می 14, 2021

نرخ‌ جدید لباسشویی و خشکشویی

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران گفت: در اندازه گذاری جدید قیمت ها دچار افزایش شده که هم اونقدر واسه اعضای اتحادیه رضایت بخش نیس.

ابوالفضل رجب زاده در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: جدیدترین اندازه اتحادیه خشک شویی و لباسشویی مربوط به آبانماه امساله که تقریبا با طرح جدید اندازه گذاری که به پنج اتحادیه واگذار شده مصادف شد. الان اتحادیه دیگه نمی خواد اندازه جدید اعلام کنه و تا آخر سال با اندازه آبانماه به فعالیت می پردازه.

ایشون هم اینجور ادامه داد: اندازه های جدید وقتی بررسی شد که قیمت دلار ۱۷۰۰ تومن بود و هنگام تایید و ابلاغ اندازه گذاری جدید، اندازه دلار ۲۲۰۰ تومن بود. الان که زمان اجرای این اندازه گذاریه قیمت دلار به ۳۲۰۰ تومن رسیده و چون بعضی مواد شوینده از جمله پرکلر اتیلن با دلار خریداری می شه، اندازه گذاری های جدید بازم خیلی منطقی نیس.

رجب زاده گفت: خشکشویی ها پرکلر اتیلن رو با قیمت خیلی بالایی خریداری می کنه که بدیش اینه جنس چینی این محصول در بازار زیاد شده و این محصول بی کیفیت باعث مریضی های بینایی کارکنان خشکشویی ها شده.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران ادامه داد: دیگه مواد شوینده و اجناس جانبی هم چون دارو های لکه گیری، نایلون و چوب لباس ۱۰۰ تا ۱۳۰ درصد زیاد شدن قیمت داشته ان.

ایشون اندازه گذاری سازمان پشتیبانی از مصرف کننده و تولید کننده رو غیرکارشناسی دونست و گفت: اندازه گذاری ها طبق درجه بندی واحد های زیر نظر اتحادیه واسه سه درجه اعلام شده که در اندازه گذاری تنها هزینه ی شست وشوی ساده و اتو آورده شده و هزینه ی دیگه فعالیت ها هم چون لکه گیری و کاور توافقیه.

رجب زاده گفت: لباسی که در خشکشویی شسته می شه حتما باید اتو شه، اما واحد ها موظف هستن لباس شسته شده مردم رو تنها اتو کنن.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران در مورد ایراد های احتمالی در شست وشو گفت: اگه ایرادی پیش بیاد شورای حل اختلاف اتحادیه به طور کامل نظارت می کنه و نظر کارشناسی خود رو ارائه می دهد. بیشتر خرابی ها مربوط به پوسیدگی البسه س اما نباید از ضعف در شست و شو غافل شیم. واسه نمونه میشه به خرابی پرده اشاره کرد که به دلیل آفتاب خوردگی و گرد و خاک به وجود اومده بوسیله استفاده دراز مدت با شست و شو در ماشین لباسشویی از بین می رن.

: مسئولان واحدهایی که واسه دریافت مجوز به اتحادیه مراجعه می کنن پس از شرکت در آزمونای اتحادیه و دریافت امتیاز قبولی واسه اونا جواز صادر می شه.

رجب زاده با بیان این که بیشتر تخلفات در مورد خرابی لباس و گرانی قیمت ها بوسیله واحد های بدون جواز صورت می گیرد، به شست وشوی شکل های جور واجور لباس ، کیف و کفش، عروسک، پتو، پرده و تموم اجناس پارچه ای اشاره و اعلام کرد: بحث سخت شویی در میان نیس و تنها بحث تک شویی در میونه که بعضی پوشاک مانند لباس و کیف و کفش که از پوست و چرم تولید شده ان باید جدا از هم شسته شن که مواد شوینده و وقت زیادی رو به خود اختصاص میدن.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران در آخر گفت: تموم هزینه هایی که مشتری واسه فعالیت هایی خارج از شست وشو و اتو ساده لباس باید بپردازه به طور کامل توافقیه.

به گزارش ایسنا، اندازه واحدهای درجه ۳ مصوب ۱۰ آبان ۱۳۹۱ به توضیح زیره:

(نرخا به تومنه)

 

ردیف نوع البسه قیمت خشکشویی و اتو اتو
۱ کت و شلوار ۴۷۰۰ ۲۲۰۰
۲ کت ۳۱۵۰ ۱۴۵۰
۳ شلوار ۱۶۰۰ ۸۰۰
۴ بلوز ۱۶۰۰ ۸۰۰
۵ بارانی بدون آستر ۳۶۵۰ ۱۶۰۰
۶ مانتو ۳۲۵۰ ۱۴۵۰
۷ پیراهن ۱۶۰۰ ۸۰۰
۸ پالتو ۵۲۰۰ ۲۲۰۰
۹ کاپشن ۳۶۵۰ ۱۶۰۰
۱۰ اورکت ۴۴۵۰ ۲۲۰۰
۱۱ دامن ۱۶۰۰ ۸۰۰۰
۱۲ پرده پارچه ای(هرمتر مربع) ۱۴۵۰ ۴۰۰
۱۳ پرده توری(هر متر مربع) ۶۵۰ ۲۵۰

 

اندازه واحد های درجه ۲

 

ردیف نوع البسه قیمت خشکشویی و اتو اتو
۱ کت و شلوار ۶۱۰۰ ۲۷۰۰
۲ کت ۳۹۵۰ ۱۷۵۰
۳ شلوار ۲۲۰۰ ۹۵۰
۴ بلوز ۲۲۰۰ ۹۵۰
۵ بارانی بدون آستر ۴۶۰۰ ۲۲۰۰
۶ مانتو ۳۸۰۰ ۱۶۵۰
۷ پیراهن ۲۲۰۰ ۹۵۰
۸ پالتو ۶۱۰۰ ۲۶۰۰
۹ کاپشن ۴۶۰۰ ۲۰۰۰
۱۰ اورکت ۶۱۰۰ ۲۶۰۰
۱۱ دامن ۲۲۰۰ ۹۵۰
۱۲ پرده پارچه ای(هرمتر مربع) ۱۸۰۰ ۴۰۰
۱۳ پرده توری ۷۰۰ ۳۵۰

 

اندازه واحد های درجه ۱

 

ردیف نوع البسه قیمت خشکشویی و اتو اتو
۱ کت و شلوار ۸۲۰۰ ۳۸۰۰
۲ کت ۵۴۰۰ ۲۵۰۰
۳ شلوار ۲۸۰۰ ۱۳۰۰
۴ بلوز ۲۸۰۰ ۱۳۰۰
۵ بارانی بدون آستر ۵۸۰۰ ۲۶۰۰
۶ مانتو ۴۹۵۰ ۲۵۰۰
۷ پیراهن ۲۸۰۰ ۱۳۰۰
۸ پالتو ۸۴۰۰ ۳۶۵۰
۹ کاپشن ۵۷۰۰ ۲۶۰۰
۱۰ اورکت ۷۲۵۰ ۳۲۰۰
۱۱ دامن ۲۸۰۰ ۱۳۰۰
۱۲ پرده پارچه ای(هرمتر مربع) ۲۲۰۰ ۵۰۰
۱۳ پرده توری ۹۰۰ ۵۰۰

 

ایسنا قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *