می 14, 2021

نسل جدید سی پی یوهای اینتل به مادربرد می چسبند

نسل بعدی سی پی یوهای دسکتاپ اینتل، به مادربورد چسبیده و قابل آپدیت به صورت سنتی نیستن.

این خبر نه خیلی مورد پسند رو منابع جداگونه تایید کردن و می گن سی پی یوا به مادربورد لحیم می شن و سنت آپدیت اونا بوسیله کاربران دسکتاپ بدست فراموشی سپرده می شه.

 

سی پی یوای موسوم به haswell که قراره روی دسکتاپای سال ۲۰۱۴ اونا رو مشاهده کنیم، شامل این ویژگی هستن.

اینتل با تغییر نقشه راه پیشرفت فنی خود این تصمیم رو گرفته و مصمم به اجرای اون هستش. برادول دسکتاپا بنا به تایید کارشناسان در زد دی نت  اینجور هستن. چسباندن سی پی یو به مادربورد البته چیز نویی نیس و بیشتر لپ تاپا و دسکتاپای all-in-one این مدلی بودن اما این اولین بار هستش که سی پی یوهای دسکتاپ سنتی ویژگی پیدا می کنن.

 

بیشتر کسائی که به صورت دستی سیستم جمع می کنن از این تصمیم ضایع و خیت می شن. البته دلیل دیگری هم آورده شده و اینکه ممکنه سی پی یوای برادول متناسب با دسکتاپای تاور (tower desktop)نباشن.

 

در طول چند سال گذشته خط پردازندهای اینتل تو یه برنامه قابل پیش بینی شده جهت مثبتی داشته و این برنامه پیشرفت هرساله معروف به تیک توک بوده که به طور مرتب دو سال به دو سال به اجرا گذاشته شده که سندی بریج و بعد هاسول در این رنج قرار می گیرن.

 

تولید نسل جدید ریزپردازندها با در نظر گرفتن صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته می شن در سیاست توک tok اینتل معمولا روی کارکرد سی پی یوا کار می کنه. این وسط باطری لپ تاپا هم با مصرف کمتر انرژی عمر بیشتری دارن.

 

ممکنه تمرکز اصلی اینتل واسه برادول روی لپ تاپ و نسخه های موبایل تنظیم شده باشه. از طرف دیگه سی پی یوای جدید هم روی مادربوردهای نسل آینده نصب می شن و این موضوع هم بحثی دیگه س.

 

اینتل خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *