نرخ‌ جدید لباسشویی و خشکشویی

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران گفت: در اندازه گذاری جدید قیمت ها دچار افزایش شده که هم اونقدر واسه اعضای اتحادیه رضایت بخش نیس.

ابوالفضل رجب زاده در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: جدیدترین اندازه اتحادیه خشک شویی و لباسشویی مربوط به آبانماه امساله که تقریبا با طرح جدید اندازه گذاری که به پنج اتحادیه واگذار شده مصادف شد. الان اتحادیه دیگه نمی خواد اندازه جدید اعلام کنه و تا آخر سال با اندازه آبانماه به فعالیت می پردازه.

ایشون هم اینجور ادامه داد: اندازه های جدید وقتی بررسی شد که قیمت دلار ۱۷۰۰ تومن بود و هنگام تایید و ابلاغ اندازه گذاری جدید، اندازه دلار ۲۲۰۰ تومن بود. الان که زمان اجرای این اندازه گذاریه قیمت دلار به ۳۲۰۰ تومن رسیده و چون بعضی مواد شوینده از جمله پرکلر اتیلن با دلار خریداری می شه، اندازه گذاری های جدید بازم خیلی منطقی نیس.

رجب زاده گفت: خشکشویی ها پرکلر اتیلن رو با قیمت خیلی بالایی خریداری می کنه که بدیش اینه جنس چینی این محصول در بازار زیاد شده و این محصول بی کیفیت باعث مریضی های بینایی کارکنان خشکشویی ها شده.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران ادامه داد: دیگه مواد شوینده و اجناس جانبی هم چون دارو های لکه گیری، نایلون و چوب لباس ۱۰۰ تا ۱۳۰ درصد زیاد شدن قیمت داشته ان.

ایشون اندازه گذاری سازمان پشتیبانی از مصرف کننده و تولید کننده رو غیرکارشناسی دونست و گفت: اندازه گذاری ها طبق درجه بندی واحد های زیر نظر اتحادیه واسه سه درجه اعلام شده که در اندازه گذاری تنها هزینه ی شست وشوی ساده و اتو آورده شده و هزینه ی دیگه فعالیت ها هم چون لکه گیری و کاور توافقیه.

رجب زاده گفت: لباسی که در خشکشویی شسته می شه حتما باید اتو شه، اما واحد ها موظف هستن لباس شسته شده مردم رو تنها اتو کنن.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران در مورد ایراد های احتمالی در شست وشو گفت: اگه ایرادی پیش بیاد شورای حل اختلاف اتحادیه به طور کامل نظارت می کنه و نظر کارشناسی خود رو ارائه می دهد. بیشتر خرابی ها مربوط به پوسیدگی البسه س اما نباید از ضعف در شست و شو غافل شیم. واسه نمونه میشه به خرابی پرده اشاره کرد که به دلیل آفتاب خوردگی و گرد و خاک به وجود اومده بوسیله استفاده دراز مدت با شست و شو در ماشین لباسشویی از بین می رن.

: مسئولان واحدهایی که واسه دریافت مجوز به اتحادیه مراجعه می کنن پس از شرکت در آزمونای اتحادیه و دریافت امتیاز قبولی واسه اونا جواز صادر می شه.

رجب زاده با بیان این که بیشتر تخلفات در مورد خرابی لباس و گرانی قیمت ها بوسیله واحد های بدون جواز صورت می گیرد، به شست وشوی شکل های جور واجور لباس ، کیف و کفش، عروسک، پتو، پرده و تموم اجناس پارچه ای اشاره و اعلام کرد: بحث سخت شویی در میان نیس و تنها بحث تک شویی در میونه که بعضی پوشاک مانند لباس و کیف و کفش که از پوست و چرم تولید شده ان باید جدا از هم شسته شن که مواد شوینده و وقت زیادی رو به خود اختصاص میدن.

رییس اتحادیه خشک شویی و لباسشویی تهران در آخر گفت: تموم هزینه هایی که مشتری واسه فعالیت هایی خارج از شست وشو و اتو ساده لباس باید بپردازه به طور کامل توافقیه.

به گزارش ایسنا، اندازه واحدهای درجه ۳ مصوب ۱۰ آبان ۱۳۹۱ به توضیح زیره:

(نرخا به تومنه)

 

ردیفنوع البسهقیمت خشکشویی و اتواتو
۱کت و شلوار۴۷۰۰۲۲۰۰
۲کت۳۱۵۰۱۴۵۰
۳شلوار۱۶۰۰۸۰۰
۴بلوز۱۶۰۰۸۰۰
۵بارانی بدون آستر۳۶۵۰۱۶۰۰
۶مانتو۳۲۵۰۱۴۵۰
۷پیراهن۱۶۰۰۸۰۰
۸پالتو۵۲۰۰۲۲۰۰
۹کاپشن۳۶۵۰۱۶۰۰
۱۰اورکت۴۴۵۰۲۲۰۰
۱۱دامن۱۶۰۰۸۰۰۰
۱۲پرده پارچه ای(هرمتر مربع)۱۴۵۰۴۰۰
۱۳پرده توری(هر متر مربع)۶۵۰۲۵۰

 

اندازه واحد های درجه ۲

 

ردیفنوع البسهقیمت خشکشویی و اتواتو
۱کت و شلوار۶۱۰۰۲۷۰۰
۲کت۳۹۵۰۱۷۵۰
۳شلوار۲۲۰۰۹۵۰
۴بلوز۲۲۰۰۹۵۰
۵بارانی بدون آستر۴۶۰۰۲۲۰۰
۶مانتو۳۸۰۰۱۶۵۰
۷پیراهن۲۲۰۰۹۵۰
۸پالتو۶۱۰۰۲۶۰۰
۹کاپشن۴۶۰۰۲۰۰۰
۱۰اورکت۶۱۰۰۲۶۰۰
۱۱دامن۲۲۰۰۹۵۰
۱۲پرده پارچه ای(هرمتر مربع)۱۸۰۰۴۰۰
۱۳پرده توری۷۰۰۳۵۰

 

اندازه واحد های درجه ۱

 

ردیفنوع البسهقیمت خشکشویی و اتواتو
۱کت و شلوار۸۲۰۰۳۸۰۰
۲کت۵۴۰۰۲۵۰۰
۳شلوار۲۸۰۰۱۳۰۰
۴بلوز۲۸۰۰۱۳۰۰
۵بارانی بدون آستر۵۸۰۰۲۶۰۰
۶مانتو۴۹۵۰۲۵۰۰
۷پیراهن۲۸۰۰۱۳۰۰
۸پالتو۸۴۰۰۳۶۵۰
۹کاپشن۵۷۰۰۲۶۰۰
۱۰اورکت۷۲۵۰۳۲۰۰
۱۱دامن۲۸۰۰۱۳۰۰
۱۲پرده پارچه ای(هرمتر مربع)۲۲۰۰۵۰۰
۱۳پرده توری۹۰۰۵۰۰

 

ایسنا قیمت دلار