می 12, 2021

نجات جان بیش از ۵۰۰ نفر بخاطر خودکشی دوست صمیمی!

پلیس ژاپنی

یه پلیس بازنشسته ژاپنی یه دهه از عمرش رو به نجات جون ادما از خودکشی اختصاص داده و تا به امروز موفق به نجات جون ۵۰۰ نفر شده.

مجله مهر: «یوکیو شیگه» تو یه دهه گذشته عمرش، جون صدها نفر رو از خودکشی نجات داده و از اونجایی که ژاپن از کشورهاییه که بالاترین اندازه خودکشی رو داره، حسابی معروف شده. انگیزه این کار بشردوستانه آقای شیگه به سال ها پیش برمیگرده؛ به وقتی که بهترین دوستش رو به خاطر خودکشی از دست می دهد: «چند سال پیش پلیس با من تماس گرفت و به من گفت که که دوستم خودکشی کرده. اون وقتی که در زندگیش به بن بست می رسد، سوار بر ماشینش می شه و تا اعماق اقیانوس رانندگی می کنه.»

شیگه از همون زمان تصمیم می گیرد به کسائی که  مثل دوست اون از زندگی خسته شده ان، کمک کنه. اولین عملیات نجات این افسر پلیس در سال ۲۰۰۳، چند روز قبل از بازنشستگی اش اتفاق افتاده؛ عملیاتی که با موفقیت هم روبه رو نبوده. اون اول زوج کهنسالی که به خاطر بدهی قصد خودکشی داشتن رو از این کارمنصرف  و حتی تلاش کرد مشکل اون ها رو برطرف کنه؛ اما این زوج پس از پنج روز دوباره دست به خودکشی زده و خود رو دار زدن!

600x338xYukio-Shige-600x338.jpg.pagespeed.ic.9C6q9kdq2C.jpg

این اتفاق آقای شیگه رو ناراحت می کنه، اما ناامید نه! به گفته خودش این تجربیات به اون کمک می کنن که اون بفهمه چه چیزایی رو به کسائی قصد خودکشی دارن، نباید بگه. مثلا سال ها پیش خانمی قصد داشته که با پرتاب خود از ارتفاع خودکشی کنه. دوستان پلیس شیگه واسه جلوگیری از این حادثه در اون محل حاضر می شن. این خانوم به اون ها می گوید: «فقط ده دقیقه با من صحبت نکنین!» پس از چند دقیقه افسران پلیس دو ر اون جمع می شن و آمبولانس هم حاضر می شه؛ اما پس از ۵ ساعت این خانوم که از حرف های پلیس راضی نشده، به پایین می پرد. وقتی یوکیو می رسد، از اون ها می پرسد که به اون خانوم چه گفته ان و آ ن ها هم در جواب می می گن: «ما به اون گفته ایم به پدر و مادرت فکر کن که الان نگرانت هستن.» یوکیو با شنیدن این حرف عصبانی می شه و در حالی که بر سر اون ها فریاد می زند، می گوید: «این بدترین حرف ممکنه!»

اون از حرف هایی می گوید که به اینجور آدمایی در این موقعیت باید گفت: «شما باید به این آدم ها کمک کنین که روی پاهای خودشون بایستند تا به زندگی برگردن و کمکشون کنین که مشکلاتشون برطرف شه. اگه بدهی دارن، قول وام و کمک مالی بدین. اگه، از کار بیکار شده ان، به اون ها بگید که به محل کارشون سر می زنید و قول بدین که شغلشون رو به اون ها برمی گردونین. اگه بی خانمان هستتند، کمکشون کنین که سقفی واسه زندگی داشته باشن یا حتی به اون ها بگید با من زندگی کن!» این ها جملاتی هستن که در مواقع زیادی جواب داده ان.

صفات مردم ژاپن

زمین فوتبالی روی سقف آسمون خراش!+عکس

noindex اخبار ژاپن خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *