ناگفته هایی جالب از زندگی علی‌کریمی …

Business man young entrepreneur writing some new project calculations on gray wall

علی کریمی کاپیتان سرخپوشان پایتخت در گفتگو با ماهنامه آینده روشن حرفه های جالبی زده. نام خانوادگی من از اصالت خانوادگی ما سر میگیره. پاشاک منطقه ای کوچیک، اما دوست داشتنی در شمال کشور و در نزدیکی لاهیجانه.

عکس علی کریمی

 

* نام خانوادگی من از اصالت خانوادگی ما سر میگیره. پاشاک منطقه ای کوچیک، اما دوست داشتنی در شمال کشور و در نزدیکی لاهیجانه.

* اصالتاً واسه اونجا هستیم، اما کودکی ام در کرج گذشت. خونه مون کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج بود، جایی که الان تقریبا محدوده ایستگاه متروی شهرک وردآورده.

* بابام هم عشق فوتبال بود. به خاطر همین زیاد به ورزشگاه می رفتیم. برادرانم هم به نسبت فوتبال دوست بودن و حتی میلاد و فرشید هم این ورزش رو دنبال کردن. خونه که می اومدیم زمینای خاکی دور و بر کرج زیر پاهامون بود و همه آرزوهامون رو اونجا دنبال یه توپ و میان دروازه های حریفان دوران کودکی جستجو می کردیم.

* خاطراتی که شاید هیچ جا نگفته باشم، اما در کتاب خاطراتم به اونا اشاره کردم که می تونه واسه خیلیا باحال باشه. قسمتایی از زندگی ما هیچوقت در برابر نمایش نبوده و شاید خوب باشه یه تیکه از اونا رو بازگو کنم.

* بیشتر آزرزوهام فوتبالی بودن. مثلا همیشه در طول زندگی ام دوست داشتم در ترکیب رئال یا میلان قرار می گرفتم. همیشه این دو تیم رو دوست داشتم و یافته های اونا رو دنبال می کردم. حتی بازیکنانی رو هم که وارد ترکیب اونا می شدن خیلی دوست داشتم. در هر صورت، این قضیه واسه من فقط در حد یه آرزو بود.

* همیشه می گم خدا هممون رو بغل کرده. این که حرف بدی نیس، خدا هوای هممون رو داره . این ما هستیم که بعضی وقتا لطف خدا رو فراموش می کنیم.

* اگه من یه بی ام دابلیو سوار میشم که قیمتش بالاست واقعا هزینه هاش رو هم پرداخته ام. خوب نیس که همیشه نتیجه رو ببینیم. راه طی شده هم اهمیتی کمتر از نتیجه کار نداره. من هم سختی کشیده ام تا به اینجا رسیدم.

* از آقای اصغر فرهادی تنها ۲ فیلم “درباره الی” و “جدایی نادر از سیمین” رو دیده ام که هر دو به نظرم بسیار باحال بودن. باوجود اینکه خیلی ساده س! بسیار متفاوت بوده و به شکل عالی به موضوع دروغ بین آدم بزرگا و توجیه اون میان خودشون پرداخته بود. به نظر من، هر ایرونی که باعث سربلندی نام ایران در هر گوشه ای از جهان شه محترمه. آقای اصغر فرهادی و کارگردانای خوب دیگری که سینما رو خوب می شناسن تونسته ان اعتبار نام ایران رو در اون طرف آبا بالا ببرن. این، کار کمی نیس.

* پیشنهاداتی در مورد بازیگری داشتم، اما در بخش علاقه من نیس، یعنی اصلا در بخش تخصص من نیس. بازیگری برخلاف اون چیزی که بنظر میاد کار بسیار سختیه. هنر خاص خود رو می خواد.

* به اتومبیل علاقه دارم. کلی هم اطلاعات درباره اون جمع آوری کرده و مطالعه می کنم. خیلی برام بخش جالبیه و دائم در اینترنت سرک میکشم تا اخبار جدید و تکنولوژیای روز خودروسازی رو دنبال کنم و ببینم چه ماشینایی با چه امکاناتی به بازار میان.

* دیوید بکام و وین رونی کلکسیون اتومبیلای لوکس و روز رو دارن، یا این که بیشتر مدلای لوکس رو ستاره های سینما و فوتبال دنیا می خرن. اینجا هم دیگه موضوع عادی شده و چیز بدی هم نیس. شک نداشته باشین وقتی بازیکنا قرادادهای نجومی و خوب می بندن مشخصه ماشینای مدل بالا هم سوار می شن. این موضوع غیرعادی نیس. فقط باید امیدوار بود که با این لوکس گرایی وارد حاشیه نشن.

* بی ام و رو از همه ماشینا بیشتر دوست دارم و بعضی مدلای آئودی هم عالی هستن.

* جام جهانی بدترین تورنمنتی بود که در اون شرکت کردم. در اون بازیا استرس زیادی رو من بود و حرف و حدیثایی که بعد از بازی با مکزیک به وجود اومد جو رو متشنج کرد و در بازی با پرتغال، این فشارها دست به دست هم داد تا اون اتفاقی که نباید، بیفته و من شرمنده همه شوم. لگدی رو که به ساک ورزشی زدم هیچوقت از یاد نمیبرم. واقعا با این که مدت خیلی از اون زمان میگذره هر وقت یادش می افتم خجالت می کشم و از دست خودم عصبانی میشم.

* نه تا حالا از نزدیک آهو دیده ام و نه جادوگر. من دوست دارم در زمین فقط کار خودمو خوب انجام دهم. اتفاقا بعضی لقبا از آدم انتظارات عجیبی می خواد که باعث سخت شدن وظیفه آدم می شه. از همه هوادارانم که با این القاب به من روحیه میدن ممنونم، ولی من بهتر می دونم علی کریمی بمونم.

علی کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *