می 14, 2021

نحوه برخورد با همسری که بهداشت را رعایت نمی‌کند!

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ رعایت بهداشت نه فقط واسه سلامت خودتون مهمه بلکه اگه بخواین تو یه رابطه رضایت بخش بمونین هم اهمیت زیادی پیدا می کنه. نه فقط بهداشت شخصی ضعیف مثل بد بو بودن دهن و بدن می تونه عشق و علاقه همسرتون رو نسبت به شما کم کنه، بلکه رعایت نکردن بهداشت در خونه هم می تونه واسه روابط زناشویی بسیار خطرساز باشه. اما خوشبحتانه اینجور وضعیت هایی قابل اصلاح هستن. اینا کارایی هستن که اگه همسرتون بهداشت ضعیفی داشت می تونید انجام بدین:

غیرمستقیم اشاره کنین

اینکه با همسری که بهداشت شخصی خود رو رعایت نمی کنه چه می تونید بکنین به عمق و مدت رابطه شما بستگی داره. اگه تازگیا با اون اشنا شده اید یا ازدواج کرده اید، بهتره به صورت غیرمستقیم اون رو متوجه این موضوع کنین چون دو طرف بسیار نسبت به هم حساس تر هستن و ممکنه به دل بگیرن. تصور کنین که چیزی که در وحله اول شما رو جدب همسرتون کرده، ظاهر جداب و خوش تیپ اون یا مهارت فوق العاده اون در ایجاد رابطه بوده باشه، ولی وقتی به اون نزدیک تر شدید، فهمیدین که باید بیشتر روی بهداشت شخصی خود کار کنن. به جای اینکه این رابطه نوپا رو خیلی راحت کنار بذارین، به اون فرد یه شانس بدین شاید بتونین مشکل رو از پیش روتون وردارین. پس بااینکه این موضوعی بسیار حساسه، ولی هرچه مهارت و سیاست در چنته دارین رو به کار بگیرین تا بتونین به صورت غیرمستقیم مشکل رو به اون حالی کنین.

می تونید صحبت رو با گفتن این مسئله که چقدر دوست دارین با آدم هایی که تمیز و مرتب هستن رابطه داشته باشین. واسه هدیه می تونید به اون یه عطر خوب بدین. به اون بگید که وقت زیادی رو واسه انتخاب بوی این عطر صرف کرده اید و از اون خواهش کنین هر زمان با شماس از اون بزنه. این روشی بسیار عاشقونه واسه بالا بردن بهداشت شخصی اونه.

اگه بوی بد دهنش موجب آزار شماس، از کلک آدامس استفاده کنین. وقتی پیشش هستین به اون ادامس تعارف کنین یا درمورد اینکه چقدر بده بعضی بهداشت دهن و دندانشان رو رعایت نمی کنن حرف بزنین. اینجور اشاره های مشخصی واسه اینکه باعث شه توجه بیشتری به بهداشت شخصی خود داشته باشه کافی هستش.

اگه بهداشت عمومی اون ضعیفه، می تونید کمی بیشتر هزینه کرده و یه سبد هدیه براش بگیرین و چندین مورد از لوازم بهداشتی خوشبو مثل خمیر دندون، مسواک، عطر، اسپری، شامپوی بدن، شامپوی سر و ادمس در اون بذارین. بهترین قسمت این راه و روش غیرمستقیم اینه که اصلا کاری نمی کنین که به اون بر بخوره و ناراحت شه.

با هدفی مستقیم تر به اون تذکر بدید

بدیش اینه راه و روش غیرمستقیم همیشه روش موثری نیس. اگه همسرتون از جمله کسانیه که اشاره های غیرمستقیم رو متوجه نمی شه، زمانش رسیده که هدفی مستقیم تری رو امتحان کنین. مثلاً تصور کنین که هر دو شما تو یه مرکز خرید هستین، جلو یه فروشگاه اجناس بهداشتی وایسید و با همسرتون درمورد این حرف بزنین که بوی بد دهن یا بدن چقدر می تونه روابط عاشقانه رو نابود کنه. حتی می تونید اینکار رو بین تماشای تلویزیون زمانیکه یه تبلیغ تلویزیونی در رابطه نشون داده می شه، انجام بدین. درمورد عوامل جور واجور ایجادکننده این مشکل و راهکارهایی واسه برطرف کردن اون صحبت کنین.

بهداشت خونگی ضعیف

بهداشت ضعیف در رابطه معمولاً مربوط به مسائل جسمی تلقی می شه ولی اگه با هم زندگی می کنین و یکی از شما از دید بهداشت و نظافت خونه هم ضعیف باشه، به همون اندازه می تونه آزاردهنده باشه. ضعیف بودن بهداشت خونگی شامل تمیز نکردن توالت، بیرون نریختن زباله ها، نشستن لباس ها یا مرتب نکردن تختخواب و امثال اون می شه.

درموردش حرف بزنین

حرف زدن درمورد مشکل بهداشت ضعیف اگه مدت بیشتری باشه که با همسرتون باشین، راحت تر هستش. اگه این مشکل مشکلی رایج باشه یا قبلاً تلاش کرده اید این مسئله رو با اشاره غیرمستقیم به اون حالی کنین ولی موفق نشده اید، زمان و مکانی مناسب رو انتخاب کنین که بتونین در کمال آرامش با هم حرف بزنین. درمورد چیزی که لحظات عاشقانه تون رو خراب می کنه با صداقت حرف بزنین و به اون بگید که بوی بد دهن یا بدن چقدر می تونه در محیط کاری هم به اون آسیب برسونه. هم اینکه براش توضیح بدید که رعایت نکردن بهداشت در خونه چیجوری می تونه موجب انتقال عفونت و مریضی شه. ولی واسه رسوندن پیامتان باید با درایت رفتار کنین. مثلاً می تونید از اون بخواین که قبل از خوابیدن با شما دوش بگیره یا دندون هاش رو مسواک بزنه یا پس مونده های غذا رو در سطح زباله بریزه. و وقتی اینکار رو انجام داد، یادتون نره که خوشحالی تون رو به اون نشون بدید. اینکار نه فقط کمک می کنه همسرتون فهمیده باشه دلیل ناراحتی تون چی بوده، بلکه تشویقش می کنه بیشتر به بهداشت شخصی و خونگی اش توجه کنه.

نشونه مشکل جدی تریه

اما اگه فهمیده باشین که بهداشت ضعیف همسرتون یه مشکل مزمنه، شاید وقتش باشه که از یه متخصص کمک بگیرین. بااینکه ممکنه بخاطر مصرف موادغذایی که بوی تند و قوی دارن یا بهداشت ضعیف دهن و دندون، واسه کوتاه مدت دهن بوی بد بگیره ولی اگه این مشکل واسه طولانی مدت ادامه پیدا کنه و با مصرف قرص های نعنایی و دهن شی هم مشکل برطرف نشه، می تونه نشونه ای از یه مشکل دندون یا عادت های زندگی مثل سیگار کشیدن باشه. هم اینکه، بوی بد بدن مخصوصا در ناحیه تناسلی می تونه نشونه عفونت باشه و اگه با علائم دیگری مثل زخم یا ترشح همراه باشه، می تونه نشونه یه مریضی مقاربتی باشه. البته این به اون معنا نیس که باید افراطی عمل کنین و همسرتون رو به نزدیک ترین بیمارستان برسونین ولی اگه این مشکل طولانی باشه، نیاز به توجه جدی داره و می تونه سلامت عمومی همسرتون رو به خطر بندازه.

تصمیم بگیرین که چی به نفعتونه

اما اگه همسرتون همه نگرانی ها و نگرانی های شما رو ندیده گرفت و عادت هایی رو که حتی واسه سلامت خودش هم خطرناکه رو ادامه داد، نیاز به کمک گرفتن دارین. باید فکر کنین که این فرد واقعاً همون کسیه که دوست دارین با اون باشین، مخصوصاً اگه این بهداشت ضعیف همراه با بقیه عادات خطرناک و زیان آور مثل مصرف افراطی مشروبات الکلی، به کار گیری موادمخدر، پرخوری، افسردگی و اینا همراه س. از طرف دیگه، اگه به اون معتقد هستین، واسه سلامت خودتون و همسرتون باید از یه متخصص کمک بگیرین.

کنار اومدن با کسی که بهداشت رو رعایت نمی کنه کار ساده ای نیس. از یه طرف صمیمی شدن به اینجور فردی شدنی نیس و از طرف دیگه بخاطر ترس از ناراحت کردنش حرف زدن با اون در این مورد هم سخته چون مطمئنا هیچکی دوست نداره بشنوه که چقدر بوی بدی می دهد. تنها نکته مثبت درمورد این مشکل اینه که برخلاف بقیه مشکلات روابط مثل خیانت یا آزار، برطرف کردن این به مراتب راحت تره. راه هایی هست که به شما و همسرتون کمک می کنه بتونین این مشکل رو از سر راهتون ورداشته و زندگی عاشقانه ای رو دوباره در کنار هم داشته باشین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *