نسخه بدل “ونیز” در عراق +عکس

Illustration and Painting

یکی از نکات کمتر شناخته شده در عراق امروزی محلیه که به عنوان تالاب فرات شناخته می شه. این منطقه که چندین برابر ونیزه از ۵۰۰۰ سال پیش محل زندگی آدما بوده و میزبانی نیم میلیون نفر رو می کرده.

مردم این منطقه بیشتر به نام باتلاق نشینا شناخته می شن و خونه های اونا روی جزیره های کوچیکی ساخته شده. جنس همه خونه ها از نیه و بدون به کار گیری چوب یا هیچی وسیله دیگری مانند میخ ساخته شدن. طبق چیزی که می گن افراد بومی منطقه می تونن در ۳ ساعت یه خونه رو به طور کامل بسازن و تحویل بدن.

venice-of-the-middle-east5

مردم این منطقه درزمان چند سال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردن. اونا فشارهای صدام حسین دیکتاتور جنایتکار عراق رو تحمل کردن و بعد باید مزدوران آمریکایی مقابله می کردن اما در همه این چند سال سنتای دیرینه خود از جمله ماهیگیری و زندگی روی باتلاق رو فراموش نکرده ان.

صدام حسین در طول حکومت خود چندین بار منطقه تالاب رو خشک کرد تا مردم بومی دچار مشکل شن ولی این روزا با تشکیل حکومت جدید بخش کلی ای از زمینا دوباره زیر آب رفته و خونه ها شناور گشته ان. البته درزمان سالای سختی از جمعیت این منطقه شدیدا کم شده و نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر در اون سکونت دارن.

venice-of-the-middle-east4

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

این مطلب را هم بخوانید :
نقاشی که رنگ ها را با آنتن تشخیص می دهد+عکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *