می 12, 2021

نسخه بدل “ونیز” در عراق +عکس

یکی از نکات کمتر شناخته شده در عراق امروزی محلیه که به عنوان تالاب فرات شناخته می شه. این منطقه که چندین برابر ونیزه از ۵۰۰۰ سال پیش محل زندگی آدما بوده و میزبانی نیم میلیون نفر رو می کرده.

مردم این منطقه بیشتر به نام باتلاق نشینا شناخته می شن و خونه های اونا روی جزیره های کوچیکی ساخته شده. جنس همه خونه ها از نیه و بدون به کار گیری چوب یا هیچی وسیله دیگری مانند میخ ساخته شدن. طبق چیزی که می گن افراد بومی منطقه می تونن در ۳ ساعت یه خونه رو به طور کامل بسازن و تحویل بدن.

venice-of-the-middle-east5

مردم این منطقه درزمان چند سال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردن. اونا فشارهای صدام حسین دیکتاتور جنایتکار عراق رو تحمل کردن و بعد باید مزدوران آمریکایی مقابله می کردن اما در همه این چند سال سنتای دیرینه خود از جمله ماهیگیری و زندگی روی باتلاق رو فراموش نکرده ان.

صدام حسین در طول حکومت خود چندین بار منطقه تالاب رو خشک کرد تا مردم بومی دچار مشکل شن ولی این روزا با تشکیل حکومت جدید بخش کلی ای از زمینا دوباره زیر آب رفته و خونه ها شناور گشته ان. البته درزمان سالای سختی از جمعیت این منطقه شدیدا کم شده و نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر در اون سکونت دارن.

venice-of-the-middle-east4

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *