مراسم رونمایی از بتلفیلد جدید؛ بتلفیلد ۱ رسما معرفی شد [به اتمام رسید]

تنها یه ساعت تا شروع مراسم رونمایی بتلفیلد بعدی به وسیله الکترونیک آرتز باقی مونده و همه بی صبرانه منتظر هستیم تا ببینیم قسمت بعدی بازی تیراندازی اول شخص محبوب دایس چه نام داشته، در چه حال و هوایی قرار داره و می تونه انتظارات ما رو بر آورده کنه؟

الان مراسمی شامل بررسی نظرات و واکنشای مردم در سالای گذشته و همینطور خاطره بازی با گذشته نسخه های قبلی بتلفیلد در حال پخشه (از اینجا تماشا کنین) و راس ساعت ۰۰:۳۰ بامداد بتلفیلد بعدی معرفی می شه.

اما قبل از اون اخبار و اطلاعاتی از عنوان جدید دایس داریم که هیجان رو واسه مراسم امشب دوبرابر کرده.

یکی از اصلی ترین شایعه هایی که در چند ماه گذشته دور و بر نسخه جدید بتلفیلد وجود داشت، برگشت به دوران جنگ جهانی اول یا دوم بوده. این خبر بعضی از بازیکنان که طرفدار جنگ مدرن و وسایل نقلیه پیشرفته هستن ناراحت کرد و در طرف مقابل طرفداران جنگ جهانی رو به وجد آورد.

با گذشت زمان در ماه های گذشته، اخبارها و شایعات بیشتری به گوش می رسید که همه بر درستی این مدعا می اضافه کردن. از جمله درخشش خبر سازنده اصلی بازی Battalion 1944 که با پستی در توئیتر شخصی اش به ستایش بتلفیلد بعدی پرداخته بود؛ و تصاویری مرموز که چند هفته قبل از باکس آرت بازی منتشر شد و پسوند ۱۹۴۴ رو واسه بتلفیلد بعدی انتخاب کرده بود.

اما حالا که به نزدیک ترین زمان ممکن به رونمایی رسمی نتیجه کار جدید دایس رسیدیم، اخبار و تصاویر خیلی بیشتری (در چند ساعت گذشته) از راه اینترنت و شبکه های اجتماعی معلوم شده. مهم ترین اونا دو تصویر مشابه از دو منبع فرق داره که به اینترنت درز کرده و تاکید دیگری بر حال و هوای جنگ جهانی نسخه جدید بتلفیلد بودن.

اولین تصاویر در واقع به وسیله مایکروسافت از راه فروشگاه اکس باکس وان (به اشتباه) لو رفت؛ عکس بتلفیلد بعدی در بخش Trending داشبورد اکس باکس وان فقط واسه چند لحظه به نمایش در اومد و کاربران حواس جمع و سریع لایو عکس این گاف رو گرفته و به سرعت در سطح اینترنت پخش کردن.

این عکس که صورتی آشنا مثل کاور آرت نسخه های قبلی بتلفیلد داشته، سربازی رو نشون میده که اسلحه Mauser (پیستول قدیمی که در جریان جنگ جهانی اول استفاده می شد) و همینطور یه گرز وحشتناک (که الان فقط در موزه ها هست) در دست داره. سبک لباس و کتی که سرباز کچل ما بر تن داره هم به طور کامل فضای جنگ جهانی اول رو نشون میده.

بعد از اونم تصاویر دیگری اما با ظاهری مشابه به وسیله کاربری نامعلوم در سایت Reddit از نسخه جدید بتلفیلد معلوم شد. در این عکس با کمال تعجب می بینیم که نام عنوان جدید دایس Battlefield 1 هستش. (هرچند که هیچ وقت بتلفیلد ۱ نداشتیم، اما انتخاب اینجور اسمی کمی دور از انتظار بود).

این تصاویر نمایان گر نسخه فیزیکی و کاتالوگای بازی بوده که روی جزئیاتش میشه تاریخ عرضه ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) رو دید. علاوه بر اون به این نتیجه رسید رایگان پک Hellfighter (که نام یکی از عملیاتای نیروهای پیاده نظام ارتش امریکا در دوران جنگ جهانی اول بوده) واسه تشویق به پیش خرید بازی دیده می شه.

به نظر می رسه بعد از مقاومتای زیادی که سازندگان در مورد لو نرفتن اطلاعات بازی جدیدشون کردن، همه چیز چند ساعت قبل از مراسم اصلی معلوم شد. حال باید منتظر بمونیم تا از اندازه درستی این اخبار و تصاویر با خبر شده و شاید تریلری از بتلفیلد جدید تماشا کنیم.

بروزرسانی اول – برگزاری کنفرانس با حضور مدیران

مراسم رونمایی از بتلفیلد جدید به صورت کنفرانسی در مقر اصلی شرکت دایس و حضور چند تن از مدیران ارشد این شرکت و الکترونیک آرتز شروع شده. در این مراسم قراره آینده عنوان بتلفیلد به نمایش در بیاد.

الان مدیران دایس در حال بررسی و نگاهی خلاصه به گذشته بتلفیلد هستن. اونا از سختیا، شکستا و موفقیتای این فرنچایز به عنوان هدایت کننده نام بتلفیلد یاد کرده و فکر می کنن عمر ۱۴ ساله بتلفیلد بسیار پربار و بیاد موندنی بوده.

همینطور با ساخت موتور گرافیکی اختصاصی فراستبایت، تخریب پذیریای بزرگ، به کار گیری وسایل نقلیه نظامی گسترده و جور واجور و محیطای بزرگ تونسته ان بتلفیلد رو به نامی محبوب و جذاب تبدیل کنن.

بروزرسانی دوم – اولین تریلر از Battlefield 1 به نمایش درآمد

در آخر انتظارات تموم شد و بعد از دست و پنجه نرم کردن با شایعات، بتلفیلد جدید رو می شناسیم.

همونطور که در شایعات چند ساعت گذشته دیدیم، نام عنوان جدید تیراندازی اول شخص دایس Battlefield 1 هستش. تریلر پخش شده به طور کامل از محیط داخل بازی ضبط شده و فضای جنگ جهانی اول و نبردهای بسیار حساس و رقابت برانگیز اون دوره رو در محیطای خیلی از جهان به نمایش در میاورد.

نبردهای نزدیک و درگیری با وسایل قدیمی مثل گرز و شمشیر، اسب سواری، نبردهای هواپیماهای ملخی و تانکای قدیمی، تریلری بسیار جذاب و هیجان انگیز رو شکل داده که پیشنهاد می کنیم حتما تماشا کنین:

"" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true"

mozallowfullscreen="true">

بروزرسانی سوم – بزرگ تر از همیشه

از المانای مشهور و مشخص عنوان بتلفیلد وسعت اون هستش؛ چه از دید جغرافیایی و چه از دید لوازم. بتلفیلد ۱ از اونجایی که جنگ جهانی رو روایت می کنه، بازیکنان رو از غربی ترین نقاط جهان به شرقی ترین اون برده و نبردهای ۶۴ نفره متفاوت و متنوعی رو به ارمغان میاورد. همه این مناطق در خط داستانی و همینطور بخش چند نفره قابل بازیه.

علاوه بر اون وسایل نقلیه گسترده تر و کامل تر از همیشه هستن و با دادن تانک، نفربر، هلیکوپتر، کشتی و قایق، هواپیما، اسب، و شکلای جور واجور اتومبیل، طیف بزرگی رو در اختیار بازیکنان قرار میده. مثل گذشته اسلحه ها قابل شخصی سازی بوده و از تنوع خیلی بالایی برخورداره. از تفنگای قدیمی و ماشین گانا گرفته، تا شعله افکن و گرز و شمشیر. ماسکای گاز و لوازم جانبی زیادی هم در بازی وجود دارن.

بروزرسانی چهارم – وعده ما ۳۰ مهر

در انتهای مراسم رونمایی بتلفیلد جدید، تاریخ عرضه رسمی و پلتفرمای اونم مشخص شدن. بتلفیلد ۱ در تاریخ ۲۱ اکتبر (۳۰ مهر) واسه کنسولای اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و کامپیوترای خونگی منتشر می شه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین کسائی که بازی رو پیش خرید کنن از امکان تجربه بازی ۳ روز جلوتر (۲۷ مهر) بهره مند می شن. اعضای شبکه EA Access و Origin Access هم علاوه بر اون یه هفته زودتر به بتلفیلد ۱ دسترسی دارن.

تنها چند ماه صبر کافیه تا بتونین زمین، آسمون و آب رو در کنار ۶۳ بازیکن دیگه تصرف کنین. اما برگشت به دوره جنگ جهانی اول درست بود؟ بتلفیلد ۱ می تونه موفقیت نسخه ۴ رو تکرار کنه؟ بتلفیلد در آخر Call of Duty رو (از نظر فروش) شکست میده؟ نظرات خود رو با ما در میان بذارین.