می 12, 2021

نتانیاهو و مشکل ندیدن شلوار جین در ایران

زیاده روی گرایینخست وزیر رژیم صهیونیستی رو دیگه همه مردم جهان با حرفه های عجیب و غریبش فهمیده ان. نتانیاهو اما در  گفت و گوی گذشته خود حرفه هایی زده که نشون می دهد اون هیچ اطلاعاتی درباره ایران نداره.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: وقتی بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اون تصویر بمب مثل کارتون ها رو در مجمع عمومی سازمان ملل به دست گرفت مایه خنده و شوخی خیلی ها شد. اون در مصاحبه تازه خود با شبکه تلویزیونی بی بی سی هم حرفه هایی زده که هر کسی اطلاعات کمی درباره ایران داشته باشه رو به خنده می اندازد. جواب نتانیاهو نشون می دهد اطلاعات اون درباره ایران و چگونگی زندگی مردم چیزی بیشتر از چیزی که رسانه های این رژیم نشون میدن نیس.  اون در جواب به سؤالی درباره ایران گفته: «این اسمش دمکراسی نیس. من فکر می کنم اگه مردم ایران آزاد بودن، شلوار جین می پوشیدند و به موسیقی غربی گوش می دادن»!

در میان مقام های رژیم صهیونیستی به نظر می رسد که حتی یه نفر که اطلاعات درستی باشه وجود نداره و اونا هم همون چیزایی رو  می گوینند که به ساکنان سرزمین های اشغالی درباره ایران تلقین کرده ان. در زمان اکران فیلم جدایی نادر از سیمین در سرزمین های اشغالی هم حرفه های کسائی که به سینِما رفته بودن درباره ایران باعث تعجب خیلی ها شد.

در حالی که رسانه های اسرائیلی چندین ساله که تلاش می کنن ایران رو یه تهدید هسته ای معرفی کنن  دیدن این فیلم باعث شده تا تماشاگران در سینِما به هر چی تا الان شنیده ان شک کنن. یکی از منتقدان  فیلم در گفت و گو با روزنامه واشنگتن پست گفت: دیدن این فیلم یهو تصور ما رو درباره ایران و چیزی که تا الان فکر می کردیم عوض کرد. ما در این فیلم دیدیم که ایرونی ها هم مانند ما کار می کنن،سوار خودرو می شن و مثل مردم کشورای دیگه زندگی می کنن. روزنامه واشنگتن پست به نقل از یه تماشاگر ۷۰ ساله این فیلم هم نوشت: تصویری که ما از ایران  تو ذهن داشتیم با چیزی که دیدیم خیلی متفاوت بود. ما هیچ وقت فکر نمی کردیم در ایران هم دمکراسی هست و قضات،پلیس و مردم مانند کشورای دیگه کار و زندگی می کنن.  این مرد با بیان تعجب از تصویری که از ایران تو ذهن داشته می گوید: من از چگونگی زندگی مردم در خونه هاشون هم تعجب کردم. ایرونی ها هم یخچال و ماشین لباسشویی دارن!

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *