نشانه باهوش بودن چیست؟

Signs That You May Be Smarter Than You Think

شما فرد باهوش خونواده هستین؟ از نظر هوشی خودتون رو چیجوری می دونین؟ اگه هر کدوم از موارد زیر در شما صدق میکنه احتمال اینکه فردی باهوش باشین بیشتر میشه.

 1. شما بچه ارشد خونواده هستین

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ یه بخش باحال از تحقیقات مربوط به اون هستش که بزرگ ترین فرزندان خونواده به طور میانگین بهتر از بقیه آبجی و برادران خود هستن، اما در مقایسه تست آی کیو فرزندان خونواده، امتیازات زیادی متوجه فرزندان ارشد در مقایسه خواهران و برادران کوچیک تر شد. به خاطر همین بزرگ ترین فرزندان خونواده ها موفق تر از کوچیک ترها هستن.

 1. کلاس موسیقی می روید

تحقیقات زیاد نشون دهنده اون هستش که آموزش نواختن وسیله موسیقی به پیشرفت کودکان کمک می کنه. یکی از این تحقیقات ادعا می کنه که فقط یه ماه آموزش موسیقی به کودکان ۴ تا ۶ سال، یافته های آزمون و یادگیری مطالب رو به شکل زیادی بهبود می بخشه.

پس در کودکی به کلاس ویالون می رفتید؟ شاید دلیل این ایده های بکر این روزاتون به وجود اومده بوسیله همون کلاس باشه.

 1. لاغر اندام هستین

در سال ۲۰۰۶ تحقیقات غیرمتعارفی صورت قبول کرد. این تحقیقات رابطه جالبی رو رو ساخت: هرچه دور کمر افراد بزرگ تر، توانایی های شناختی اون ها کم تر.

طبق تحقیقات دیگری روی کودکان ۱۱ ساله که یافته های تست های ضعیفی داشتن، مشخص شد بیشتر از دیگر کودکان در خطر دچار شدن به چاقی در سن ۴۰ سالگی هستن. اینجوری احتمال زیادی هست که کودکان لاغرتر بهتر درس بخونن، سطح تحصیلات بالاتری داشته باشن، و سالم تر باشن.

 1. در نوزادی از شیر مادر تغذیه کرده اید

داشمندان بریتانیایی و دانمارکی روی ۳۰۰۰ کودک مطالعه کردن و به این نتیجه رسیدن کودکانی که از شیر مادر تغذیه کرده ان در تست آی کیو ۷ نمره بیشتر از کودکانی که از شیر مادر تغذیه نکرده بودن، گرفتن.

البته این تست روی کسائی که صورت قبول کرد که ژن خاصی داشتن(این ژن در آدمایی وجود داشت که از شیر مادر تغذیه نکرده بودن.) ساختار دقیقی که تعیین کننده رابطه بین ژن و تغذیه از شیر مادر باشه بازم ناشناخته س.

 1. از کودکی عاشق خوندن بودین

خاطره ایی از کتاب خوندن خود از سنین کودکی خود دارین؟ پس شانس اینکه بسیار باهوش باشین، هست مخصوصا اگه از نوزادی عاشق شنیدن داستان بوده اید.

طبق اطلاعات به دست اومده از یکی از تحقیقات که ۲۰۰۰ دوقلو رو مورد مطالعه قرار داد، مشخص شد کودکانی که از سنین بسیار پایین عاشق خوندن هستن، نمرات هوش بالاتری کسب می کنن. محققان می گن که خوندن از سنین کودکی هم توانایی کلامی و هم توانایی غیرکلامی افراد رو بهبود می بخشه.

 1. چپ دست هستین

بعضی از اطلاعات نشون دهنده اون هستش که جمع کثیری از افراد خلافکار چپ دست هستن. محققان در تلاش واسه تفسیر این هستن. از طرف دیگه، تحقیقات گذشته نشون می دهد که افراد چپ دست دارای تفکرات واگرا هستن، یه جور از تفکرات خلاقانه که واسه حل مشکلات و امور موثره. افراد چپ دست بیشتر خلاق ترن و بهتر می دانند چیجوری از شر موقعیت های سخت خلاص شن. این از علائم هوش فوق العاده نیس؟

 1. بیشتر نگرانین

تحقیقات بیشتر از قبل اثبات می کنن هوش آدمایی که بیشتر نگران مسائل هستن بیشتر از افرادیه که معمولاً نگران نیستن. این شایدً به وجود اومده بوسیله این واقعیت می باشه که اون ها همیشهً درباره عواقب احتمالی عملکردشون می اندیشند و پس تلاش می کنن تا در هر موقعیتی بهترین کارکرد خود رو ارائه بدن.

 1. قد بلند هستین

تحقیقات انجام شده در دانشگاه پریستون نشون می دهد که توانایی یادگیری کودکان قد بلند بهتر از همسالان کوتاه قد خوده و در بزرگسالی هم درآمد بیشتری دارن. پس پشت خود رو صاف کنین، شما مشخصه ایی واسه افتخار دارین!

 1. شوخ طبع هستین

مشخص شده که حس شوخ طبعی و هوش زیاد به همدیگه در رابطه هستن. در یکی از تحقیقات، از حدود ۴۰۰ علم آموز تست هوش گرفته شد، و از اون ها خواسته شد تا صحنه بعدی کارتون رو حدس بزنن. می تونید حدس بزنین که حدس چه آدمایی باحال تر بود؟

 1. کنجکاوین

استادان روانشناسی تجارت در دانشگاه لندن به این نتیجه رسیدن که کنجکاوی از خصیصه های مهم افراد باهوشه. افراد کنجکاو دارای تفکرات ناب و بافرهنگ هستن و در صدد کشف چیزای جدید و پیشرفت آدمی قدم برمی دارن.

 1. بی نظمی رو بهتر می دونین

بی نظمی های خلاقانه، مفهومیه که یه مدت پیش به اثبات رسیده و تحقیقی در این مورد هست که ادعا می کنه مثل سوخت واسه افرادیست که ذات خلاقانه دارن. پس الهامات خود رو با تمیزکاری به وحشت نیاندازید و اجازه بدید همه چیز روی زمین پخش و پلا باشه.

 1. شب زنده دار هستین

مسخره به نظر می رسد، اما مشخص شده آدمایی که دوست دارن شب ها تا دیر وقت بیدار بمونن باهوش تر از افراد سحرخیز هستن. بازم که می دونین توانایی کار تا دیروقت و خلاقیت شبونه چیزی ذاتی نیس. به خاطر همین محققان به این نتیجه رسیدن که افراد باهوش دیرتر می خوابند، چون تلاش می کنن تا محدودیت های مربوط به توانایی خود رو گسترش بدن. البته اگه از کم خوابی جون سالم به در ببرن!

واسه تقویت هوش چه بخوریم؟

خیال پردازی یکی از نشونه های کودکان باهوش

آی بانو افزایش هوش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *