نشانه های آرتروز در زنان

arthritis-symptoms-science_photo

زنان در مورد مریضی ارتروز باید بیشتر از مردان مراقب سلامت شون باشن به خاطر همین در این مقاله چند مورد از علائم دچار شدن به آرتروز در زنان رو بررسی میکنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ هممون خوب میدونیم که مفاصل دردناک نشونه های اصلی مریضی ارتروز حساب می شه. اما درد تنها نشونه این مریضی نیس. در بیشتر موارد افراد قبل از بروز درد با نشونه های دیگری هم مواجه می شن. بیشتر از ده ها نوع جور واجور از مریضی ارتروز هست که هر کدوم از اون ها مجموعه نشونه های خاص خود رو دارن. حالا سوال اینجاس که به چه دلیل باید به این نشونه ها توجه کنیم؟ بسته به نوع آرتروز، اگه بتونین اون رو در مراحل اولیه شناسایی کنین قادر خواهید از روند پیشرفت اون جلوگیری کنین یا اونو از جا در آورد کنین. هم اینکه تشخیص اولیه به دکتر کمک می کنه از داروهای ضد التهابی به بهترین روش استفاده کنه یا تغییراتی رو در سبک زندگی شما ایجاد کنه.

سفتی:

واسه بیشتر افراد، مریضی آرتروز با احساس سفتی مفاصل شروع می شه. وقتی که تلاش می کنین مفاصل رو خم کنین یا مستقیما و صاف نگه دارین احساس تنگی می کنین. هم اینکه ممکنه حرکت دادن پا به یه سمت خیلی سخت شه. این سفتی می تونه در هر وقتی بروز کنه اما در اوایل روز بدتر می شه.

تورم:

مچ دست یا زانوی سمت چپ خود رو با سمت راست مقایسه کنین. اگه بزرگتر به نظر رسید یا پف کرده تر بود می تونید به وجود آرتروز شک کنین. معمولا تورم نشون دهنده مریضی آرتروز است. در بعضی از موارد افراد تورم رو در انتهای روز بیشتر از بقیه مواقع تجربه می کنن. هم اینکه ممکنه تورم با احساس سفتی در مفاصل همراه شه.

گرفتار شدن یا سایش:

اگه زانو یا مچ دست شما به گونه ایه که احساس می کنین تاندون های اون گرفتار شده و به هم گره خورده نشونه دیگری از آرتروز رو پیدا کردین. بعضی از بیماران گرفتار شدن یا سایش رو تجربه می کنن و کمی بعد از اون درد ظاهر می شه.

خستگی:

بر خلاف آرتریت دژنراتیو، آرتریت روماتوئید بیماریه که در اون سیستم ایمنی بدن شما به مفاصل حمله می کنه. این موضوع می تونه به التهاب شدید(در یا دور و بر مفاصل) و سیستمیک(در کل بدن)منجر شه. التهاب سیستمیک مربوط به آرتریت روماتوئید می تونه احساس خستگی زیادی در فرد بسازه.

تب یا کاهش اشتها:

دو نشونه دیگه که با التهاب سیستمیک مربوطه تب و کاهش اشتهاس. از اونجایی که بیماران گرفتار به آرتریت روماتوئید به صورت دوره ای افزایشی در التهاب رو تجربه می کنن این نشونه ها در بعضی از مواقع قوی و در بعضی پنهون می شه.

قرمزی یا راش پوستی:

در بعضی از موارد مریضایی که از آرتروز رنج می برن ممکنه متوجه قرمز شدن یا تحریک گشتن مفاصل خود شن. یه شکل از مریضی با نام ورم مفاصل پسوریاتیک می تونه باعث ایجاد بافت پوست پوست شده و قرمز شه.

محدوده ضعیف حرکتی:

مچ دست یا زانوی شما کمتر از قبل حرکت می کنه. ممکنه نتونین بازو یا شونِه خود رو تا بالای سر بلند کنین. این مشکلات و بقیه مسائل مربوط به حرکت که بیشتر با درد هم همراه س بیشتر با مریضی آرتروز ربط داره. پس مراقب نشونه های خود باشین و همه چیز رو به دقت بررسی کنین.

درد بدن نشونه چیه؟

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

زنان علائم مریضی مجله سلامت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *