نتیجه دادگاه تجاوز گروهی در خمینی شهر اصفهان

Illustration and Painting

متن کامل رای دادگاه تجاوز گروهی در خمینی شهر اصفهان:

محکومیت ۴ نفر به اعدام در ملاء عام ،

رای دادگاه تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی شهر اصفهان صادر شد و به موجب اون چهار نفر از متهمان اصلی این پرونده محکوم به اعدام در ملأعام شدن.

به گزارش ایسنا ، نشست خبری رئیس کل دادگستری استان اصفهان صبح روز پنج شنبه برگزار شد و طی اون «انصاری» به توضیح درباره جزئیات رای فرستاده شده درزمان دو جلسه دادگاه روزای سه شنبه و چهارشنبه پرداخت.


انصاری در این باره گفت: برابر رای فرستاده شده متهمان ردیف اول تا هشتم، با اتهام ۱- مشارکت در آدم ربایی با وسیله نقلیه نسبت به شش نفر خانوم، ۲- حبس غیرقانونی نسبت به هشت نفر آقا، ۳- ایراد ضرب و زخم از قصد نسبت به کلیه شکات که ۱۴ نفر هستن، ۴- سرقت مقرون به آزار، ۵- زنای به عنف و اکراه، متهم شدن.

: این اتهامات به کلیه متهمان تفهیم شد و با نظر وکلای شکات نسبت به موضوع ایراد ضرب و زخم از قصد و جنبه خصوصی سرقت مقرون به آزار واسه متهمان ترک تعقیب صادر شد.

انصاری گفت: واسه متهمان ردیف اول تا ششم با موضوع اتهامی حبس غیرقانونی هرکدوم به سه سال حبس تعزیری محکوم شدن. در مورد اتهام سرقت مقرون به آزار از جنبه عمومی اونم متهمان ردیف اول تا ششم به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدن. در مورد مشارکت در آدم ربایی با وسیله نقلیه هم متهمان تا ردیف ششم به ۱۵ سال حبس محکوم شدن.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: متهم ردیف هفتم به دلیل اینکه دخالت و مباشرت ایشون در حصول جرم ضعیف تر بوده با استناد به تبصره زیر ماده ۴۲ قانون مجازات اسلامی در مورد اتهام حبس غیرقانونی به یه سال حبس تعزیری و در مورد سرقت مقرون به آزار به سه سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق و در موضوع مشارکت در آدم ربایی با وسیله نقلیه به ۵ سال حبس محکوم شد.

انصاری اضافه کرد: متهمان ردیف اول تا چهارم در موضوع اتهامی زنای به عنف و اکراه محکوم به اعدام به صورت دارآویختن در ملأعام در یکی از میادین اصلی خمینی شهر محکوم شدن.

به گفته ایشون متهمان ردیف پنجم و ششم، به جهت نیاز به تحقیقات بیشتر و عندالزوم روبرو شدن اونا با محکومی که تازگیا دستگیر شده و بقیه متهمان فراری، پرونده اونا بازم مفتوح هستش.

رئیس دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: در مورد اتهام متهم ردیف هفتم با موضوع زنای به عنف و اکراه و متهم ردیف نهم (باغبان) با موضوع معاونت در آدم ربایی و زنای به عنف و اکراه از نظر کافی بودن دلایل بر بیزاری اونا، رای بر بیزاری صادر شده.

ایشون اضافه کرد: در مورد متهم ردیف هشتم و با در نظر گرفتن اینکه کلیه اتهامات مطروحه در کیفرخواست و زنای به عنف و اکراه و با در نظر گرفتن رد متهم و اینکه هیچ کدوم از شکات و متهمان دیگه حضور ایشون رو در باغ اول و دوم تائید نکرده و نام برده از راه شکات هم مورد شناسایی نیستش و از نظر نبود وجود دلیل کافی رای بر بیزاری ایشون صادر شد.

انصاری اضافه کرد: رای فرستاده شده به کلیه شکات و متهمان ابلاغ شده و متهمان ظرف ۲۰ روز مهلت اعتراض دارن.

 موضوع تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی شهر اصفهان در سوم خرداد ۹۰ و در باغی در دور و بر خمینی شهر اتفاق افتاد که طی اون تعدادی افراد شبونه وارد باغ شده و به گفته رئیس کل دادگستری استان اصفهان با به کار بردن الفاظی مانند حاجی، سید، داداش و چیزای دیگه ای به جز اینا تلاش در معرفی خود به عنوان نیروهای بسیجی داشتن که در آخر با جداسازی زنان و مردان، زنان رو با خودروی سمند حاضر در محل به باغ دیگری منتقل کرده و در اونجا به اونا تجاوز کردن.

بازنشر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *