سئو خارجی یا Off-Page SEO

سئو خارجی یا Off-Page SEO چیه ؟

Off Page سئو یا همون سئو خارجی فعالیتایی در علم بهینه سازی سایته که در خارج از سایت انجام می شه و کلی کارکرد و تاثیر اون به شناسایی بهتر سایت به گوگل منجر می شه. قبل از اون لازمه مطلب “سئو on-page چیه؟” رو بخونین و در سایت خود اعمال کنین.

سئو

سئو خارجی یا سئو off-page تاثیر مستقیم بر بالا بردن رتبه سایت داره و با روشای مختلفی انجام می شه.

لینک بیلدینگ بزرگترین بخش از سئو خارجیه. لینکا ارجاعاتی به سایت هستن که به گوگل در کرال کردن کمک می کنن.

هم اینکه هرچه این ارجاعات بیشتر باشن، این تصور رو واسه گوگل تداعی می کنن که سایت، ارزش بالایی داره و مطالب مفیدی رو منتشر می کنه.

در نتیجه گوگل به اعتبار اون اضافه می کنه. این اعتبار باعث می شه بارها در یافته های جستجوی گوگل، سایت شما به کاربر نشون داده شه.

وقتی کاربران زیادی به سایت بیان، فروش جنسا و خدمات زیادتر می شه. هم اینکه دیده شدن زیاد سایت، موجب برند شدن می شه و همیشه در دید کاربر قرار گرفتن، باعث کسب اعتماد کاربر می شه.

سئو off-page موجب افزایش رنک، تراست و آتوریتی دامنه و صفحات داخلی سایت می شه.

تلاش کنین در وبسایتای معتبر و مربوط به بخش کاری سایت خود، کار کنین و لینکایی رو هم به صورت دستی اضافه کنین. اما چیزی که با ارزش تره، لینکای طبیعیه.

یعنی به صورتی مطلب بنویسین که کاربر علاقه مند شه از سایت خود به اون لینک بده.

همیشه ارزش لینکا مهم تر از تعداد لینکا هستش.

بعضی از روشای Off page seo

۱) شبکه های اجتماعی : بهترین کار واسه بالا بردن سئو سایت به کمک شبکه های اجتماعی اون هستش که در شبکه های اجتماعی مشهور و پر طرفدار مانند ، لینکدین ، توییتر ، فیس بوک و … صفحه ای بسازین . با این کار شما میتونین تا با مخاطبان خود در تماس باشین و مهم تر از اون ، کم کم معروفیت آنلاین و برند خود رو بسازین.

در هر بخش کاری که سایت دارین، تلاش کنین هر روز مطالب مفیدی و بیشتر پسندانه ای بنویسین و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین.

فعالیت در این محیطا به شرطی تاثیر خوبی داره که فالورهای زیادی داشته باشین، هر روز کار کنین، مطالب خوبی بنویسین تا افراد علاقه مند شن اونا رو به اشتراک بذارن، مطالب کامنت و لایک بخورند و طوری باشه که گوگل فهمیده باشه شما فعالیتی به درد بخور دارین و به بقیه اراد کمک می کنین.

فعالیت در شبکه های جتماعی، جزء بزرگی از سئو off-pageه و اگه با مهارت و زرنگی انجام شه، اثرات خیلی خوبی داره.

۲) وبلاگ نویسی : یکی دیگه از روشای سئو سایت که در گروه Off page seo قرار میگیره ، وبلاگ نویسیه .

این کار ، مهم تر از همه به مخاطبان انگیزه ای واسه برگشت دوباره به سایت شما رو میده .

هم اینکه وبلاگ نویسی باعث می شه که موتورهای جستجو بیشتر به سایت شما سر بزنن که در آخر دلیل کسب رتبه بهتر در سایت شما می شه .

اگه در مورد وبلاگ نویسی مهارت ندارین می تونین از پستای مهمون استفاده کنین .

۳) موتورهای جستجو : از موتورهای جستجو غافل نشید . خزندهای این موتورهای جستجو صفحات سایت شما رو شناسایی می کنن اما واسه کمک به سئو سایت خود و سرعت بخشیدن به روند ایندکس شدن صفحات ، نیازه سایت خود رو در موتورهای جستجو ثبت کنین .

۴) به اشتراک گذاری تصاویر : با به اشتراک گذاشتن تصاویری که خودتون ثبت کردین ، در سایتای مشهوری چون فلیکر ، پیکاسا و … شانس به اشتراک گذاشته شدن اونا به وسیله بقیه و دریافت بکک لینک رایگان رو بالا ببرین .

۵) بازاریابی فیلم : درست مانند به اشتراک گذاری تصاویر ، شما می تونین فیلمایی که در سایت خود استفاده می کنین رو در سایتایی مانند بوتیوب و آپارات و … آپلود کنین و شانس اشتراک گذاری فیلم مورد نظر و دریافت بک لینک هاب سایت خوئ رو بالا ببرین .

بک لینک

منابع: لیماوب، سئو سایت کو