می 14, 2021

نحوه صحیح سایه زدن چشم

Eye-Shadow

از قدیم گفتن که راه نفوذ به قلب از چشم میگذره. پس بهتره تا با استفاده چشم گیر از سایه های چشم توجه بقیه رو به زیباترین عضوتان جلب کنین. از مقدار کمی خط چشم هم استفاده کنین تا برق چشمون خود رو تا اونجا که امکان داره زیاد کنین.

خیلی جالبه که هرگونه لوازم آرایشی مثل سایه، خط چشم، مداد، رنگ و پودرهای جور واجور رو روی پوستتون آزمایش کنین؛ اما بیشتر خانوما بهتر می دونن از لوازم آرایشی استفاده کنن که به پوست صورتشات میاد.

انتخاب سایه چشم مناسب که با موقعیتای جور واجور اجتماعی سازگاری داشته باشه، راه حل هوشمندانه ای حساب می شه.

:: نکات آرایشی

واسه به کار گیری سایه چشم نکات آرایشی زیادی هست.

در مورد انتخاب رنگ دقت بیشتری کنین. شاید بیشتر خانوما تصور کنن که سایه آبی باعث می شه که چشماشون رنگ آبی خود رو بیشتر نشون بده، اما بعضی از تمای آبی دقیقا نتیجه عکسی روی چشما می ذارن.

یادتون باشه که رنگای درهم هم حالت پریشونی به چشمون شما میدن و باعث می شن تا چهره شما انقدرها هم که فکر می کردین قشنگتر به نظر نرسه.

سایه های کمرنگ بهترین انتخاب در تموم مدت سال هستن. اونا به طور طبیعی با رنگ پوست واقعی شما مخلوط می شن و خیلی راحت چهره شما رو اونطور که توقع دارین قشنگتر می کنن.

رنگای ملایمی که در پوست پیدا می شه مثل قهوه ای، وانیلی، و ارغوانی کمرنگ از جمله رنگایی هستن که حالت طبیعی بسیار جذابی رو به چشمون شما هدیه میدن.

واسه اینکه چهره شما کمی باحال تر و محرک تر شه می تونین از رنگهایی با پیش زمینه تند تر استفاده کنین مثل: طلایی، زیتونی، بنفش کمرنگ، آبی و خاکستری.

کار کردن با شکلای جور واجور رنگای طبیعی سایه چشم کار ساده ایه.

:: طرز مصرف

چند روش ساده از جمله به کار گیری سایه چرب، پودر، و خط چشم تکنیکای ساده ای هستن که میتونن تاثیر نافذی روی زیبایی چشماتون بذارن.

اگه می خواین چشماتون نزدیکتر به هم جلوه کنن از رنگای کمرنگ و ملایم سایه چشم در قسمت گوشه داخلی پلکها استفاده کنین.

همچنینی می تونین همون قسمت رو از داخل خط چشم بکشین، باید توجه کنین که خط چشم اصلا از داخل چشمون شما بیرون نزنه و به گوشه خارجی چشما هم سرایت نکنه.

به کار گیری سایه واسه دور کردن چشما از همدیگه کمی مشکل تره.

باید از رنگای مات در گوشه خارجی چشمها استفاده کرده و سایه رو از جایگاه رویش مژها به سمت بالا بکشین.

حالت اونو در قسمت خارجی کمی کلفت تر از بقیه قسمتا کنین و همینطور ادامه بدین تا شکل گوشه هلال رو به خود گیرد.

:: مدلهای پرطرفدار

آرایشای مختلفی واسه چشم ارائه می شه اما در این قسمت ما یکی از متداولترین اونا رو براتون توضیح می دیم:

  • سایه های چرب
  • سایه های مدادی
  • سایه های پودری

هرچند سایه های چرب از هر سایه دیگری روی چشما قشنگ تر به نظر می رسه، اما بدیش اینه لای چین و چروک چشم جمع می شه و واسه استفاده در روزای گرم و به مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به حساب نمی رن.

سایه های مدادی با اون همه رنگا متنوعی که دارن یکی از گزینه های مناسب هستن. تنها اشکالی که میشه از این وسیله گرفت اینه که نوک اونا کمی بزرگ بوده و پس از مصرف چشما کمی اذیت شده و ممکنه پلکها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شن.

سایه های پودری یکی از بهترین شکلای جور واجور سایه ها هستن چراکه هم باعث می شن چشماتون نافذ تر جلوه کنن و هم اینکه حالت طبیعی چشم رو هم از بین نمی برن. شما می تونین از سایه های چشم پودری چرب یا خشک استفاده کنین.

از چشمای خود خوب مراقبت کنین. چند فوت وفن رو به همراه رنگای جور واجور روی چشمون خود امتحان کنین تا مطمئن شید که کدوم یکی از اونا بیشتر از بقیه مناسب شماس و زیبایی مورد نظرتون رو براتون جفت و جور می کنن.

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

چیجوری خط چشم گربه ای بکشیم؟

آرایش چشم بازنشر سایت آرایشگری مطالب آرایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *