دورهمی؛ آشپزی کنیم

بازیای امشب، مخلوطی هستن از بازیای عالی و درجه یه. یکی جدید و یکی قدیمی و دیگری یه سری مشهور با گرافیکی جذاب و چشم نواز.

هم می تونین در صلح و آرامش با دوستای خود آشپزی کنین و از یه مسابقه هیجان انگیز لذت ببرین و هم می تونین با دوستان جادوگر خود به جنگ با دشمنان برید یا حتی در زیر زمین خونه آیزاک با هیولاها بجنگین.

Overcooked

  • پی سی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان

شاید سری بازی Worms رو روی کامپیوتر و یا موبایل بازی کردین و میدونید که این کرمای احمق چقدر در کشتن و به باد دادن همدیگه چقدر تلاش می کردن.

حالا تصور کنین سازنده های Worms، یه بازی ساخته ان در مورد آشپزی کردن و البته نه اون مدلی که ما تو ذهن داریم، بلکه یه مدل آشپزی دور همی و رقابتی.

در نقش آدمکای با مزه، باید براساس نیازای اعلام شده، غذاهایی رو آماده کنین اما مشکل اینجا هستش که چالشای وقتی و محیطی امانتان رو می برن و نمی ذارن یه گوجه رو با خیال راحت برش بدین.

سری Trine

  • پی سی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳، اکس باکس ۳۶۰، ایشون یو

دنیایی فانتزی و خوش رنگ و لعاب، سه هیرو جور واجور با قابلیتای جورواجور و داستانی که همیشه ارزش دنبال کردن رو داره دلیل شده تا Trine یکی از بهترین بازیای کوآپ موجود واسه تموم سنین باشه.

در Trine، تموم معماها براساس قوانین فیزیک جفت و جور شدن و سه هیروی جور واجور با قابلیتایی مانند جادو، تیراندازی با کمون و چیزای دیگه ای به جز اینا باید به کمک همدیگه معماها رو کشف کرده و اونا رو حل کنن.

از اون جایی که تنها یه بازیکن در هر زمان می تونه بازی کنه و بقیه باید تا نوبت خود صبر کنن، جنگ بر سر اینکه کی باید معما رو از پیش رو برداره هم می تونه با اقوام و دوستان باحال باشه.

سری The Binding of Isaac

  • پی سی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، ایشون یو

The Binding of Isaac از اون بازی هاییه که به کام هرکسی خوش نمیاد و ممکنه خشونت و اتمسفر مشکی اون، خیلی واسه کودکان کم سن و سال مناسب نباشه. اما تنوع آیتما و دشمنان و البته ساخته شدن اتفاقی محیط، باعث می شه تا The Binding of Isaac و بسته های الحاقی اون، بتونن دست کم صدها ساعت مشغولتان کنن.

حالت کوآپ بازی، با اون چیزی که در بیشتر بازیای مشابه می بینیم فرق داره. یه بازیکن کنترل آیزاک بخت برگشته رو برعهده میگیره و بازیکن دیگه می تونه به عنوان کمک کمکی (اما ضعیف تر از نظر تواناییا) ظاهر شه.

سختی بازی و یه وقتی طولانی لازم واسه خو گرفتن با مکانیکا، باعث می شه که همیشهً به دنبال کسب مهارتای بیشتر باشین و چی بهتر از اینکه مهارتای لازم رو همراه یه دوست یا اعضای خونواده به دست بیارین؟

دورهمی؛ ماشینای فوتبالیست

دور همی؛ به صرف خشونت

دورهمی؛ با زامبیای احمق

دورهمی؛ در سرزمین نینتندو

دورهمی؛ عروسکای توانا

دورهمی؛ ارتش دو نفره

دورهمی؛ آشپزی کنیم

دورهمی؛ به طرف تجربه ای نو