نحوه صحیح هایلایت کردن مو

hair-highlights چگونگی هایلایت کردن موها

رنگ مو میتونه یه ظاهر متفاوت واسه شما بسازه و باعث سرحالی روحیه شما هم شه پس از امتحان کردن اون نترسین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ دوست دارین کمی موهای خود رو روشن تر کنین؟ هایلایت کردن مو می تونه ظاهر جدیدی به شما ببخشد و باعث شه موهای شما زیر نور خورشید بدرخشه. اما اگه نتونین هایلایت مناسبی واسه موهای خود انتخاب کنین ظاهر خوبی دارید. در این مقاله می خوایم بایدها و نبایدهای هایلایت کردن رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین.

چهره خود رو در نظر بگیرین:

در هایلایت کردن محل قرار گرفتن اون خیلی با اهمیته و نکته کلیدی حساب می شه. همیشه هایلایت روشن تر رو در دور و بر فریم چهره خود بذارین. هایلایت باید در ریشه تیره تر و نوک مو روشن تر باشه. این موضوع باعث می شه موهای شما زیر نور خورشید خوب بدرخشه.

بعد و عمق رو یادتون نره:

وقتی که موهای خود رو هایلایت می کنین باید عمق و بعد رو در نظر داشته باشین. هایلایت می تونه اندازه و روشنی متفاوتی داشته باشه و باید بتونه خود رو با پایه رنگی مو هماهنگ سازه. مطمئن شین که هایلایت با تن رنگی طبیعی مو هماهنگه. اگه پایه گرم تری دارین باید هایلایت گرمی داشته باشین. اگه پایه رنگی سردی دارین باید هایلایت شما هم با اون منطبق باشه.

رنگای جور واجور زیادی اضافه نکنین:

با اینکه بعد می تونه جذاب باشه اما استفاده زیاد از شکل های جور واجور رنگا می تونه ظاهر غیر طبیعی به شما ببخشد. هیچوقت بیشتر از سه سایه رنگی در موهای خود استفاده نکنین. یه رنگ پایه، هایلایت و کمی روشن کافی هستش. وگرنه موهای خوبی دارید.

هایلایت خود رو فصلی که در اون هستین موافق و هماهنگ کنین:

هایلایت باید در تابستون روشن تر و رنگ پریده تر باشه. چون شما زمان زیادی رو در خارج از خونه هستین. در فصل زمستون هم هایلایت باید عمیق تر و طلایی تر باشه.

از رنگ بسیار روشن استفاده نکنین:

هیچوقت از رنگ بسیار روشن که با تن رنگی شما موافق نیس استفاده نکنین. اینکار باعث می شه چهره خوبی نداشته باشین. همیشه رنگ پوست و موی خود رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. هم اینکه نباید کنتراست زیادی بین رنگ پایه و هایلایت وجود داشته باشه. هایلایت نباید بیشتر از سه سطح روشن تر از رنگ پایه باشه.

از هایلایت خود مراقبت کنین:

رنگ هایلایت شما نیاز به مراقبت داره. تلاش کنین از پیشنهاد ارایشگر واسه مواظبت از اون پیروی کنین. از مرطوب کننده مناسب استفاده کنین که سولفات پایینی داره. از نرم کننده مناسب واسه شستن موهای خود استفاده کنین. از شامپویی بهره ببرین که واسه موهای رنگ شده تولید شده. هفته ای یه بار از نرم کننده استفاده کنین. می تونین از روغن نارگیل واسه موهای خود بهره ببرین. واسه اینکار کافیه یه قاشق چایخوری روغن نارگیل رو به مدت چند ثانیه در مایکروویو بذارین و اون رو روی موهای خود اعمال کنین. اجازه بدید ۱۵ دقیقه بمونه و بعد بشورید. وقتی که بیرون از منزل و در فضای باز هستین بهتره از اجناس مواظبت کننده در برابر اشعه ماورا بنفش استفاده کنین. نور خورشید می تونه رنگ مو رو خراب کنه. قبل اینکه به استخر برید موهای خود رو با روغن محافظتی بپوشونین.

رنگ موی مناسب واسه رنگ پوست شما چیه؟

در مورد دکلره مو همه چیز رو بدونین

رنگ مو زیبایی مو مجله سلامت چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *