نحوه ساخت کود ارگانیک از پسماندهای میوه ها و سبزیجات

shutterstock_268530107

اگه می خواین در فصل بهار گلدان و یا باغچه هایی سرحال داشته باشین باید از همین امروز در فکر بوده و نسبت به آماده کردن شرایط لازم دست به کار شین. ما در این متن به شما آموزش می دیم که چیجوری با کمترین هزینه و با پسماندهای میوه ها و سبزیجات کودی طبیعی و مقوی واسه گیاهان خود تولید کنین.

خیلی از ما در منازل خود دارای باغچه یا گلدان هستیم و تلاش می کنیم که در هر حال با رسیدگی به این گلا از اونا مراقبت کنیم. یکی از مهمترین مسئله در نگهداری از گیاهان خونگی به کار گیری کوده.

شکل های جور واجور کودهای شیمیایی امروزه در بازار هست که در خیلی از موارد واسه شکل های جور واجور گلا، گیاهان و یا درختان به کار میره. در خیلی از اوقات این کودها گرون بوده و ممکنه که دارای اثرات جانبی باشه.

ما در این متن به شما آموزش می دیم که چیجوری با کمترین هزینه و با پسماندهای میوه ها و سبزیجات کودی طبیعی و مقوی واسه گیاهان خود تولید کنین.

  1. اول در باغچه منزل خود یه چاله کم عمق، در آخر به عمق ۲۰ الی ۲۵ سانتی متر حفر کنین. بعد دور و بر اون رو انگار مشخص کرده یا حصار کشی کنین.
  2. شاخا و برگایی که دارای علائم مریضی هستن از محل حفر چاله خود دور کنین. این نوع برگا می تونن کود شما رو مسموم کنن.
  3. حال واسه جفت و جور کود باقی مونده غذاهای گیاهی و میوه یا سبزیجات موجود در منزل رو به چاله مورد نظر منتقل کنین.یادتون نره که از غذاهای حیوونی در این ترکیب استفاده نکنین چون باعث جذب حشرات و حیوانات موذی می شه.
  4. یادتون نره که علفا نباید در ترکیب شما وجود داشته باشن. این علفا کیفیت کود رو کاهش میدن.
  5. مدت زمان لازم واسه تبدیل این مواد به کود گیاهی مورد نظر میان ۳۰ تا ۴۰ روزه.
  6. یادتون نره که تیکه های میوه یا سبزی که استفاده می کنین باید به قطعات کوچیک تقسیم شده باشه تا عمل تجزیه سریع تر انجام بشه.
  7. یادتون نره که باستی سطح چاله رو با لایه نازکی از خاک بپوشونین و همیشه این لایه رو مرطوب نگاه دارین. هر هفته یه بار باید پوشش خاک روی چاله رو کنار زده و این ترکیب رو از طریق یه چنگک هم بزنین.
  8. یادتون نره که داخل چاله هم باید گرم باشه. دور و بر دهانه چاله رو چک کرده تا منافذی واسه ورود هوای سرد وجود نداشته باشه.

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *