می 14, 2021

نخستین سوپر قهرمان زن در پاکستان+ عکس

یه معلم مدرسه س که با هنرهای رزمی آشنایی کامل داره و به صورت سری و مخفیانه با کسائی که مخالف تحصیل دختران هستن مقابله میکنه عنوان یه سوپر قهرمون نینجا رو تو یه شخصیت زن فانتزی که “بورکا آونجر” اسمشه به خود اختصاص داده .

این زن سوپر قهرمون که  یه چادر مشکی بلند داره و صورتش رو با نقاب می پوشونه به طور کامل محجبه س و اولین زن نینجاست که با کتاب و قلم به مقابله با شرارت و بی عدالتی برخواسته س. این مجموعه انیمیشنی هم جهت با مقابله با گروه های تروریستی طالبان که مانع حضور زنان و دختران در آموزشگاههای تحصیلی هستن ساخته شده.

این مجموعه کارتونی با زبون اردو جفت و جور شده و سازنده اون یه پاکستانی به نام ” هارون رشید”است که فعال در مورد مسائل زنونه اونم اینکه در مورد حفاظت از محیط زیست و مقابله واسه عدالت اجتماعی هم فعالیت داره.

 

اون در مورد این مجموعه میگه :هرقسمت از این برنامه شامل یه پیام قوی اجتماعی واسه کودکانه و تلاش کردیم این پیام در لفافه سرگرمی، طنز ، مهیج و ماجراجویی به مخاطب برسه.

ایشون در مورد حجاب شخصیت زن داستانش میگه: به کار گیری چادر مشکی و نقاب واسه این زن القای بومی بودن اون واسه بچه هاست شاید این پوشش جذابیت لباسهای غربی رو نداشته باشه اما اون طور لباسها هم در میان مردم بومی پاکستان جایگاهی نداره. به کار گیری چادر و نقاب به این زن امکان می ده هویت خود رو مخفیانه حفظ کنه و این کاریه که همه سوپر قهرمانها در داستانهای جورواجور انجام میدن.

این اولین انیمیشن ساخته شده در کشور پاکستانه و پیش بینی میشه مخاطبان زیادی رو به خود جذب کنه.

پرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *