می 12, 2021

نبرد شوالیه‌ها روی آب +عکس

boat-jousting

حتما در فیلمای قدیمی مشاهده کردین که دو شوالیه واسه نشون دادن قدرت جنگی خود سوار بره و در حالی که یه نیزه بلند در دست دارن و با دست دیگه سپری رو حمل می کنن به همدیگه حمله کرده و کسی که پس از ضربه خوردن از روی اسب بیوفتد بازنده س. این جنگا که معمولا خونین بودن و یه طرف در اون کشته می شد به نظر از روی زمین برچیده شدن.

در جنوب فرانسه جنگای خونین شوالیها به سبکی جدید بازم جون گرفته و مسابقات اون برگزار می شه. این جنگ که به قرون وسطا برمی گردن حالا بوسیله شوالیهای مدرن برگزار می شن فرقش اینه که حالا به جای اسب از قایق استفاده می شه.

boat-jousting

در این جنگ دو جنجگجو که حتما باید در تیم آبی یا قرمز باشن، سوار قایق می شن و روی یه لبه چوبی تعبیه شده قرار می گیرن. اونا باید نیزه و سپر خود رو به همراه داشته باشن. با شروع شدن جنگ پارو زنا به سرعت کار خود رو شروع می کنن و قایقا به هم نزدیک می شن تا آخرسر جنگجویان ضربه پایانی رو به هم وارد کنن.

فرانسویا باور دارن این نبردا به طور کامل بی خطره و با نمونه قدیمی اون خیلی فرق داره چون دیگه اسبی در کار نیس و کسی به قصد کشت حریفش رو نمی زنه اما هنوزم بعضی وقتا نیزها از راه منحرف می شن و صورت حریف رو می شکافند. تا حالا این مسابقات کشته نداشته اما همیشه شرکت کنندگانی هستن که دچار آسیبای بسیار شدید می شن.

این جنگ یا مسابقه هر ساله در شهری به نام “Sète” برگزار می شه و شاخه های مختلفی با در نظر گرفتن وزن و فرم بدنی شرکت کنندگان داره. معمولا در آخر تیم برنده کاپ قهرمانی شوالیه ای میگیره.

boat-jousting

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *