نشونه های افراد باهوش

شما یه فرد نخبه هستین؟ اگر جواب تون منفیه بهتره خوشحال باشین چراکه افراد نخبه ممکنه نسبت به افراد معمولی کمتر از زندگی لذت ببرن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله قرمز؛ چون نخبه ها دارای توانایی بالای حل مسائل هستن و خیلی سریع می تونن راه حل ارائه بدن، دارای احترام خاصی هستن، اما نوابغ هم با مشکلات خودشون سروکله میزنن. مهم نیس یه نفر تا چه حد دارای نبوغه، چون که اون هم در آخر یه انسانه.

نخبه ها با مشکلاتی درگیر هستن که شاید مثل مشکلات بقیه ی مردم نباشه، اما سخت و رقابت انگیزه. شمام اگه نخبه هستین، این کشمکشا رو دارین و چون از طرف دور وبریا تون درک نمی شین ممکنه به شما احساس تنهایی دست دهد، ولی ما دراین مقاله می خوایم بگیم شما رو به طور کامل درک می کنیم که با چه چالشایی در زندگی دست و پنچه نرم می کنین.

بعضی از این چالشا رو می تونید در ادامه بخونین:

حرفه های سطحی شما رو خسته می کنه

یکی از مشکلات شما به عنوان یه نخبه اینه که نمی تونید وارد گفتگوهای معمولی در مورد چیزای معمولی شید، چون که مغز شما پر از ایده های بزرگه و حرفه های معمولی رو تحمل نمی کنه. موضوعاتی که مورد علاقه مغز شماه می تونه موضوعات علمی، هنری یا فلسفی باشه که در حرفه های سطحی با احتمال خیلی کم دیده می شن. اینکه مجبور گردید وارد یه گفتگوی سطحی شید، این احساس به شما دست میده که دارین وقتتون رو هدر میدین. وقتی که در میان یه سری حرفه های ناتموم و کوچه بازاری گیر افتادین، همه اون چیزی که می خواین اینه که برید سراغ حرفه ها و ایده های مهم.

شما بیشتر فکر می کنین و کمتر حرف می زنید

در مقایسه با کسائی که از نبوغ معمولی برخورداند و مرتبا حرف می زندد و نظر میدن، شما زمان بیشتری رو واسه فکر کردن صرف میکنین تا حرف زدنچون مغز شما به طور عجیبی در حال کشف و حل مسائله. شما تا وقتی مطمئن نشید حرفی که می زنید درسته یا نه سکوت می کنین. بیشتر دور وبریا تون با این ساختار مغز شما آشنا نیستن و درنتیجه ممکنه شما یه آدم عجیب غریب، درونگرا یا غیر علاقه مند، به نظر برسین.

شغل شما خیلی راحت می تونه براتون خسته کننده شه

چون مغز شما به عنوان یه نخبه، احتیاج داره مرتبا با ایده های جدید و چالشی مواجه بشه، یه پروژه ای که شاید قبلا براتون دارای هیجان بود حالا می تونه تبدیل به یه کار خسته کننده شه و حوصله تون سر بره. اما این مورد واسه رئیس شما قابل درک نیس و تنها چیزی که از شما می خواد اینه که همون کار خسته هر روز رو انجام بدین.

بعضی وقتا دچار کم کاری میشین

سخته یه فرد ایده پردازی باشین در جهانی که بیشتر به انجام دادن کارا اهمیت میدن تا به ایده پردازی. و چون شما بیشتر ایده پردازی می کنین، بعضی وقتا کاراتون به تاخیر می افتد و بدیش اینه مردم این مورد رو به حساب تنبلی شما می گذارن و این احساس به شما دست می دهد که از طرف بقیه درک نمی شین.

از نظر اجتماعی فردی خجول به حساب می آیید

مورد شماره ۵، نتیجه ی چهار مورد قبلیه. یعنی وقتی راحت نیستین وارد گفتگوهای سطحی شید، یا وقتی از حرف زدن در مورد چیزی که مطمئن نیستین، دوری می کنین. یا وقتی فکرهای قدیمی شما رو خسته می کنه. یا اگه بیشتر تمایل به ایده پردازی دارین تا کار اجرایی. در نتیجه مردم شما رو به عنوان یه شخصیت غیر اجتماعی به حساب می بیارن.

عاشق شدن واسه شما کار سختیه

درخواست و نیاز شما واسه ، نسبت به مردم معمولی کمتره. چون که شما هشیار تر، متفکرتر و جداگونه تر از بقیه مردم هستین. و چون شما خودتون به خودتون می بدید، درنتیجه موضوعی مثل عشق واسه شما انگیزه دهنده نیس. به خاطر همین شاید نخبه ها از نظر مردم معمولی، عجیب به نظر بیایید.

هر چند این چالشا،سخت هستن اما نباید اجازه بدید شما رو از حرکت به سمت اهدافتون بازدارند. می تونید به بقیه توضیح بدین که چه جور شخصیتی دارین تا شما رو بهتر بفهمن و شاید هم زمینه های مشترکی با بقیه پیدا کنین.

خصوصیات افراد با هوش هیجانی بالا

واسه افزایش هوش چیکار باید کرد؟

مجله قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *