می 12, 2021

نحوه قیمت‌گذاری خودرو مشخص شد

با اینکه کمیته منصوب رییس جمهوری هنوز نظر خود درباره چگونگی قیمت گذاری خودروهای داخلی رو اعلام نکرده اما به نظر می رسد نظر این کمیته قیمت گذاری براساس اندازه ارز مبادله ایه.

به گزارش ایسنا، قبل از این اعلام شده بود که به دستور رییس جمهوری کمیته ای تشکیل شده از معاون اول و معاون برنامه ریزی رییس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس شورای رقابت ماموریت پیدا کرده تا چگونگی قیمت گذاری خودروهای داخلی براساس اندازه ارز مبادله ای یا حاشیه بازار رو بررسی و تعیین کنه.

هفته گذشته هم اولین جلسه این کمیته با حضور نمایندگان انجمن قطعه سازان و خودروسازان برگزار شد. با اینکه اخبار رسمی از یافته های این جلسه منتشر نشد اما بعضی از اخبار غیر رسمی از موافقت این کمیته با آزادسازی قیمت گذاری خودرو حکایت داشت.

در این شرایط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که اندازه خودرو براساس ارز مبادله ای تعیین می شه. به گفته محسن صالحی نیا، براساس تصمیمات در پیش گرفته شده قیمت خودرو شامل مواد اولیه و هزینه های تولید اون براساس اندازه ارز مبادله ای محاسبه می شه.

ایشون گفته که سازمان پشتیبانی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حال بررسی و بررسی قیمت خودرو براساس اندازه ارز مبادله ای بوده و یافته های این بررسی ها به زودی اعلام می شه.

هنوز چگونگی تعیین قیمتها براساس اندازه ارز مبادله ای مشخص نشده اما اگه مواد اولیه هم به اندازه ارز مبادله ای در اختیار خودروسازان قرار گیرد می توان امیدوار بود قیمت خودرو بیشتر از مقدار فعلی زیاد نشه.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *