می 14, 2021

نخستین پیروزی ایران در لیگ جهانی والیبال

iranدومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و صربستان در چارچوب بیست و چهارمین دوره رقابت های لیگ جهانی با برتری تیم ملی کشورمون تموم شد. این در حالیه که رقابت دو تیم تا گیم پنجم ادامه داشت اما در آخر ملی پوشان ایران با وجود صدمه هم تیمی خود و پشتیبانی تماشاگران نتیجه این بازی رو از اون خود کردن تا به اولین برد در لیگ جهانی برسن.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، دومین دیدار تیمای ملی والیبال ایران و صربستان در چارچوب هفته چهارم از بیست و چهارمین دوره رقابتای لیگ جهانی از ساعت ۱۷:۱۰ امروز یکشنبه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی که پر از تماشاگران ایرونی بود، شروع شد که طی اون تیم ملی ایران موفق به کسب برتری ۳ بر ۲ شد.

نتیجه کامل دیدار تیمای ایران و صربستان به توضیح زیره:

* ایران ۳ – صربستان ۲

(۲۵ بر ۲۰)، (۲۴ بر ۲۶)، (۲۳ بر ۲۵)، (۲۵ بر ۲۲)، ( ۱۵ بر ۱۲)

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی والیبال واسه شروع این دیدار از ترکیب سعید معروف، فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، حمزه زرینی، امیر غفور و آرمین تشکری استفاه کرد. این ترکیب نسبت به ترکیب اولیه دیدار اول دو تیم ایران و صربستان یه تغییر داشت که طی اون آرمین تشکری جانشین محمد موسوی شد.

گیم اول؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

بازیکنان تیمای ملی والیبال ایران و صربستان به ترتیب با به کار گیری پیراهنای آبی و سفید این دیدار رو شروع کردن. در شروع گیم اول، بازیکنان ایران با تکیه بر سرویسای هدف دار و دفاع محکم موفق تر از حریف کردن طوریکه وقتی نتیجه بازی ۷ بر ۳ بود، سرمربی صربستان درخواست اولین وقت استراحت رو واسه تیمش کرد با این حال اولین وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۴ به سود ایران تموم شد. بعد از این وقت استراحت فنی، صربستانیا بازی رو به سمت منطقه چهار خود کشوندن.

جائیکه کواچویچ توپا رو به سمت زاویه خود پرتاب می کرد. این تغییر تاکتیک اختلاف امتیاز دو تیم رو به کمترین اندازه برسونه (۱۰ بر۹)، در این لحظات بازیکنان ایران در دریافت مرتکب اشتباهاتی شدن که نتیجه اون تساوی در امتیاز ۱۲ بود. بعد از اون خولیو ولاسکو از شهرام محمودی به جای امیر غفور در ترکیب داخل زمین استفاده کرد. تغییری که خیلی موثر واقع شد طوریکه وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران تموم شد. کسب سه امتیاز متوالی بوسیله محمودی کمک کرد تا ایران برتری خود رو ادامه بده و در آخر برنده این گیم شه.

گیم دوم؛ ۲۶ بر ۲۴  به سود صربستان

شروع خوبی که بازیکنان ایران در گیم دوم داشتن اونا رو دو امتیاز پیش انداخت. حمزه زرینی یه پوئن سرویس گرفت و بعد از اون سرویسی زد که دریافت حریف رو با مشکل مواجه کرد و امتیاز دوم رو به ایران داد. بعد از اون اما دفاع صربستان به اندازه ای بهتر شد که خود رو به ایران رساند و بعد از اون دو تیم رقابتی پایاپای رو پیش گرفتن اما در آخر وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود صربستان تموم شد اما بعد از اون خطای سرویس بازیکن شماره ۱۴ این تیم به نام الکساندر آتاناسویچ، باعث تساوی دو تیم شد.

بعد از اون تیم ایران چند بار متوالی مرتکب خطا در زدن سرویس شد اما دو دفاع خوب بوسیله زرینی و موسوی کمک کرد تا بتونه رقابت نزدیک خود با حریف رو دنبال کنه اما در آخر ضعفی که ملی پوشان کشورمون در دریافت داشتن و باعث می شد توپ خوب به دستور سعید معروف نرسه و خراب کردن سرویس باعث وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود صربستان تموم شه.

در ادامه هم اشتباه حمزه زرینی در پیش بینی سرویس ساده پتکوویچ امتیاز دیگری رو به سود تیم مهمون رقم زد. اشتباه داور در توپی که هیچوقت به دست بازیکنان ایران برخورد نکرد یه امتیاز به صربستان داد اما بعد از اون بازیکنان ایران با دفاع خوبی که روی تور داشتن، در امتیاز ۲۲ مساوی شدن و بعد از اون یه امتیاز دیگه پیش افتادن.

بعد از این وقت استراحت فنی، سرویس هدف دار موسوی اختلاف امتیاز رو کم کرد اما بعد از دفاع خوب بازیکنان صربستان روی تور اجازه نداد تساوی در نتیجه ایجاد شه. در ادامه بازی سرویس کوبنده حمزه زرینی و دفاع عادل غلامی باعث نتیجه مساوی در امتیاز ۱۸ شد اما بدون این دست اون دست کردن بعد از اون سرویس دوباره ای که بوسیله زرینی زده شد منتهی به امتیاز نوزدهم واسه صربا شد و در ادامه چند اشتباه در دفاع به صربا کمک کرد تا این گیم به سود اونا تموم شه.

والیبال - دیدار دوم تیمای ایران و صربستان

گیم سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود صربستان

دو تیم با نتیجه تساوی یه بر یه گیم سوم رو شروع کردن و از همین رو رقابت اونا خیلی نزدیک تر دنبال شد. وقی دو تیم در امتیاز ۲ مساوی بودن، ضربه مباشری بوسیله دفاع صربستان کنترل شد و این تیم رو پیش انداخت. اما بازیکنان ایران با کارکرد بهتر در سرویس و خط حمله خود رو به امتیاز ۷ بر ۴ رساندند و بعد از اون تکک دفاع سعید معروف امتیاز هشتم رو واسه تیم ایران رقم زد تا اولین وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۴ به سود ایران تموم شه.

در ادامه بازی بعد از اولین وقت استراحت فنی اول، برخورد سرویس محمد موسوی به تور، یه امتیاز رو به صربا داد اما دفاع حمزه زرینی امتیاز از دست رفته رو واسه تیم ایران جبران کرد هر چند دریافتای بسیاری که بازیکنان ایران در این لحظات داشتن، امتیاز ۱۰ بر ۹ به سود صربستان رو روی تابلوی یافته های ثبت کرد و همین مسئله خولیو ولاسکو رو مجبور به گرفتن اولین وقت استراحت واسه تیمش در این گیم کرد تا نکات لازم رو به بازیکنانش گوشزد کنه.

بازیکنان ایران در برگشت به زمین خیلی زود صاحب امتیاز شدن. این امتیاز بوسیله عادل غلامی تازه وارد و با آبشار محکم این بازیکن به دست اومد اما خطایی که بازیکنان ایران در دفاع داشتن، خیلی زود دوباره صربا رو با دست کم اختلاف امتیاز پیش انداخت هر چند این دست کم اختلاف امتیاز با دریافت ناقص اونا به تساوی منجر شد. در ادامه بازی دریافت ناقص تیم ایران و سرویس محکمی که بوسیله الکساندر آتاناسویچ زده شد، صربستان رو دو امتیاز پیش انداخت. (۱۴ بر ۱۲)

شاگردان ایگور کولاکوویچ وقت استراحت فنی اول رو با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود خود تموم کردن. بعد از اون اولین امتیاز بازی واسه ایران ثبت شد اما این امتیازی به کشیده شدن بازی به تساوی کمک نکرد. در ادامه بازی و وقتی نتیجه بازی ۲۳ بر ۱۸ به سود صربا بود، بازیکنان ایران با سه امتیاز متوالی اختلاف امتیاز رو به دو رساندند. خطای سرویس آتاناسویچ، دفاع کردن همین بازیکنان بوسیله موسوی و یه دفاع خوب دیگه بوسیله بازیکنان ایران این سه امتیاز رو به حساب ایران واریز کرد و نتیجه ۲۳ بر ۲۱ رو به ثبت رساند. نتیجه بازی ۲۴ بر ۲۲ بود که کارکرد خوب بازیکنان در حمله اختلاف امتیاز رو به کمترین اندازه برسونه (۲۴ بر ۲۳)؛ اما در ادامه محمد موسوی بعد از وقت استراحتی که گرفته شد، زننده یه سرویس خیلی محکم بود. البته سرعت این سرویس به حدی زیاد بود که از زمین صربستان عبور کرد و یه امتیاز رو به این تیم داد و این گیم هم به سود صربا تموم شه.

گیم چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

هر دو تیم شروع خوبی در ا ین گیم داشتن اما صربستان به مراتب بهتر انجام داد و تونست پیش بیفته. در این گیم و وقتی نتیجه ۷ بر ۶ به سود صربتسان بود، دعوا لفظی میان سعید معروف و پتکوویچ منتهی به کارت زرد واسه هر دوی اونا شد. بعد از اون از سرویس آتاناسویچ یه امتیاز دیگه نصیب صربستان شد تا اولین وقت استراحت فنی بازی به سوداین تیم تموم شه. بعد از این وقت استراحت فنی، آتاناسویچ زننده سرویس دیگری بود که بوسیله حمزه زرینی دفاع شد و این جوری یه امتیاز به اندوختهای تیم ایران اضافه شد.

۱۲ و ۱۳ امتیازهایی بود که تیم ملی ایران در اونا با صربستان مساوی کرد و پس از اونم با دو امتیاز پیش افتاد (۱۵ بر ۱۳)؛ محمد موسوی مهره موثر بازی و تیم ایران در این دقایق بود. بعد از اون خطای بازیکنان صربستان در دریافت سرویس امیر غفور باعث شد داور فرانسوی شانزدهمین امتیاز رو به تیم ایران دهد تا دومین وقت استراحت فنی به سود ایران رقم بخوره. (۱۶ بر ۱۳)؛

بعد از اون ادامه کارکرد خوب بازیکنان ایران و دو اشتباه بازیکنان صربستان در سرویس کمک کرد تا برتری تیم کشورمون با نتیجه ۱۹ بر ۱۶ حفظ شه و اون رو تا پیروزی در این گیم ادامه بده.

گیم پنجم؛ ۱۵ بر ۱۲ به سود ایران

گیم سرنوشت ساز دیدار دوم تیمای ایران و صربستان با برتری ایران شروع شد. سرویسای خوب امیر غفور و دفاع خوب باعث شد ۶ بر ۳ تیم ایران پیش بیفته اما دو اشتباه بازیکنان کشورمون این اختلاف امتیاز رو به کمترین اندازه برسونه. تیم ایران تا برتری ۹ بر ۶ هم در این گیم پیش رفت اما مشکل همیشگی در دریافتای اول باعث شد این گیم به تساوی ۱۰ بر ۱۰ هم کشیده شه. بعد از اون بازی خوب بازیکنان ایران به خصوص عادل غلامی در دفاع میدون رو به صربستان تنگ تر از اون کرد که بتونه اختلاف امتیاز ایجاد شده رو جبران کنه. غلامی بهترین بازیکن ایران در این دقایق بود که به برتری تیم ملی کشورمون کمک زیادی کرد.

اینجوری تیم ملی والیبال ایران، قهرمون ۲۰۰۱ آسیا نتیجه این دیدار مقابل صربستان که قهرمانی اروپا رو در اختیار داره رو ۳ بر ۲ به سود خود تموم کرد و تونست ضمن گرفتن ۲ امتیاز این بازی، به اولین پیروزی در لیگ جهانی برسه.

به گزارش خبرنگار مهر، این دومین دیدار دو تیم ایران و صربستان در چارچوب لیگ جهانی ۲۰۱۳ بود. تیم ملی کشورمون در دیدار اول که جمعه شب در همین سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد هم با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. قبل از این دو دیدار، تیم ملی ایران طی دو دیداری که در کالینگراد برگزار شد به مصاف روسیه رفت و به ترتیب با یافته های ۳ بر صفر و ۳ بر یه شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران بامداد فردا دوشنبه راهی ایتالیا می شه تا سومین دیدار خود در رقابتای لیگ جهانی رو برابر این تیم برگزار کنه. دیدار تیمای ملی والیبال ایران و ایتالیا طی روزای ۷ و ۹ تیرماه برگزار می شه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *