می 12, 2021

نشانه اثبات عشق واقعی چیست؟

خیلیا می گن که دیگه مرده س و عشقایی مثل لیل و مجنون رو دیگه فقط میشه در کتابها و تاریخ خواند. بااینکه این نوع عشقا این روزا با احتمال خیلی کم دیده می شن اما هنوز وجود دارن.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ در زیر به ده نشونه ای اشاره میکنیم که نشون می ده عشق واقعی هنوز هست.

  1. ازدواجهای موفق

تنها چیز ارزشمندتر از قسم خوردن در ملاءعام واسه داشتن تعهد به همدیگه تا آخر عمر، عمل کردن به اون قسمه. میان کسائی که ازدواجای موفق دارن، پیوندی عمیق ایجاد شده که زمان بارها اون رو آزمایش زده. پیوندی اونقدر واقعی که حتی در قلب خود شما ممکنه ایجاد حسادت کنه. این پیوند نشون میده که رسیدن به عشق واقعی چه مراحلی داره: تلاش، رشد، احترام و وفاداری.

بیشتر اوقات این پیوند رو می تونین بدون درنگ تشخیص بدید. شاید در شادی و رضایتی که این دو نفر از حضور هم احساس می کنن. یا اون انرژی که وقتی با هم هستن به همه جا مشخص می شه.

اگه خوب دقت کنین، ازدواجای موفق رو همه جا می بینین. ازدواجایی هست که سی، چهل یا بیشتر دووم داشته. داستانهای زیادی هم از کسائی شنیدین که اونا عشق واقعی رو پیدا نکرده ان بلکه عشق واقعی اونا رو پیدا کرده.

ازدواجای موفق ازدواجایی هستن که نه فقط از آزمایش زمان سربلند بیرون میان بلکه موجب تقویت و پیشرفت همدیگه می شن. این ازدواجا نشون میدن که عشق واقعی هنوز هست و به شما امید می ده که روزی اون رو تجربه کنین.

  1. نوزادان تازه متولدشده

چه بچه ها رو دوست داشته باشین چه نداشته باشین، حتماً تایید میکنین که نوزادان تازه متولدشده انرژی جادویی در خود دارن. اینکه مردم با دیدن یه نوزاد لبخند روی لبانشان میاد دلایل جور واجور داره:

۱) معصومیت: عشق واقعی در خود معصومیت داره. این درست همون چیزیه که باعث میشه زن و شوهرا سر به سر هم بذارن، همدیگه رو غافلگیر کنن، و وقتی اصلاً انتظارش رو ندارن، به هم محبت کنن. نوزادان نشونه ای از این معصومیت هستن.

۲) محصول عشق هستن: نوزادان محصول یکی شدن جسمی، احساسی و الهی دو نفر هستن که در نتیجه رابطه و صمیمیت جنسی به وجود میان. بیان جسمی عشق واقعی اونقدر قویه که با خلق زندگی جادو میکنه.

  1. اختلافات

هر رابطه واقعی – چه دوستی، چه روابط خانوادگی و چه عشق – مطمئناً اختلافات و جنگ و جدالایی رو هم در بر داره. این رو نباید با اختلافات بی رحمانه و بی حاصل اشتباه بگیرین. این نوع اختلافات آزار و سوءاستفاده جسمی و احساسی هم در بر نداره. اینا مشاجراتی هستن که به راهکارهای موثر ختم شده و موجب رشد رابطه می شن.

دوری از دعوا خیلی راحت تر از روبه رو شدن با اون هستش. دعوا سالم نشون می ده که کسائیکه عشق واقعی رو پیدا کردن به اندازه کافی به هم اهمیت میدن تا درمورد مسائل سختی که پیش میاد بحث کنن.

  1. بخشش

بخشش. چیجوری کلمه ای که به زبون آوردنش اینقدر آسونه، عمل کردن به اون سخته؟ سی. اس. لوییز (C.S. Lewis) بخشش رو دشوارترین خصیصه اخلاقی معرفی میکنه که به باور اون از تقوا سخت تره.

بخشش اون مرهمیه که باعث می شه روابط بعد از جنگ، بازم پایدار بمونن. بخشش نشونه ضعف نیس اتفاقاً نشونه قدرته. بخشش شهامتیه که باعث می شه حتی اگه یادتون نره، اما باز آزار بقیه رو ندیده گرفته، کینه به دل نگیرید و در صدد انتقام برنیایید. بخشش لازمه ازخودگذشتگی، فروتنی و عشقه.

  1. ادبیات

ادبیات راهی به درون فکر کسی که نمی شناسید براتون باز می کنه. ادبیات می تونه یه وسیله آموزشی باشه که نه فقط کمک کنه بدونین بلکه به عمق اونم نفوذ کنین.

متون بسیاری هست که شما رو با ذات و وجود عشق واقعی آشنا می کنه و انگیزه ای که می خواید رو به شما می ده.

عشق در زندگی

  1. افراد مشهور

داستانهای تکراری مربوط به افراد مشهور بسیار شایعه. اما اگه عمیقتر به اون نگاه کنین، سوپراستارهایی که زندگیشون شدیداً بحث روزه، میتونن با «عشق واقعی» رابطه داشته باشن.

شاید این روزا زیاد درمورد ازدواج دنی دویتوو (Danny Devito) که از سال ۱۹۸۲ تا امروز دووم داشته چیزی نشنوید یا ازدواج مایکل جی. فوکس (Michael J. Fox) که از سال ۱۹۸۸ بر جای مونده. اسطوره هایی مثل آیرون من گرین (Iron Man A.C. Green) هم بودن که تا ۳۸ سالگی واسه پیدا کردن عشق واقعیشون واسه ازدواج صبر کردن.

دنزل واشنگتن (Denzel Washington) که رسانه های جور واجور اون رو یکی از جذابترین مردان معرفی کردن، ۲۹ ساله که ازدواج کرده. بعد از کمی تحقیق دلیل خوشنامی اون مشخص می شه. اون سرمایه زیادی رو وقف کارای خیر و آدم دوستانه کرده و رابطه سالمی با همسر و بچه هاش حفظ کرده.

رسانه ها تلاش دارن داستانا و تصاویر بخصوصی رو از هالیوود نشون بدن. اما با کمی جستجو، سوپراستارهایی رو پیدا می کنین که بین اون جمعیت انبوه می درخشن.

  1. مغز آدم

شاید قابل لمس ترین مدرکی که نشون میده عشق واقعی هنوز هست اینه که میشه اون رو «دید». باعث تعجب خیلیا می شه که پیشرفته های علم اعصاب این رو ممکن کرده. محققان اسکن مغزی زوجهایی که عاشق هم بودن رو بعد از اینکه عکس همسر خود رو دیدن بررسی کردن.

این اسکنای مغز نشون داد که نگاه کردن به عکس کسی که دوستش دارن، واکنشای شیمیایی در مغز اونا بوجود میاره. تعجب آورتر این که اسکن مغزی زوجهایی که بیشتر از بیست سال با هم بودن هم همون واکنشهایی رو نشون میداد که اسکن مغزی کسائی که تازه عاشق شدن. این نشون میده که عشق با گذشت زمان از بین نمی ره.

محققان توضیح میدن که مراکز مغز که اخطار یه «عشق جدید» رو میدن دقیقاً همون جاییه که شیفتگی رو اعلام میکنه. یعنی، تحقیقات روی مغز بین شیفتگی و یه عشق جدید تمایزی نشون نمیده. این واسه جوونایی که مغزشون هنوز تاثیرپذیره می تونن نگران کننده باشه. از همه اینا گذشته، این ثابت میکنه که باید به روابط و عشق با دید با احتیاط نگاه کرد.

عشق هست، قابل «دیدن» است و می تونه سالهای سال ادامه پیدا کنه، اما اون رو نباید با هوس و شیفتگی اشتباه گرفت. عشق رو نباید سبک بشمرید.

  1. دوستی

اینترنت پر از عبارات و جمله های قشنگتر درمورد دوستی واقعی و خیانت در دوستیه. در جامعه ای که واسه دوستی درمقابل روابط عاشقانه ارزش کمتری قائله، «دوستیا» معمولاً خیلی زود از بین میره.

دوستی واقعی خیلی کم پیدا می شه. یه دوست واقعی شما رو در بزرگترین نتیجه های کار و بزرگترین شکست هاتون همراهی می کنه. دوستی واقعی واسه رشد کردن زمان می بره. بهترین دوستیا بعضی وقتا به بهترین روابط منجر می شه و هسته اصلی هر رابطه عاشقانه ای، یه رابطه دوستی عمیقه.

دوستی همون چیزیه که باعث می شه یه زوج حتی در سخت ترین شرایط زندگی کنار هم بمونن. دلیل اون اینه که عشق واقعی چیزی بیشتر از رابطه جنسیه. عشق واقعی لازمه صمیمیت احساسیه که دو طرف می تونن در نتیجه دوستی که بینشون هست تجربه کنن.

اگه یه دوست واقعی دارین، از اون تشکر کنین. نه فقط به خاطر این که دوستی واقعی خیلی کمه، بلکه به خاطر این که دوستتون نشونه اینه که عشق واقعی هنوز هست.

  1. جوانمردی

جوانمردی با اینکه با احتمال خیلی کم دیده می شه اما هنوز نمرده س. بااینکه پایه یه رابطه عاشقانه رو دوستی تشکیل میده اما جوانمردی و وفاداری همون چیزیه که باعث می شه اون رابطه از یه دوستی بالاتر رود: جذبه و میل جنسی. این مردان و زنان مدرکی هستن که اثبات میکنه عشق واقعی هست چون اینا کسائی هستن که اون رو فهمیده، به اون احترام گذاشته و درک می کنن.

شاید جوانمردی در تعریف شما مهربون بودن و کمک کردن به بقیه باشه. خیلیا مهارت زیادی دارن که خود رو این جوری نشون بدن و خیلیا هم بسته به کسی که مقابلشانه، این رفتار رو از خود نشون میدن. اما جوانمردی ریشه در قلب داره و یه نوع سبک زندگیه. فهمیدن سبک زندگی افراد و چیزی که در قلبشونه زمان می بره. واسه همینه که جوانمردان بهتره موشکافانه و با پیشنهاد منابع قابل اعتماد شناخته شن.

زنی که اینجور خصوصیتی داشته باشه، به خودش احترام میگذاره و میدونه وقتی طوری لباس بپوشد که چیزی واسه تجسم باقی بزاره، جذابتر به نظر می رسه. اون می دونه که جز بدنش چیزای دیگری هم واسه نشون دادن داره و خود بازیچه دست مردان کم ارزش نمی کنه.

این زن جوانمرده که شوهرش رو تشویق می کنه و به اون واسه روبرو شدن با دنیایی که می تونه اون رو در هم بشکنه، قوت قلب میده.

مرد جوانمرد هیچوقت زنی رو مجبور به ایجاد رابطه جنسی نمی کنه. اون می دونه که زنا با مردها مساوی هستن و واسه جوانمرد بودن باید به زنان احترام بزاره نه اینکه از اونا سوءاستفاده کنه. اون هیچوقت وارد گفتگوهایی که در اون زنان رو تحقیر می کنن وارد نمی شه.

مرد جوانمرد واسه همسر خود گل میخره چون میدونه که همسرش اون رو دوست داره و وقتی میدونه همسرش روز سختی داشته، واسه اون حموم داغ آماده میکنه.

  1. خود شما

خود شما یکی از نشونه های این هستین که عشق واقعی هنوز هست. اگه بخوایم دقیق تر بگیم، منظورمون آرزو و میل شما هستش. خودتون رو به عنوان یه عاشق دلخسته تعریف می کنین؟ رمانهای عشقی جین آستن قفل دریچه قلبتون رو باز می کنه؟ وقتی بفهمین که آرزو قدرت خیلی بالایی داره، اون وقت به جای اینکه خودتون رو عاشقی ناامید ببینین، بسیار امیدوار می بینید.

دکتر هنری کلاود، در کتاب خود اصول موفقیت فردی و کاری رو با جزییات میگه. اصل اول که از دیدگاه اون یکی از قدرتمندترین نیروهای دنیاس، میل و آرزوی انسانه. دکتر کلاود توضیح میده که دنیای نامریی همانجاییه که دنیای مریی شروع میشه و اینکه محیط فیزیکی دور و بر شما از درون روح آدم ایجاد می شه.

واقعاً حق با اونه.

دانشگاهی که می رید به خاطر این هست که آدمها میل به یادگیری دارن، خیلیا میل به آموزش دادن دارن و یه معمار میل داشته اون ساختمون رو تجسم کرده و بسازه. برنامه تلویزیونی محبوب شما به خاطر این هست که تماشاچیایی میل به تماشای اون دارن و کارگردانان و هنرپیشها و دست اندرکاران دیگری آرزو داشتن اون فیلم رو بسازه.

میل به رابطه نوآورانه پدیده رسانه های اجتماعی امروز رو تقویت میکنه.

میل و آرزو ابزاری بسیار قدرتمنده. دفعه بعدی که جلو آینه ایستادید، به خودتون شادباش بگید و بدونین که میل شما شاهدی واسه وجود عشق طبیعیه. مطمئن باشین که اون عشق داخلی نتیجه واقعی در بر داره.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

خبرهای داغ روز عشق مردمون چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *