«رابطه یه هنره. رسیدن به رویایی که دو نفر خلق می کنن خیلی سخت تر از رویای یه نفره.» — دون میگوئل رویز (Don Miguel Ruiz)

وقتی کسی رو پیدا می کنین که چیزهای مورد علاقه، گذشته، شوخ طبعی و سلیقه موسیقی مشابه با شما داره، احساس می کنین که روی ابرها وایس تادید. وقتی هیجان شروع یه رابطه تازه کم کم از بین میره، شایدً دیگه همه وقت آزادتان رو با عشق جدیدتون می گذرونین و این خبر رو به همه دوستان و آشنایان می دید.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ بعد از گذشت چند ماه می بینین که این رابطه عادی به ارتباطی جدی تر تبدیل شده اما نشونه های یه رابطه معتقد همیشه خیلی مشخص نیس.

اگه هنوز نمی دونین که رابطه تون به چه سطحی رسیده، این نکات می تونه کمکتون کنه فرق بین یه رابطه کوتاه مدت و رابطه ای که تا آخر عمر دووم داره رو فهمیده باشین.

  1. اعتمادی جدا نشدنی بین شماس.

تو یه رابطه معتقد، اعتماد یکی از ۵ ویژگی اصلیه. بدون اعتماد نمی تونین پایه خوبی واسه رابطه تون بسازین. باید بتونین به طرفتون اعتماد کرده، روی اون حساب کنین تا بتونین صداقتتان رو نشون بدید.

اگه یه اعتماد واقعی در رابطه وجود داشته باشه، می تونین واسه هر چیزی روی همدیگه حساب کرده و هیچوقت حس نمی کنین که طرفتون چیزی از شما مخفی می کنه.

  1. ارزشا و ویژگیای اخلاقی برابری دارین.

بااینکه هر دو شما ممکنه یه نوع بستنی رو دوست داشته باشین و فیلمای کمدی رو به فیلمای ترسناک ترجیح بدید، اما یه رابطه بادوام به چیزی بیشتر از چیزهای مورد علاقه و سرگرمیای مشترک نیاز داره.

بعد از چند روز اول آشنایی، درمورد اعتقادات، ارزشا و دیدگاهتون نسبت به زندگی حرف میزنین. واسه اینکه یه رابطه دووم پیدا کنه، باید اعتقادات و ایدآلهای برابری داشته باشین چون اینا تعیین کننده قسمت مهمی از زندگیتون هستن.

مثلا اگه شما گیاه خوار باشین ولی طرفتون گوشت دوست داشته باشه، در آینده درمورد خشونت علیه حیوانات با اون به مشکل میخورید. اگه طرفتون دوست داشته باشه که در آینده بچه دار شید اما شما دوست نداشته باشین، باعث ایجاد مشکل در رابطه تون می شه.

سرگرمیا و چیزهای مورد علاقه شما ممکنه به صورت هرساله، ماهانه یا حتی روزانه عوض شه اما اعتقادات قلبی شما با احتمال خیلی کم عوض می شن. اگه می خواین تو یه راه با طرفتون رشد کنین، باید کسی رو پیدا کنین که ارزشا و اخلاقیات برابر یا دست کم نزدیکی داشته باشین.

  1. همیشه به شما یادآور می شه که فوق العاده هستین.

در اولین ماه های رابطه، تازگی باعث می شه احساس کنین روی ابرها قدم برمی دارین و هیچوقت از هم سیر نمی شین. اما تو یه رابطه طولانی، طرفتون همیشه به شما احساس خاص بودن میده، حتی وقتی تازگی رابطه از بین رفته باشه. اون بازم بعد از ماه ها یا چند سال با هم بودن خصوصیات و ویژگیای عالی شما رو تشویق کرده و حتی تو روزهایی که خودتون احساس نمی کنین، شما رو قشنگتر می بینه.

اگه هر دو شما هنوز می تونین ویژگیای مثبت همدیگه رو تشخیص بدید، یعنی کسی رو واسه همه عمر پیدا کردین.

  1. بیشتر به هم می گین، «دوستت دارم».

این عبارت نشون دهنده وابستگی عمیق شماس. کسائی که در روابط معتقد هستن کسی رو پیدا کردن که می تونن پیوندی عمیق و جدا نشدنی با اون بسازین. اگه بدون احساس خجالت یا دودلی، واسه به زبون آوردن این عبارت خاص احساس راحتی می کنین و طرفتون هم همین حس رو داره، شایدً کسی رو پیدا کردین که واقعاً دوستتون داره.

  1. در کنار خونواده طرفتون احساس راحتی می کنین.

روزی می رسه که طرفتون دوست داره با خونواده اون ملاقات کنین چون یه رابطه معتقد لازمه رابطه با خونواده هاست. شناختن خونواده اون به همون اندازه شناختن خودش مهمه چون در آینده اونا یه تیکه از خونواده شما می شن و باید مطمئن شید که در کنار اونا احساس راحتی کنین.

خونواده بخش بسیار مهمی از زندگی هر فرده و مادر طرفتون خیلی زود به مادرشوهر یا مادرزنتان تبدیل می شه. اگه در کنار خونواده طرفتون احساس راحتی کنین، می تونین رابطه نزدیکی با اونا برقرار کرده و به همین ترتیب رابطه بین شما و طرفتون هم قوی تر می شه.

  1. بیشتر گفتگوهایی عمیق دارین.

توانایی داشتن گفتگوهایی با معنی از پرس و جو درمورد اینکه روزتون رو چیجوری گذرونده اید یا چه قبضایی باید پرداخت شه یا اینکه کی ظرفای غذای اون شب رو باید بشوید، نشون میده که رابطه ای صمیمی دارین. اگه می تونین آزادانه و رو راست درمورد هر چیزی که می خواین با هم حرف بزنین، یعنی کسی رو پیدا کردین که همیشه کنارتون می مونه.

وقتی می تونین درمورد فلسفه تون درمورد زندگی، عمیقترین رازها و دردودل هاتون با هم حرف بزنین، پیوندتان عمیق تر شده و کمکتون می کنه همیشه یادتون باشه که دلباخته چه چیز در همسرتون شدین.

  1. در کنار هم احساس امنیت می کنین.

یه رابطه عاشقانه باید این طور باشه که خونه براتون محیطی همراه با آرامش و عشق باشه. هیچوقت نباید درمورد احساس اون نسبت به خودتون یا اندازه تعهد اون، احساس پریشونی و گیجی و خطر کنین.

بعد از یه روز سخت در محل کار، باید بی صبرانه منتظر رسیدن به خونه، در آغوش گرفتنش و بمباران کردن اون با عشق و محبت باشین. یه رابطه قوی باعث می شه احساس کنین همه مشکلات دنیا در حضور اون ذوب میشه و هیچ وقت نگران حس اون نسبت به خودتون نیستین.

  1. بدون اینکه اذیت شید می تونین مشکلاتتون رو با هم در میان بذارین.

اگه چیزی اذیتتون کنه، باید بتونین بدون اینکه احساس کنین بار سنگینی روی دوش اون می ذارین، واسه دردودل پیش اون برید. البته باوجود اینکه باید بتونین خودتون با مشکلاتتون کنار بیایید اما پشتیبانی و راهنمایی گرفتن از طرفتون باعث می شه بهتر با وضعیت تون برخورد کنین.

اون با شما صحبت کرده و تلاش می کنه با همفکری راه حلی پیدا کنین. یه شریک زندگی معتقد همیشه در برابر طوفانای زندگی براتون سایبان می شه و کمکتون میکنه حتی از بین ابرهای تیره زندگی خورشید رو ببینین.

  1. تشویقتان می کنه آرزوهاتون رو دنبال کنین.

حتی اگه آرزویتان لازمه این باشه که مسافرت کنین یا وارد یه پروژه بزرگ شید، طرفتون در هر قدم شما رو همراهی می کنه. اون می فهمه که وقتی شما اهدافتون رو دنبال کنین، به رضایت واقعی رسیده و احساس خوشبختی می کنین.

یه شریک زندگی خوب شما رو بخاطر خودخواهی خودش نسبت به رسیدن به آرزوهاتون ناامید نمی کنه. بااینکه اگه تو یه رابطه دراز مدت باشین، هر دو شما راه برابری رو در زندگی می پیمایید، یهویی هدف واقعی زندگی تون رو پیدا می کنین.

با تموم این حرفا و به هر کجا که آرزوهاتون شما رو بکشونه، طرفتون باز کنار شما وای میسته.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق مردمون چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *