می 14, 2021

نخستین درخت شارژ خورشیدی در کشور

chargeصبح امروز درخت شارژ خورشیدی با عنوان السیت، در پارک ملت مشهد نصب و گشایش گردید.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی آبسالان گفت: اولین درخت شارژ گوشی موبایل با عنوان السیت که با به کار گیری انرژی خورشید توانایی شارژ گوشی رو داره، استفاده شد. این طرح جزو ردیف انرژی پاکه و آیین به کار گیری انرژیهای طبیعی رو به شهروندان عزیز یادآوری می کنه.

ایشون در ادامه اضافه کرد: اولین درخت شارژ گوشی در پارک ملت مشهد استفاده شد به خاطر این که محل تردد شهروندانه مردم می تونن موقع استراحت روی صندلیایی که در پایین درخت نصب شده گوشیای خود رو شارژ کنن.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اعلام کرد: اتمام شارژ گوشی از دسته رخدادهاییه که واسه هر شهروندی اتفاق میفته که به حمدالله با ایجاد طرح درخت شارژ گوشی این مشکل هم رفع می شه.

آبسالان گفت: امید بر اینه که به کار گیری انرژیهای پاک جزوی از فرهنگ ما شه و یقینا این حرکت می تونه الگویی باشه در بخش به کار گیری انرژیهای پاک و پارک ملت فضای مناسبی واسه اجرای این طرح بود .امیدوارم این قضیه در سطح شهر تسریع پیدا کنه و فرهنگ به کار گیری انرژی خورشیدی و انرژیای پاک رو در شهر مشهد که پیشگام در شهر الکترونیکه پیشرفت بدیم هم اینکه از کسائی که واسه پیشرفت به کار گیری انرژیای پاک تلاش می کنن از جمله اعضای شورای شهر، سازمان اتوبوسرانی، شهردار محترم منطقه که بسیار در این مورد مساعدت کردن جای سپاسه.

آبسالان گفت: امیدوارم که شهروندان فرهنگ به کار گیری انرژی پاک رو نه فقط در سطح شهر، بلکه به خونه های خود ببرن و براساس همین محورها کشوری الکترونیک داشته باشیم.

ایشون در جواب به این سوال که این ایده به شخص خاصی برمیگرده یا ایده ای سازمانی و ارگانیه، گفت: ایده این طرح از راه یکی از همکاران سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد داده شد که به نسبت طرح خوبی بود و به یقین از اون پشتیبانیای لازم انجام شد و مثلا و پایلوت اجرا شد و با امید به اینکه این طرح در همه مراکز پرتردد شهر اجرا شه.

آبسالان در مورد هزینه طرح هم گفت: طرح درخت شارژ گوشی بالغ بر ۶ میلیون تومن هزینه داشت که میشه گفت به مناسبت تولد امام محمد باقر(ع) هدیه ای واسه شهروندان عزیز مشهدی در نظر گرفته شد.

در مراسم گشایش این درخت، امیرعلی قره گوزلویی، سازنده و مخترع دستگاه درخت السیت گفت:ساخت این درخت از ۱۷ اردیبهشت تا امروز زمان برده و این دستگاه امکان تامین ۵۰ شارژ رو به طور همزمان داره. شارژ لب تاپ و تبلت، امکان فرستادن بلوتوث به گوشی موبایل و اتصال به شبکه های اینترنت پر سرعت از گروه کاربریایی هستش که واسه این درخت دیده شده. این درخت در برابر گرما، سرما و رطوبت مقاوم بوده و پاسخگوی نیاز شهروندان در شرایط جور واجور آب و هواییه.

باتری این درخت طوری طراحی شده که امکان تامین برق رو در تموم ۲۴ ساعت و در صورت نبود خورشید داراس و روی بدنه این دستگاه امکان تبلیغات در مورد انرژی پاک هست.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *