آدمایی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شن هم می تونن از چای سبز واسه پیشگیری از این بحران کمک بگیرن.

حتما تا امروز با تبلیغات بزرگی که درباره فایده های درمانی چای سبز در کاهش وزن در جامعه، رسانه ها و اینترنت هست، روبه رو شدین و شاید با انگیزه کاهش وزن و درمان چاقی خود یکی از این اجناس رو سفارش داده و با انگیزه لاغر شدن اون رو مصرف کرده و نتیجه مطلوب رو دریافت نکردین. اگه شما هم با تکیه به تبلیغاتی که در این مورد هست و با هدف لاغری سریع و آسون سراغ چای سبز رفته اید، باید بدونین فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه، پس به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما رو همراهی کنین تا با جزئیات بیشتر خواص چای سبز به خاطر درمان چاقی، اضافه وزن و پیشگیری از دچار شدن به این آسیب آشنا شید.

چه وقتی چای سبز بخورین

اگه تصمیم دارین با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنین، باید واسه مصرف اون در طول روز برنامه ریزی داشته باشین و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه دوری کنین.

بهترین زمان واسه نوشیدن چای سبز به خاطر کاهش وزن، ۲ ساعت پس از خوردن غذا در وعده های غذاییه. اینطوری شما علاوه بر اینکه از فایده های درمانی چای واسه کاهش وزن استفاده میکردین، اشکالی در اندازه جذب آهن به وجود نمیارید؛ چون چای سبز مثل چای مشکی موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می شه.

چای سبز به تنهایی کافی نیس

خیلی از مردم تصور می کنن فقط با نوشیدن چای گیاهی در طول روز می تونن به هدف بزرگی مثل کاهش وزن دسترسی داشته باشن. در حالی که این دیدگاه اصلا غلطه.

نوشیدن چای گیاهی در کنار رعایت رژیم غذایی، فعالیتای بدنی و ورزش می تونه روند لاغری رو سرعت ببخشد و با بهبود سوخت وساز بدن اندازه کاهش وزن رو در طول هفته قابل توجه کنه، پس آدمایی که تصور می کنن بدون رعایت هیچ کدوم از نکات گفته شده و فقط با نوشیدن چای سبز می تونن اضافه وزن خود رو اونم به شکل به طور کامل محسوس درمان کنن، سخت در اشتباهن.

از پرخوریای عصبی پیشگیری کنین

یکی دیگه از خاصیتای چای سبز خاصیت آرامش بخشی اون هستش که به پیشگیری از پرخوریای عصبی که منجر هم اینکه وزن و در آخر چاقی می شه، کمک می کنه. افراد زیادی وجود دارن که به محض دریافت فشار عصبی، استرس یا تنشای به وجود اومده بوسیله کار روزانه مشغول به خوردن می شن و به ریزه خواری روی میارن که این مسئله به مرور به عادت اونا تبدیل می شه. واسه پیشگیری از بروز این عادت ناجور یا درمان اون، میشه از چای سبز استفاده کرد. نوشیدن این چای به شما کمک می کنه تا از خاصیت آرامش بخشی این گیاه دارویی واسه تقویت سیستم عصبی خود استفاده کنین و اینطوری مانع بروز اشتهای کاذب به وجود اومده بوسیله استرسا یا تنشای روزمره شید.

چای سبز؛ چای چربی سوز طبیعی

آدمایی که عادت به نوشیدن چای سبز دارن با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشون کمک می کنن. واقعا چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام «پلی فنول» می تونه به افزایش گرما داخلی بدن کمک کرده و اینطوری اندازه سوخت انرژی موجود در سلولای چربی رو زیاد کنه و تاثیر قابل توجه ای بر روند چاقی افراد داشته باشه. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه ای که دریافت می کنن هم تجدیدنظر کنن. این جوری نیس که ما هر اندازه کالری که دوست داریم به بدن برسونیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا ۲ لیوان چای سبز در روز لاغر شیم و کالری بسوزونیم.

چند لیوان چای بخورین

اگه واسه افزایش سوخت و ساز بدن می خواید چای سبز رو به برنامه روزانه خود اضافه کنین، باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین نوشیدن ۳ تا ۴ لیوان چای سبز در طول روز می تونه به این موضوع کمک کنه. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می تونه اندازه کالری سوزی در بدن رو زیاد کنه، ایده اشتباهیه، چون با نوشیدن زیادتر از اندازه چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر اینکه با مشکل تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شه، با مشکل دفع آب و الکترولیتای بدن مواجه می شه. اینطوری همونطور که باید در نوشیدن چای معمولی پرهیزهای لازم رو رعایت کنین پیشنهاد شده که در نوشیدن چای سبز هم زیاده روی نکنین.

پیشگیری از چاقی به وجود اومده بوسیله افزایش سن

آدمایی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شن هم می تونن از چای سبز واسه پیشگیری از این بحران کمک بگیرن. به شرط اینکه مصرف روزانه چای سبز رو از ۳۰ سالگی در برنامه غذایی روزانه خود جا بدن. چای سبز علاوه بر اینکه به کندی روند پیری سلولا در اندامای جور واجور بدن کمک می کنه به این افراد کمک می کنه تا در میانسالی دست کم زیاد شدن وزن رو تجربه کنن، چون چای سبز به اونا کمک می کنه کمترین اندازه ذخیره چربی و مواد زائد رو در طول سالای جوونی و میانسالی در بدن داشته باشن.

قرص چای یا چای سبز؟

تبلیغات زیادی درباره لاغری سریع با قرص یا کپسول چای سبز در سایتای اینترنتی و بعضی از مراکز فروش گیاهان دارویی دیده می شه که به مردم وعده میدن با قرصای چای سبز می تونن در مدت زمان بسیار کوتاهی وزن کم کنن. این قرصا اگر تنها شامل گیاه چای سبز باشن، دقیقا همون خاصیت چای سبز رو دارن و می تونن به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و روند جذب چربیا رو در بدن کم کنن. مصرف این قرصا هم مانند چای سبز باید براساس قانون باشه، چون زیاده روی در مصرف این قرص با وجود اینکه گیاهی و طبیعیه می تونه همون مشکلات چای سبز رو داشته باشه.

مشکلات احتمالی چای سبز رو بشناسین

افزایش زیادتر از اندازه دمنــوش چــای سبـــز، کپسولا و قرصایی که از این گیاه دارویی وجــود داره، مشکلات جانبی زیادی رو به همراه داره. سوء مصرف این گیاه دارویی ممکنه عوارضی مانند سردرد، مشکل در کارکرد دستگاه گوارش، اسهال و تهوع رو به همراه داشته باشه که با اصلاح روش مصرف به مرور مرتفع می شه. اما از طرفی افزایش فشار خون، تغییرات خلقی و تحریک پذیری، بی قراری و بی نظم شدن ضربان قلب هم از جمله مشکلات جانبی مصرف بیشتر از اندازه این گیاه دارویی در طول روزه که باید بدون این دست اون دست کردن پس از مشاهده اون واسه بررسی و پیشگیری از شدت اون با متخصص یا دکتر مشورت شه.

این نکته رو جدی بگیرین

آدمایی که به نوشیدن چای سبز یا دیگه فرآورده های این گیاه عادت دارن یعنی واسه بهره مندی از فایده های درمانی این گیاه دارویی به خاطر پیشگیری از اضافه وزن روزانه از این گیاه مصرف می کنن ممکنه در صورت نبود مصرف این گیاه دارویی با عوارضی مانند سردرد، عصبانیت یا افزایش اندازه تحریک پذیری رو به رو شن، پس پیشنهاد شده که واسه مصرف هدف دار از این گیاه دارویی با قصد درمان بهتره با دکتر یا متخصص طب سنتی مشورت شه. علاوه بر این، تجویز این گیاه به هر صورتی واسه خانمای باردار، مادران شیرده و کودکان و نوجوانان قبل از سن بلوغ پیشنهاد نشده.

با خواص دیگه چای سبز آشنا شید

آدمایی که واسه کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشون از چای سبز استفاده می کنن، علاوه بر بهره مندی از خواص این گیاه دارویی واسه درمان چاقی خود می تونن از فواید اون واسه کاهش فشار خون، کاهش قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشونه های بیماریایی مانند پارکینسون، فراموشی و مریضی مفصلی استخوانی مانند آرتریت روماتوئید بهره ببرن. علاوه بر این، در تحقیقات جور واجور گفته شده که مصرف چای سبز می تونه تاثیر بسیار چشم گیری در کاهش بیماریای قلبی عروقی، پیشگیری از بروز سرطانایی مانند سرطان کولون و تخفیف علائم و نشونه های افسردگی داشته باشه.

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

رژیم لاغری نوشیدنی چای سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *