استفاده از بلاک چین در تایید اعتبار جواهرات

به کار گیری بلاک چین در تایید اعتبار جواهرات اقدامی جدید از طرف شرکت IBMه که می خواد با همکاری چند شرکت فعال در بخش جواهرات، در این راه قدم برداره.

تازگیا نام فناوری بلاک چین زیاد به گوش می رسه و باید گفت که در استخراج و کسب ارزهای دیجیتالی کاربرد زیادی داره.

دیجیتال

اما به طور خلاصه میشه گفت که بلاکچین یه بستر پخش تراکنشه که در اون هر تراکنش به دیگر تراکنشای دور و بر اون از راه رمزگذاری متصله.

حتما بخونین: بلاکچین Blockchain چیه؟

انگار این فناوری در زمینه های دیگه هم کاربرد فراوون داشته باشه چون شرکت IBM قصد به کار گیری بلاک چین در تایید اعتبار جواهرات رو داره.

شرکت کامپیوتری IBM الان با کنسرسیومی از شرکتای فعال در بازار تامین و فروش طلا و الماس در حال همکاریه تا بتونه با به کار گیری فناوری TrustChain خود، روند استخراج تا فروش جواهرآلات رو به صورت دقیق تحت بررسی و نظارت بذاره.

فناوری TrustChain این شرکت از پلت فرم ابری بلاک چین پیشرفت داده شده از طرف شرکت IBM استفاده می کنه و پس می تونه اعتبار روند خرید و فروش جواهرات و طلا واسه مشتریان و خرده فروشان رو به اندازه بسیار زیادی بالا ببره.

شرکت IBM سابقه بسیار زیاد و درخشانی در بخش معرفی، تولید و پیشرفت اجناس رایانه و تکنولوژی داره و حالا با پیشرفت فناوری پلت فرم بلاک چین (block chain) می خواد وارد صنعت پررونق و پرفروغ جواهرات و فلزات گرانبها شه.

انگار هدف این شرکت جلب رضایت و خوشحالی هرچه بیشتر کاربران و مشتریان این صنعت پرطرفدار باشه.

حتما بخونین: نسل جدید شبکه های اجتماعی با فناوری بلاکچین

منبع: zdnet