمان مشخص به تختخواب بره و بخوابه؟ اگه کودک شما زیاد در شب نمی خوابد می تونه نشون دهنده هوش و ذکاوتش باشه.

کودک نه ساله:

اگه کودک شما واسه صبحونه مواد سالمی می خوره می تونه توانایی اون واسه رسیدن به اهداف رو بیشتر کنه. مطالعه انجام شده روی بیشتر از ۵۰۰۰ دانش آموز بین نه الی ۱۱ سال نشون میده که خوردن غلات صبحونه، نون و لبنیات در وعده صبحونه می تونه به کارکرد بهتر افراد کمک کنه.

کودک ده ساله:

اگه به دنبال نشونه واقعی از سطح هوش بچه خود هستین می تونین از تستای مختلفی که واسه این منظور طراحی شده استفاده کنین. سایت Mensa گفته که بیان کننده کلیدی باهوشی افراد در برگیرنده تمایل به صحبت کردن، ایجاد قوانین متفاوت واسه بازیا و غذا دادن به بقیه کودکانه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

تربیت بچه تست ضریب هوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *