به گزارش خبرگزاری مهر، سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال، امروز پنجشنبه اولین رده بندی بهترین باشگاه ‎های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۳ رو اعلام کرد که بر این پایه تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا با کسب ۳۰۷ امتیاز بازم در بالاترین جایگاه این رده بندی قرار داره.

در این رده بندی که ۴۳۶ باشگاه دنیا مورد آزمایش قرار گرفته ‍ان، چلسی انگلستان با ۲۷۹ امتیاز، آتلتیکومادرید اسپانیا با ۲۷۸ امتیاز، بوکاجونیوز آرژانتین با ۲۷۸ امتیاز، کورینتیانس سائوپائولوی برزیل با ۲۷۲ امتیاز، بایرن مونیخ آلمان با ۲۷۰ امتیاز، رئال مادرید اسپانیا با ۲۵۹ امتیاز، یوونتوس ایتالیا با ۲۳۱ امتیاز، بوریسیادورتموند آلمان با ۲۲۶ امتیاز و المپیک لیون فرانسه با ۲۲۴ امتیاز رده های دوم تا دهم رو به خود دادن.

طبق این رده بندی چلسی انگلستان قهرمون لیگ قهرمانان اروپا از رده چهارم به رده دوم رسید، یوونتوس با ۶ پله صعود از رده چهاردهم به رده هشتم رسید و دورتموند هم با ۸ پله صعود جایگاه نهم دنیا رو از اون خود کرد.

براساس این گزارش، در رده بندی بهترین تیمای باشگاهی دنیا تنها نام سه تیم ایرونی قرار داره که تیم استقلال با ۱۲۱ امتیاز و ۳ پله سقوط به رده ۱۰۷ جهان رسید. سپاهان اصفهان با ۱۰۲ امتیاز و چهار پله سقوط رده ۱۴۸ جهان رو از اون خود کرد و پرسپولیس با ۷۵ امتیاز و چارده پله صعود، از رده ۳۰۹ به رده ۲۹۵ جهان رسید.

رده بندی ۱۰ تیم برتر باشگاهی آسیا هم به توضیح زیره:

۱- اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۹۰ امتیاز (رده ۳۳ جهان)

۲- پوهانگ استیلرز کره جنوبی با ۱۴۹ امتیاز (رده ۶۳ جهان)

۳- استقلال ایران با ۱۲۱ امتیاز (رده ۱۰۷ جهان)

۴- جئونبوک موتورز کره جنوبی با ۵/۱۲۰ امتیاز (رده ۱۰۸جهان)

۵- الهلال عربستان با ۵/۱۱۹ امتیاز (رده ۱۰۹ جهان)

۶- بنیادکار ازبکستان با ۱۱۴ امتیاز (رده ۱۱۸ جهان)

۷- الکویت سیتی کویت با ۱۱۴ امتیاز (رده ۱۲۰ جهان)

۸- کاشیما ریسول ژاپن با ۱۱۱ امتیاز (رده ۱۲۵ جهان)

۹- گوانگجو اورگرانده چین با ۵/۱۱۰ امتیاز (رده ۱۲۶ جهان)

۱۰- الاتحاد عربستان با ۵/۱۱۰ امتیاز (رده ۱۲۷ جهان)

ورزش ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *